معروف ترین جاذبه های توریستی که میزان سرقت و جیب بری در اطراف آن ها زیاد است - قست دوم

معروف ترین جاذبه های توریستی که میزان سرقت و جیب بری در اطراف آن ها زیاد است - قست دوم

با 2Safar همراه باشید تا بدانید جاذبه های توریستی که بیشترین سرقت در اطراف آن ها اتفاق می افتد کدام هستند تا در بازدید از آن ها خیلی بیشتر از معمول مراقبت به خرج دهید.

سنترال پارک، نیویورک، ایالات متحده

می توان گفت سنترال پارک نیویورک که در منطقه ی منهتن این شهر قرار گرفته است معروف ترین پارک جهان است. به همین خاطر روزانه هزاران توریست از این پارک دیدن می کنند و سارقان نیز به خوبی از این مسئله آگاه هستند. توریست ها به دلایل متعدد طعمه های بهتری از مردم عادی هستند. آن ها معمولاً پول نقد زیادی به همراه دارند، دوربین های گران قیمتی با خود حمل می کنند و پاسپورتشان نیز ارزش زیادی دارد. به علاوه، آن ها به اندازه ی مردم شهر به مسائل امنیتی آگاهی ندارند و نمی دانند در کجا باید بیشتر از همیشه مراقب وسایل خود باشند. سنترال پارک نیویورک از آن نقاط جذاب توریستی است که باید دو دستی وسایل خود را بچسبید و مراقب باشید. در ضمن در این پارک دوربین یا موبایل خود را برای عکس گرفتن به دست غریبه ها ندهید.

2safar

ساختمان ساگرادا فمیلیا، بارسلونا، اسپانیا

یکی از نا امن ترین شهر های توریستی جهان بارسلونای اسپانیا است. خاطره ی این شهر به خاطر سرقت ها و کلاهبرداری های متعددی که در آن رخ می دهند در اذهان توریست های زیادی تیره و تلخ شده است. یکی از جاذبه های توریستی این شهر و در عین حال مکان های جرم خیز آن ساختمان معروف ساگرادا فمیلیا است. به ندرت توریستی بدون بازدید از این ساختمان فوق العاده با معماری منحصر به فرد بارسلونا را ترک می کند. شاید به دلیل همین ازدحام توریست ها باشد که سرقت در اطراف این ساختمان خیلی زیاد گزارش شده است. اما اینکه ما روی این نقطه ی خاص دست گذاشته ایم به این معنا نیست که شما در سایر نقاط بارسلونا و اسپانیا از شر سارقان در امان هستید. به طوری کلی در سفر به این کشور بیش از معمول مراقب پول و وسایلتان باشید.

2safar

پارک والت دیزنی: اورلاندو، لس آنجلس، پاریس

والت دیزنی به شاد ترین نقطه ی جهان مشهور است، اما اگر می خواهید شادی تان به طور کامل زائل شود در این مکان بی احتیاطی به خرج دهید و به حد کافی مراقب پول و وسایلتان نباشید. خواهید دید که آن ها طوری به سرقت خواهند رفت که تا مدت ها از خود خواهید پرسید چگونه این اتفاق برایتان رخ داد! یکی از دلایل غافلگیر شدن مردم در به سرقت رفتن وسایلشان، فضای رؤیایی و بهشت گونه ی این پارک های معروف است. توریست ها ناخودآگاه با خود فکر می کنند در جایی که همه چیز تا این حد ایده آل و رنگین کمانی است هیچ اتفاق ناخوشایندی رخ نخواهد داد. متأسفانه این دیدگاهی است که سارقان نیز از آن اطلاع دارند و درست در وسط قصه ی پریان شما را گیر می اندازند. از میان شهر بازی های والت دیزنی، اصلی ترین آن که در اورلاندو قرار دارد نا امن ترین نیز هست. والت دیزنی توکیو که در این فهرست قرار نگرفته امن ترین آن ها به شمار می رود.

2safar