معرفی معروف ترین کافی شاپ های زنجیره ای جهان - قسمت دوم

معرفی معروف ترین کافی شاپ های زنجیره ای جهان - قسمت دوم

قهوه در سفر اهمیتی بیشتر از زندگی روزمره پیدا می کند. مسافران برای تجدید قوا و یا تفریح به کافی شاپ ها و قهوه خانه ها می روند و بخشی از خاطرات سفر خود را در این مکان ها رقم می زنند. اگر شما نیز عاشق این نوشیدنی جادویی هستید و دوست دارید در سفر بعدی خود در یک کافی شاپ مشهور قهوه بخورید این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله معروف ترین کافی شاپ های زنجیره ای جهان را معرفی خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

مک کافی

مک کافی برند قهوه ی مخصوص کمپانی مک دونالد است که در سال 1991 توسط دیک و مک دونالد تأسیس شد و اکنون با هزاران شعبه در جهان از محبوبیت بالایی بر خوردار است. مک کافی برای نخستین بار در استرالیا به وجود آمد و هنوز هم بیشترین شعبه را در استرالیا و نیوزلند دارد.

2safar

کاستا کافی

این کافی شاپ های زنجیره ای در انگلستان به وجود آمدند و با سرعتی حیرت انگیز گسترش یافتند. در حال حاضر کاستا کافی بزرگ ترین کافی شاپ زنجیره ای در انگلستان و دومین در جهان است. صاحب امتیاز این کافی شاپ شرکت بریتانیایی نان سفید می باشد.

تعداد شعبه های کاستا کافی در جان در حال حاضر 3000 عدد است که در نوع خود شگفت انگیز می باشد. چیزی که کافی شاپ های کاستا کافی را از سایر کافی شاپ های مشابه متمایز می سازد محیط گرم و دوستانه ی آن ها است و به نظر می رسد برای مشتریان این کافی شاپ فضای دوست داشتنی آن مهم تر از کیفیت قهوه است.

2safar

تولیز

تولیز در سال 1992 تأسیس شد و هدف آن رقایت با استارباکس بود. تولیز نیز مانند استارباکس در شهر سیاتل آمریکا متولد شد و به سرعت در سرتاسر جهان گسترش یافت.

2safar

چای و قهوه ی پیتز

این کافی شاپ زنجیره ای بزرگ به خاطر قهوه های عربی اش شهرت دارد و از بسیاری از رقبایش قدیمی تر است. در واقع این کافی شاپ در سال 1966 تأسیس شده و از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

2safar

لاواتزا

لاواتزا که یک برند محبوب قهوه در ایتالیا است نام کافی شاپ ها زنجیره ای بزرگی می باشد که در نود کشور جهان شعبه دارد.

2safar

دانه ی قهوه و برگ چای

این کافی شاپ زنجیره ای آمریکایی اگر چه مقابل رقبای قدرتمندی چون استارباکس کم می آورد اما کیفیت قهوه ی آن قابل احترام است. دانه های قهوه از آفریقا و آمریکای لاتین وارد می شوند و دقت زیادی در ارائه ی قهوه ی مرغوب به کار می رود. این کافی شاپ زنجیره ای برای نخستین بار در لس آنجلس تأسیس شده است.

2safar

تی چیبو

این برند از کافی شاپ به لحظ تعداد شعبه در قاره ی اروپا رتبه ی چهارم را در اختیار دارد و دفتر مرکزی آن در شهر هامبورگ آلمان است. جالب است که محصولات این کمپانی محدود به قهوه نمی باشد و خط تولید لباس و محصولات الکترونیکی نیز در این شرکت وجود دارد.

2safar

نورو

این کافی شاپ زنجیره ای بریتانیایی با استایل اروپایی خود را از رقبای آمریکایی اش متمایز ساخته است. امروزه بیش از هشتصد شعبه از این کافی شاپ در دنیا وجود دارد که 685 شعبه در قاره ی اروپا هستند. این کمپانی موفقیت خود را مدیون قهوه های مرغوبش است که طرافداران پر و پا قرصی یافته است.

2safar