معرفی شهر یکاترینبورگ میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهر یکاترینبورگ میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

درباره ی یکاترینبورگ

یکاترینبورگ مرکزی اداری منطقه ی فدرال اورال و استان سوردلوفسک، در سال 1723 با هدف ایجاد یک قطب صنعتی با الهام از نام کاترین اول تزاریس روسیه پایه گذاری شد. در خلال سالهای 1924 تا 1991 این شهر به نام سوردلوفسک معروف بود.

2safar

یکاترینبورگ بر رودخانه ایست (lset) به عنوان گذرگاه روسیه به آسیا قرار گرفته است. بواسطه ی یکاترینبورگ، خطوط ریلی و را آهن سراسری سیبری در سرتاسر محدوده ی سیبری و مسیر های منتهی به چین اتصال و گسترش یافت.

2safar

یکاترینبورگ پس از مسکو، سن پترزبورگ و نووسیبیرسک چهارمین شهر بزرگ روسیه است که امروزه قلب اداری،صنعتی، علمی و فرهنگی اورال به شمار می رود. بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال 2017 ، جمعیت یکاترینبورگ بالغ بر یک و نیم میلیون نفر است.

2safar

تجارت و زندگی فرهنگی یکاترینبورگ جاذبه تاریخی آن محسوب می شود. یکاترینبورگ هم مانند دیگر کلان شهر ها موزه ها، تئاتر ها، مراکز خرید و رستوران های بسیاری را در خود جای داده است. استادیوم یکاترینبورگ، استادیوم جام جهانی فوتبال 2018 در مرکز شهر قرار دارد. بخش های تجاری و محله های مسکونی شهر با پارک های کوچک و بزرگ احاطه و در هم آمیخته شده اند. خاکریز های سبز رودخانه ایست و دریاچه(Gorodskyprud) مسیر شمال غربی به جنوب شرقی شهر را طی می کند. مناطق جنوبی شهریکاترینبورگ با پارک های جنگلی بزرگ پوشیده شده که مانند مناطق جنگلی، حاشیه های شهر رااحاطه کرده اند.

2safar

مناطق کلیدی صنعتی شهر در امتداد راه آهن سراسری سیبری قرار دارند که از قسمت های شمالی شهر یکاترینبورگ عبور می کنند. دریاچه شارتاش در قسمت شرقی شهر از محل های مورد علاقه مردم برای مقاصد تفریحی به شمار می رود. در اوایل قرن هیجدهم استخر verkh-lsetskoye) (در قسمت غربی شهر برای تأمین آب صنایع محلی ساخته شد. اما این روزها آب استخر کاملا تر و تازه و دست نخوره نیست و شناکردن در آن دلسرد کنندست. اما با این حال برخی از مردم محلی همچنان از توصیه ها فرار کرده و در آن شنا می کنند و یک باشگاه قایقرانی بادبانی و اجاره قایق در استخر فعال است.

2safar

باشگاه فوتبال یکاترینبورگ ، به نام باشگاه اورال در سال 1930 تأسیس شد که در لیگ برتر روسیه در دسته اول حضور دارد. باشگاه فوتبال اورال دو بار برنده جام حذفیFNL روسیه شده که دومین جام معتبر روسیه محسوب می شود.

2safar

آب و هوای یکاترینبورگ

میانگین دمای هوای یکاترینبورگ در ماه خرداد طی روز به 18+ درجه سانتیگراد و در تیرماه در طی روز به 20+ سانتیگراد می رسد و به دلیل بارش فراوان باران، احتمالا منطقی است که هنگام رفتن به استادیوم چتر همراه خود داشته باشید. تنها اطمینان کسب کنید که مطابق با دستورالعمل های امنیتی استادیوم باشد.

2safar

اطلاعات ضروری و خطوط ارتباطی در یکاترینبورگ

شماره 112 خط تلفن اضطراریی همگانی است که می توانید از هرتلفن و در هر زمان که وضعیت اضطراری بوجود آمده آن را شماره گیری کنید(شما می توانید با این شماره بدون آنکه در گوشی تان سیم کارت باشد و یا پولی داشته باشید تماس بگیرید).

شماره ی ارتباطی دفتر عملیاتی فوریت های غیر مترقبه مربوط به وزارت خانه مربوطه روسیه در منطقه سوردلوفسک نیز که در وضعیت های اورژانس مورد استفاده قرار می گیرد+7(343)346-1270 می باشد . خط تلفن دیگری نیز به دفتر مرکزی منطقه سوردلوفسک وصل که از طریق شماره ی +7(343)262-9999 می توان با آن ارتباط برقرار کرد.

مرکز اطلاعات گردشگری شهر یکاترینبورگ

2safar

در شهر یکاترینبورگ دو مرکز اطلاعات مسافرتی برای گردشگران وجود دارد که اطلاعات، بروشورها، نقشه های راهنمای شهر را در چندین زبان به گردشگران ارائه می کند هر دو مرکز در خیابان اُلیتسا 8 مارتا ساختمان های 13 و 21 قرار دارند.

کارکنان این مراکز که مسلط به چند زبان بین المللی نیز هستند، با رفتاری مناسب و دوستانه به سرعت اطلاعات مورد نیاز در خصوص رویداد ها، محل ها،مسیر ها، حمل و نقل عمومی، موزه ها و سایر جاذبه ها و ساختمان های مهم شهر را در اختیار شما قرار می دهند و همچنین راهنمایی های لازم در خصوص موقعیت های اورژانسی را به گردشگران خواهند داد.

سرویس اطلاعات مسافرتی یکاترینبورگ

یکاترینبورگ، اولیتسا خیابان 8 مارتا ساختمان 21- +7(343)222-2445 - وب سایت http://its.ekburg.ru/

مرکز توسعه گردشگری منطقه ی سوردلوفسک، یکاترینبورگ خیابان اولیتسا 8 مارتا ساختمان 13-+7(343)350-0525 - http://gotoural.com