معرفی استادیوم های سارانسک میزبان جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

معرفی استادیوم های سارانسک میزبان جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

4 بازی از مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 در استادیوم 45.000 نفری موردویا آرنا در شهر سارانسک برگزار خواهد شد.

ردیف تاریخ مسابقه

1 شنبه، 26 خرداد 1397 پرو - دانمارک

2 سه شنبه، 29 خرداد 1397 کلمبیا - ژاپن

3 دو شنبه، 4 تیر 1397 ایران – پرتغال

4 پنج شنبه، 7 تیر 1397 پاناما - تونس

2safar

استادیوم موردویا آرنا

استادیوم موردویا آرنا در حاشیه رودخانه اینسار و مابین خیابان های ولگوگراد و سِواستوپول واقع شده است. فاصله از فرودگاه 5 کیلومتر و از ایستگاه مرکزی قطار 2.5 کیلومتر است. سرویس رفت و برگشت از فرودگاه، ایستگاه قطار و هتلهای سطح شهر برای استادیوم پیش بینی شده است. استادیوم به شکل بیضی و در 2 طبقه احداث شده است. سقف و دیواره های استادیوم از پنل های فلزی رنگارنگ ساخته شده است. از فاصله دور استادیوم موردویا آرنا شبیه بالنی آماده پرواز به نظر می رسد. طراحان استادیوم قصد داشته اند این سازه زیبا، سمبلی از آفتاب، گرمی و میهمان نوازی به نظر برسد.

2safar

برای اطمینان از چشم انداز مناسب، فاصله مرکز زمین از صندلی های تماشاگران از 90 متر فراتر نمی رود. تاریخ افتتاح این استادیوم برای سه ماهه چهارم سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است. پس از پایان بازی هام جام جهانی فوتبال 2018، استادیوم موردویا آرنا به ورزشگاه اختصاصی تیم اف سی موردویا تبدیل خواهد شد و تعداد صندلی های آن به 30.000 کاهش می یابد.

2safar

زمین های تمرین فوتبال در شهر سارانسک

یکی از زمین های تمرین تیم های شرکت کننده در رقابت های جام جهانی فوتبال روسیه در محوطه دهکده المپیک سارانسک در غرب شهر و در خیابان اولیتسا پابدی واقع شده است. این زمین در مجاورت پارک پرولتارسکی قرار گرفته و آب و هوای بسیار مطبوعی دارد.

2safar

زمین تمرین دیگری که برای تمرینات پیش از مسابقات جام جهانی پیش بینی شده، استادیوم استارت در مرکز شهر و در مجاورت پارک پوشکین است.

زمین تمرین سوم نیز در محل باشگاه اف سی موردویا قرار گرفته که در شرق شهر سارانسک واقع شده و از مجاورت پارک زیبای لنینسکی بهره می برد.

هر سه زمین تمرین کاملاً برای بازی های جام جهانی روسیه بازسازی شده اند، تجهیزات آنها تعویض شده، اتاق های کنفرانس حرفه ای به آن افزوده شده و تمامی زیرساخت های مورد نیاز در آنها پیش بینی شده است. پس از پایان بازی های جام جهانی 2018 پیش بینی شده است تا این 3 زمین تمرین در اختیار مدارس ورزشی قرار گرفته و در شکوفایی استعدادهای جوان روسیه از آنها استفاده شود. در انتها اسامی لاتین این زمین ها و آدرس هریک تقدیم می گردد:

• Olympic Training Centre (Ulitsa Pobedy 3a, Saransk)

• Start Stadium (Ulitsa Moskovskaya 12, Saransk)

• FC Mordovia Stadium (Ulitsa Pionerskaya 2b, Saransk)