مقاصد تابستانی جذاب ایران برای سفر

فرداد پرواز

29 خرداد 1396


تابستان که از راه می رسد، با تعطیلی مدارس، گرم شدن هوا و کاهش بارندگی مردم کوله بار سفر را می بندند و به نقاط مختلفی می روند.

مقاصد تابستانی سفر در ایران کم نیستند. ایران کشوری است که سلیقه و خواسته هر گردشگری را از سفری جذاب و خاطره انگیز برآورده می کند. جنگل های سرسبز، کویرهای سوزان، دشت و کوهستان، دریا و رودخانه، بناهای تاریخی، مناطق تفریحی و هر نوع جاذبه گردشگری در این کشور پهناور وجود دارد.

از طرف دیگر چهار فصل بودن ایران باعث شده است تا محدودیت های کمی برای مسافران ،وجود داشته باشد. در ایران در هر چهار فصل سال می توان از آفتابی گرم و طلایی لذت برد و یا با مناظری مثل کوه های برفی مواجه شد.

برای اکثر مردم تابستان در سفر کردن خلاصه می شود. رابطه سفر و تابستان به گونه ای است که شاید نتوان یکی را جدا از دیگری تصور کرد. تابستان که از راه می رسد، با تعطیلی مدارس، گرم شدن هوا و کاهش بارندگی، مردم کوله بار سفر را می بندند و به نقاط مختلفی می روند.

چادگان؛ بهشت گمشده اصفهان روستای قالان بافت؛ آب و هوای بهاری در تابستانارک ملی تندوره؛ زیست گاه پلنگ ایرانی در خراسان شمالی سیاسرد بروجن؛ خنک ترین منطقه گردشگری ایرانآهار؛ گریزی از هیاهوی تهران زریوار: مروارید کردستان چابهار؛ خنک ترین بندر ایران در تابستان چادگان؛ بهشت گمشده اصفهانروستای قالان بافت؛ آب و هوای بهاری در تابستانارک ملی تندوره؛ زیست گاه پلنگ ایرانی در خراسان شمالیسیاسرد بروجن؛ خنک ترین منطقه گردشگری ایرانآهار؛ گریزی از هیاهوی تهرانزریوار: مروارید کردستانچابهار؛ خنک ترین بندر ایران در تابستان از مقاصد جذاب ایران برای سفر کردن به شمار میروند.


http://www.donyayesafar.com