معروف ترین جاذبه های توریستی که میزان سرقت و جیب بری در اطراف آن ها زیاد است - قست اول

معروف ترین جاذبه های توریستی که میزان سرقت و جیب بری در اطراف آن ها زیاد است - قست اول

اگر نمی خواهید خاطره ی سفری که مدت ها در انتظارش بوده اید و هزینه ی زیادی برایش صرف کرده اید در ذهنتان برای همیشه خراب شود، مواظب جیب بر ها و سارقین باشید. اگر چه در تمام سفر ها رعایت اقدامات احتیاطی لازم است، اما در سفر به برخی نقاط و جاذبه های توریستی باید چند برابر معمول احتیاط به خرج دهید. در این نقاط سارقان با تردستی هر چه تمام تر آماده هستند پول و وسایل قیمتی شما را به سرقت ببرند و طوری عمل می کنند که شما اصلاً متوجه نمی شوید. ناگهان به خود می آیید و می بینید گوشی موبایل گران قیمت یا صد ها دلار پول خود را از دست داده اید. با 2Safar همراه باشید تا بدانید جاذبه های توریستی که بیشترین سرقت در اطراف آن ها اتفاق می افتد کدام هستند تا در بازدید از آن ها خیلی بیشتر از معمول مراقبت به خرج دهید.

2safar

مجسمه ی مسیح نجات بخش، ریودوژانیرو، برزیل

اگر از آن دسته مسافرانی هستید که گیج و گم رفتار می کنید و نمی توانید به خوبی از خود و وسایلتان مراقبت کنید، کلاً از خیر سفر به برزیل بگذرید. در ریو سرقت و جیب بری زیاد است و اوج این سرقت ها در اطراف بزرگ ترین جاذبه ی توریستی این شهر یعنی مجسمه ی مسیح نجات بخش اتفاق می افتند. این مجسمه مانند مجسمه ی آزادی در آمریکا یا برج ایفل در پاریس نماد کشور برزیل و حتی می توان گفت کل آمریکای جنوبی محسوب می شود. تمام کسانی که به این کشور و به خصوص شهر ریو سفر می کنند مایل هستند این مجسمه را از نزدیک ببینند و با آن عکس بیندازند. نکته ی ناراحت کننده اینجا است که درست در همان لحظه ای که شما مفتون شکوه این مجسمه شده اید و غرق لذت بردن هستید، سارقان کیف شما را می دزدند. توصیه می شود هنگام بازدید از این مجسمه هیچ وسیله ی قیمتی با خود به همراه نبرید و پول ها و پاسپورتتان را در جایی امن بگذارید. زیبایی های برزیل جای خود را دارد اما این کشور زیاد امن نیست. این نکته را در هیچ یک از مراحل سفر به این کشور از یاد نبرید.

2safar

برج ایفل، پاریس، فرانسه

برج ایفل همان قدر که توریست ها را به سوی خود می کشد برای جیب بر ها و سارقین نیز جذابیت دارد. معروف است که جیب بر های کشور های مختلف اروپا برای کسب درآمد هم که شده گاهی به برج ایفل سر می زنند و با دست پر به خانه بر می گردند! تعجبی هم ندارد. پاریس مقام اول را در بازدید سالانه ی توریست ها در تمام شهر های جهان دارا است و برج ایفل معروف ترین جاذبه ی توریستی این شهر افسانه ای می باشد. وقتی چنین جمعیت قابل توجهی از یک مکان خاص دیدن می کنند، سارقان نیز وسوسه می شوند مسافران حواس پرت را پیدا کرده و جیبشان را خالی کنند. علاوه بر جیب بری انواع کلاهبرداری های دیگر نیز اطراف برج ایفل مشاهده شده است. از فروش بلیط های تقلبی برای بازدید مکان گرفته تا انداختن اجناس فیک به جای اصل به توریست های از همه جا بی خبر. به طور کلی در بازدید از پاریس کمی نسبت به اطراف خود بدبین باشید و زود به غریبه ها اعتماد نکنید.

2safar