معروف ترین رستوران های زنجیره ای جهان - قسمت پنجم

معروف ترین رستوران های زنجیره ای جهان - قسمت پنجم

در این مقاله قصد داریم معروف ترین رستوران های فست فود زنجیره ای و غذاهایی که عرضه می کنند را به شما معرفی کنیم تا انتخاب رستوران در سفر های خارجی برایتان آسان تر و متنوع تر شود. با 2Safar همراه باشید و این مقاله ی خواندنی را از دست ندهید.

دومینو

یکی از غذاهایی که معمولاً همه دوست دارند و در سفر انتخاب مطمئنی محسوب می شود پیتزا است. دومینو در کنار پیتزا هات از رستوران های تخصصی پیتزا محسوب می شود که در هفتاد کشور دنیا 11 هزار شعبه دارد. شعار دومینو این است: "ما لذتِ خوردن پیتزا را به سرتاسر دنیا می بریم". رستوران های محلی در کشور های مختلف به سختی می کوشند با دومینو رقابت کنند و مدعی هستند همان کیفیت از پیتزا را با همان سرعت برای مشتری آماده می سازند. ما همیشه طرفدار انتخاب رستوران های محلی در سفر به جای رستوران های زنجیره ای هستیم، اما اگر جایی درمانده شدید و نمی دانستید چه رستورانی انتخاب کنید دومینو انتخاب امنی است.

2safar

چیپوتله

یکی از غذاهای پر طرفدار و محبوب در نقاط مختلف دنیا غذاهای مکزیکی است. مکزیکی ها عاشق برنج، نان تورتیلا، انواع خوراک لوبیا، گوشت و سبزیجات هستند و با ترکیب تمام این ها با یکدیگر غذاهای خوشمزه ای به صورت تاکو، فاهیتا و بوریتو تحویل مشتریان مشتاق خود می دهند. شاید در مواقع دیگر از اینکه خوراک لوبیا روی برنج بریزید و سپس جوجه را به این ترکیب اضافه کرده و در نهایت سس و سالاد به مواد بیفزایید خوشتان نیاید و همه چیز در هم به نظر برسد، اما اگر از چیپوتله یک ظرف از همین غذا را بگیرید مطمئن باشید لذت زیادی خواهید برد.

2safar

کباب ترکی بابا رفیع

این رستوران بزرگ ترین رستوران زنجیره ای مخصوص کباب در جهان است که در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای شرق آسیا شعبه دارد. بابا رفیع انواع غذاهای کبابی، همبرگر، شاورما و هات داگ را به مشتریان عرضه می کند و طرفداران فراوانی دارد.

[(img)|1039507118442001B

پاریس باگت

از نام این رستوران طبیعتاً تصور می کنید که باید فرانسوی باشد با این رستوران زنجیره ای در سئول کره ی جنوبی متولد شده است. کسانی که به عشق غذاهای فرانسوی به این رستوران می روند تا حدودی متحیر می شوند چون اگر چه کروسان و باگت در رستوران با کیفیت بالا سرو می شود اما به طور کلی بیشتر شیرینی ها و دسر های این رستوران کره ای هستند.

2safar

غذای گیاهی مائوز

چنان چه گیاه خوار هستید احتمالاً در طول سفر به مشکلات زیادی در انتخاب غذا و رستوران بر خواهید خورد چون بسیاری از رستوران ها آپشن هایی برای گیاه خواران در منوی خود ندارند. وجود یک رستوران زنجیره ای مخصوص غذاهای گیاهی نعمت بزرگی در سفر است. این رستوران هلندی به خوبی از عهده ی این کار بر آمده است و غذاهای لذیذی مانند فلافل و حتی شاورما را با مواد کاملاً گیاهی عرضه می کند.

2safar

گوسفند کوچک

یک رستوران مغولی معروف که غذا به سبک هات پات یا قابلمه ی داغ عرضه می کند رستوران لیتل شیپ یا گوسفند کوچک است. سبک سرو غذا در این رستوران به این شکل است که شما دور میزی می نشینید و یک ظرف آب جوش در وسط میز قرار داده می شود. سپس شما گوشت و سبزیجات وسایر مخلفات را به دلخواه دلخل آب جوش می ریزید و پس از دقایقی میل می کنید. اگر تصور می کنید گوشت ها خام هستید حق دارید. اما مغولی ها گوشت را در همین حد می پزند و غذای آن طرفداران فراوانی در سرتاسر جهان دارد.

2safar