معروف ترین جاده های دنیا

معروف ترین جاده های دنیا

خیابان ها و جاده هایی در دنیا وجود دارند که هر کس باید حداقل یک بار در زندگی اش از آن ها عبور کند. از خیابان معروف 66 گرفته تا شانزه لیزه ی پاریس. ما در 2Safar شما را به این خیابان ها و جاده ها می بریم و از جادوی چشم نواز آن ها سخن می گوییم.

1. خیابان لامبارد، سان فرانسیسکو

مسیری مارپیچ با چشم اندازی فوق العاده زیبا از اقیانوس آرام یکی از رؤیایی ترین خیابان های دنیاست. این خیابان شامل هشت پیچ است که از تپه ای آغاز شده و به پایین می رود. می توانید با ماشین از این مسیر عبور کنید یا قدم زنان به کنار اقیانوس بروید.

2safar

2. جاده ی ساحلی، ویکتوریا، استرالیا

این جاده ی ساحلی زیبا از محبوب ترین جاده های ساحلی دنیا محسوب می شودو توریست های فراوانی را به خود جذب می کند. این جاده همچنین بزرگ ترین یادبود جنگ نیز به شمار می رود و توسط سربازان بازگشته از جنگ جهانی اول ساخته شده است. رانندگی در مسیر زیبا در جنوب شرقی استرالیا رؤیایی بسیاری از جهانگردان است.

2safar

3. جاده ی اورکارد، سنگاپور

این جاده نام خود را از باغستان هایی گرفته که در میان آن ها ساخته شده است. در واقع جاده ی اورکارد بازار خرید سنگاپور محسوب می شود و فروشگاه های برند های معروف در امتداد این جاده واقع شده اند. هتل های پنج ستاره و رستوران های شیک نیز از دیگر جاذبه های این منطقه به شمار می روند. اگر به خرید علاقه ای ندارید، در این جاده قدم زده و محل اقامت رئیس جمهور سنگاپور را در آن بیابید و از ماجراجویی خود لذت ببرید.

2safar

4. بلوار جنوبی لاس وگاس، نوادا، ایالات متحده

لاس وگاس برای همه مردم با سلیقه های گوناگون چیزی برای عرضه دارد. در این بلوار معروف می توانید در انواع کنسرت ها و نمایش ها شرکت کرده و در رستوران های آن غذای کشورهای گوناگون را امتحان کنید. خیابان استریپ در لاس وگاس شاید مشهور ترین خیابان دنیا باشد. در دو سوی خیابان، هتل های عظیم و بسیار زیبا خودنمایی می کنند. در مقابل هتل بلاژیو، رقص آبی استثنائی گردشگران را مفتون خود می سازد. بزرگ ترین چرخ فلک دنیا نیز از دیگر جاذبه های این خیابان پر هیاهو است.

2safar

5. جاده ی اَبی، لندن، انگلستان

اگر گذارتان به انگلستان افتاد، این کشور را بدون گردشی در خیابان معروف اَبی ترک نکنید. استودیوی معروف جاده اَبی در همین خیابان واقع شده است. استودیویی که معروف ترین گروه موسیقی تاریخ -بیتلها- یازده آلبوم خود را در آن ضبط کردند. این خیابان برای دوستداران موسیقی بسیار نوستالژیک است و همه روزه توریست های فراوانی از سراسر دنیا به بازدید آن می آیند.

2safar

6. ترولزتیگن، نروژ

این جاده به مانند ماری در اطراف کوهستان پیچیده شده و از زیبا ترین و عجیب ترین جاده های دنیا محسوب می شود. اگرچه برخی از پیچ های جاده براستی خطرناک هستند اما مردم زیادی دوست دارند در این مسیر به رانندگی بپردازند یا به دیدن آبشار هایی بروند که در دل کوه واقع شده است.

2safar

7. شانزه لیزه، پاریس، فرانسه

یک خیابان پهن با درختان هرس شده و مرتب، فروشگاه های لوکس و کافه های کنار پیاده رو به یکی از مشهور ترین و زیباترین خیابان های جهان تبدیل شده است. این خیابان شیک پاریسی نماد زندگی لوکس و مارک پوشی است. مجسمه ی یادبود جنگ به نام قوس آزادی نیز در این خیابان واقع شده وچشم انداز قسمت غربی این خیابان را تشکیل می دهد. رانندگی در شانزه لیزه لذت بخش است اما دوچرخه سواری بیشتر توصیه می شود. تور دوچرخه سواری معروف فرانسه به نام تور دو فرانس نیز در مرحله ی آخر خود از این خیابان می گذرد.

2safar

8. جاده ی 66، ایلینویز، میسوری، نیو مکزیکو و آریزونا، آمریکا

این جاده ی اصلی و مهم در آمریکا که به عنوان جاده ی مادر نیز نامیده می شود، در سال 1985 از سیستم بزرگراه های آمریکا خارج شد و سیستم جاده های میان ایالتی جایگزین آن گردید. پیش از این، جاده ی 66 ایالت های مختلف را به یکدیگر وصل می کرد. امروزه بخش هایی از این جاده ی معروف در چند ایالت جنوبی و مرکزی آمریکا هنوز مورد استفاده قرار می گیرد که این ایالت ها شامل ایلینویز، میسوری، نیو مکزیکو و آریزونا می شوند. جاده ی 66 به جاده تاریخی66 تغییر نام داده است و هنوز بسیاری از مردم مایل به رانندگی در این جاده هستند و آن را به بزرگراه های باعظمت آمریکا ترجیح می دهند.

2safar

9. جاده اِستِلویو، ایتالیا

این جاده از میان کوهستان شمالی ایتالیا یا در واقع بخش شرقی رشته کوه های آلپ می گذرد و 15 مایل طول دارد. اِستِلویو جاده ای بسیار خطرناک و مرگبار است به خصوص که در ایام سرد سال از برف و یخ پوشیده شده و هر لحظه امکان سقوط به ته دره وجود دارد. با وجود خطر، رانندگی در این جاده جذابیت غریبی دارد و عده ای حتی برای مسابقات موتور سواری عازم این جاده می شوند.

2safar

10. جاده ی تونلی گولیانگ، چین

هیچ راه دیگری برای رسیده به مقصد وجود ندارد جز این که از این جاده ی باریک و وحشتناک عبور کنید. در واقع منطق آن سیزده نفر اهل دهکده ی گولیانگ که برای نخستین بار در احداث این جاده پیش قدم شدند همین بوده است. این جاده ی مشهور در استان هنان چین قرار دارد و در دل کوه تراشیده و ساخته شد ه است.. عرض آن فقط 12 فوت است و یک سوی آن کوه سنگی و سوی دیگر دره قرار دارد.

2safar