معروف ترین رستوران های زنجیره ای جهان - قسمت دوم

معروف ترین رستوران های زنجیره ای جهان - قسمت دوم

در این مقاله قصد داریم معروف ترین رستوران های فست فود زنجیره ای و غذاهایی که عرضه می کنند را به شما معرفی کنیم تا انتخاب رستوران در سفر های خارجی برایتان آسان تر و متنوع تر شود. فراموش نکنید رستوران های زنجیره ای دنیا به مک دونالد و مرغ کنتاکی خلاصه نمی شوند. هر چند این آمریکایی ها بودند که رسم فست فود و همچنین این نوع رستوران های زنجیره ای را پایه گذاری کردند، اما امروزه فست فود های زنجیره ای آمریکایی رقبای بین المللی قدرتمندی پیدا کرده اند. با 2Safar همراه باشید و این مقاله ی خواندنی را از دست ندهید.

استارباکس

این کافی شاپ زنجیره ای بزرگ که بیش از شانزده هزار شعبه در سرتاسر جهان دارد برای کمتر کسی ناشناخته است. هر چند استارباکس به خاطر قهوه و نوشیدنی های گرم و سردش معروف است، اما می توانید در این کافی شاپ اسنک و ساندویچ نیز خریداری کنید. به طور کلی انتخاب استارباکس برای خوردن یک میان وعده در سفر مناسب است. برخی مردم معتقدند که غذاهای استارباکس به صرفه نیستند و بهتر است از این کافی شاپ صرفاً برای سفارش قهوه و شیرینی استفاده کرد.

2safar

واگاماما

در سفر به انگلیس، جایی که رستوران های زنجیره ای مانند ویمپی، ناندوز و پیتزا اکسپرس حکمروایی می کنند، شاید برایتان جالب باشد که واگاماما طرفداران پر و پا قرص خود را دارد. دلیل اصلی اش به این بر می گردد که این رستوران عمدتاً نودل و سوپ کاری سرو می کند که در تخصص رستوران های رقیبش نمی باشد. غذاهای آسیایی در انگلستان از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و به خصوص نودل قلمروی تسخیر ناپذیر خاص خود را دارد. واگاماما اگر چه یک رستوران زنجیره ای انگلیسی است اما راه خود را به سایر نقاط دنیا نیز گشوده است تا اگر کسی در طول سفر هوس نودل کرد به راحتی به غذای مورد علاقه اش دسترسی داشته باشد.

2safar

مرغ سرخ شده ی کنتاکی (کی اف سی)

غذای این رستوران طوری معروف است که هر نوع مرغ سرخ شده ای کنتاکی نامیده می شود. بزرگ ترین شعبه ی کنتاکی با گنجایش سیصد نفر در شهر چیان من چین قرار دارد. کنتاکی رقیب قدرتمندی در مالزی دارد به نام تام یام چیکن که مرغ همراه با آبلیمو و فلفل سرخ می شود. همچنین در ویتنام رستوران زنجیره ای اپل پای مینیس جای کنتاکی را پر کرده است. در خود آمریکا که محل تولد مرغ سرخ شده ی کنتاکی است، این رستوران به اندازه ی سایر کشور ها طرفدار ندارد و خیلی از مردم مرغ سوخاری رستوران های دیگر را به کنتاکی ترجیح می دهند. با این وجود همچنان شعبه های متعدد این رستوران در همه جا به چشم می خورد.

2safar

سوپر مک

سوپر مک یک رستوران زنجیره ای ایرلندی است که همبرگر، ماهی، پیتزا و بستنی سرو می کند. این رستوران در سال 1978 تأسیس شده و بعد با رستوران زنجیره ای پاپا جونز شریک گردیده است. اکنون این دو رستوران در همه جای دنیا طرفدار دارند و به خاطر غذای خوشمزه و قیمت ارزان و همچنین صبحانه ی ایرلندی که سرو می کنند از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

2safar