معرفی استادیوم های وولگوگراد میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم های میزبان مسابقات جام جهانی روسیه

وولگوگراد آرنا

استادیوم وولگوگراد آرنا در کرانه زیبای رودخانه وولگا مابین خیابان معروف لنین و اسکله شماره 62 و درست کنار مجسمه مشهور مام میهن و پارک مرکزی شهر قرار دارد. این ورزشگاه جایگزین استادیوم قدیمی معروف به استادیوم مرکزی شده است که خانه باشگاه فوتبال شهر وولگوگراد یعنی تیم اف سی روتور بود. این ورزشگاه قدیمی در سال 1962 افتتاح شد و به مدت 52 سال تا 2014 که تخریب و بازسازی شد مشغول فعالیت بود. در سال 1963 رهبر سابق کوبا فیدل کاسترو سخنرانی خود را در مقابل بیش از 60.000 نفر در این استادیوم انجام داد.

2safar

بنای استادیوم وولگوگراد آرنا با ظرفیت 45.000 نفر به شکل مخروطی است با ارتفاع 50 متر و عرض 303 متر. یکی از بارزه های این استادیوم سقف زیبای آن است که با کابل کشی منحصر به فرد شبیه به حلقه لاستیک دوچرخه شده است.

2safar

برنامه ریزی شده است ساخت این استادیوم تا سال 2018 و پیش از آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال به پایاین برسد. 4 بازی مرحله گروهی جام جهانی در این استادیوم برگزار خواهد شد. طبق برنامه ریزی ها پس از پایان مسابقات جام جهانی ظرفیت ورزشگاه به 35.000 صندلی کاهش می یابد و این استادیوم تبدیل به خانه تیم فوتبال شهر وولگوگراد یعنی اف سی روتور خواهد شد.

برای دسترسی به استادیوم وولگوگراد آرنا می توان از اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا، مترو و قطار برقی استفاده کرد. فاصله ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی تا وولگوگراد آرنا پیاده روی اندکی را می طلبد.

2safar

مراکز راهنمای گردشگران در وولگوگراد

2 دفتر راهنمای توریست ها در وولگوگراد وجود دارد که بروشور، راهنمای گردشگری و نقشه را به زبان های مختلف در اختیار متقاضیان قرار می دهند. در این مراکز کارمندان مسلط به زبان های بین المللی با خوشرویی گردشگران را با رویدادهای محلی، مسیرها، تورها شهر، موزه ها، وسایل حمل و نقل عمومی و سایر جاذبه های گردشگری وولگوگراد آشنا می کنند.

آدرس های این مراکز اطلاع رسانی به شرح ذیل است:

Ulitsa Gagarina 12

+7 (8442) 529-893

UlitsaIzobilnaya 10

+7 (8442) 501-153