معروف ترین جاذبه های توریستی که میزان سرقت و جیب بری در اطراف آن ها زیاد است - قست سوم

معروف ترین جاذبه های توریستی که میزان سرقت و جیب بری در اطراف آن ها زیاد است - قست سوم

با 2Safar همراه باشید تا بدانید جاذبه های توریستی که بیشترین سرقت در اطراف آن ها اتفاق می افتد کدام هستند تا در بازدید از آن ها خیلی بیشتر از معمول مراقبت به خرج دهید.

اهرام مصر

اگر انتظار دارید مصر کشوری تمیز، امن و خوش آب و هوا باشد، سطح توقعات خود را از این کشور پایین بیاورید. همین که پوشک بچه سر راهتان نیفتاده باشد یا از گرما ذوب نشوید باید خدا را شکر کنید. البته مصر از آن کشور هایی است که باید حتماً در لیست سفر های آینده ی شما قرار بگیرد و بدون دیدن اهرام مصر شما یک جهانگرد واقعی نخواهید بود، اما خوب است که توقعات و انتظاراتی مطابق با واقعیت از مصر داشته باشید.

در کنار همه ی اینها، فراموش نکنید دزدی و کلاهبرداری در مصر زیاد است و نزدیک نقاط توریستی به خصوص اهرام مصر سرقت ها افزایش می یابد.

2safar

دیوار برلین، آلمان

با دانستن تاریخ کشور آلمان، بازدید از دیوار برلین هیجان انگیز است و اغلب توریست هایی که به این کشور سفر می کنند دوست دارند این دیوار را از نزدیک ببنند. در حالی که این توریست های خوشبین و از همه جا بی خبر غرق در تماشای یکی از نقاط توریستی معروف اروپا هستند، جیب بر ها نیز با مهارت به شغل خود مشغولند!

بیشتر مردم تصور می کنند آلمان کشور امنی است و به همین خاطر به اندازه ی معمول احتیاط به خرج نمی دهند. شایان ذکر است که بیشتر نقاط آلمان واقعاً امن است اما دیوار برلین جزء آن نقاط نیست و جیب بری در اطراف این دیوار زیاد اتفاق می افتد.

2safar

کاخ بزرگ، بانکوک، تایلند

کاخ بزرگ تایلند بنایی بسیار با شکوه است و بازدید از آن به همه توصیه می شود. در واقع این کاخ نماد شهر بانکوک و کشور تایلند است. توریست های زیادی روزانه از کاخ بزرگ بازدید می نمایند و به همین خاطر مانند بیشتر نقاط توریستی جهان توجه سارقان و کلاهبرداران نیز به اندازه ی توریست ها به این کاخ جلب می شود. با توجه به اینکه شکوه این کاخ به راحتی حواس بازدید کنندگان را پرت می کند دزدی در این محل رواج زیادی دارد.

2safar

کوه تیبل، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کیپ تاون به طور کلی شهری زیبا است و کوه تیبل این زیبایی را تکمیل می کند. رسیدن بر فراز این کوه و تماشای چشم انداز شهر از آنجا کاری دشوار است و شاید به همین خاطر، مسافران خسته تا حدودی احتیاط همیشگی خود را کنار می گذارند و به اندازه ی معمول مراقب وسایلشان نیستند. به همین خاطر سارقان طعمه های خود را به راحتی در این محل انتخاب کرده و وارد عمل می شوند. به جز این کوه، خود شهر کیپ تاون و کشور آفریقای جنوبی نیز به لحاظ امنیت چندان خوشنام نیستند و توریست های زیادی تاکنون در سفر به این کشور مورد سرقت قرار گرفته اند.

2safar

میدان سرخ، مسکو، روسیه

اگر تصور شما از شهر مسکو، شهری امن با جرم و جنایت اندک است، در افکار خود تجدید نظر نمایید. مسکو اصلاً شهر امنی محسوب نمی شود و سرقت و کلاهبرداری در این شهر کاملاً رواج دارد. با این وجود زیبایی های این شهر هیچ جایی برای بحث باقی نمی گذارد. اگر تا کنون مسکو را ندیده اید، به هیچ وجه درنگ نکنید و در اولین فرصت مناسب سفر به این کشور را در برنامه ی خود قرار دهید. در مورد امنیت نیز فقط کافی است از خود به خوبی مراقبت کنید. در سفر با تور، تور لیدر ها راهنمایی های لازم را در مورد حفظ امنیت در مسکو در اختیار شما قرار خواهند داد و جای نگرانی نیست.

2safar