معرفی شهر کالینینگراد میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهر کالینینگراد میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

کالینینگراد پایتخت غربی ترین منطقه در روسیه و مرکز منطقه کالینینگراد است که ازخاک روسیه فاصله دارد. بخش هایی از لیتوانی و بلاروس بین منطقه کالینینگراد و روسیه قرار دارد. این منطقه در قسمت جنوبی دارای مرز مشترک با لهستان و در قسمت های غربی به سواحل دریای بالتیک می رسد.

2safar

درباره ی کالینینگراد

کالینینگراد در سال1255 بعنوان حکومت توتنی (وابسته به نژاد آلمانی) با نام کونیگزبرگ پایه گذاری شد.کونیگزبرگ در اواخر دهه ی 1700 پایتخت ایلات آلمانی پروس شرقی شد. در سال 1945 نیز ارتش سرخ شوروی به سختی استحکامات نازی های در قلعه کونیگزبرگ را فتح کرد

2safar

. پس از جنگ جهانی دوم در کنفرانس پوتسدام ، قسمت شمالی پروس شرقی سابق و پایتخت آن یعنی کونیگزبرگ به شوروی واگذار شد. در سال 1946 نیز کونیگزبرگ به کالینینگراد تغییر نام پیدا کرد و پروس شرقی سابق در شوروی نیز به منطقه کالینینگراد تغییر یافت.

2safar

رودخانه پرگولیا در دهانه ی وروی دریای بالتیک در کالینینگراد در دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق محل استقرار تسلیحات نظامی استراتژیک و پایگاه های نیروی دریایی بالتیک اتحاد جماهیر شوروی بود. به همین دلیل، تا زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی اجازه ورد به افراد خارجی هاداده نمی شد.

2safar

امروزه کالینینگراد به عنوان یکی از مراکز عمده کشتیرانی و حمل نقل، محل تلاقی بسیاری از مسیر های بین المللی ریلی، دریایی، زمینی و هوایی است. کالینینگراد نیز در میان شهر های پیشرفته ی صنعتی روسیه قرار دارد. این منطقه دارای بزرگترین میدان کهربا در جهان است که بطور تقریبی 90% کهربای جهان را در خود جای داده است.

کالینینگراد به سه ناحیه یTsentralnyi(یا بخش مرکزی)، لنینگرادسکی و مسکوفسکی تقسیم می شود. دو بخش اول، قسمت های غربی و شرقی شهر را شامل می شوند و مسکوفسکی نیز تمامی قسمت های جنوبی و جزایر کانت و اوکتیابرسکی را در بر می گیرد. جمعیت کالینینگراد نیز بر اساس آمار ابتدائی سال 2017 بالغ بر 460 هزار نفر است.

2safar

یکی از مشهور ترین ساختمان کالینینگراد کلیسای جامع کونیگزبرگ متعلق به قرن چهاردهم است که مقبره ی امانوئل کانت فیلسوف بزرگ آلمانی نیز در آنجاست و کلیسای جامع نیز در جزیره ای قرار دارد که به افتخار این فیلسوف بزرگ نام گذاری شده است.

2safar

چهره ی کالینینگراد با نمونه های بسیار، از معماری شگفت آور اروپا تا سال 1945 و خیابان های سنگ فرش شده اش معنی پیدا می کند. تالار شهر یکی از این نمونه های منحصر به فرد است. بسیاری از استحکامات قرن نوزدهم هنوز در کالینینگراد باقی مانده اند..برخی از قلعه های قرن نوزدهمی در حومه های شهر به عنوان حلقه های دفاعی در خارج از شهر طراحی شده اند.این قلعه ها تا سال 2010 در اختیار ارتش روسیه قرار داشتند و در چند سال اخیر کاربری آنها برای استفاده گردشگران تغییر کرده است.

2safar

برج دونهاتورم در وسط شهر و در کنار دریاچه ی Verkhneye و موزه ی کهربا از نمونه های منحصر به فرد صنایع دستی کهربایی و جواهرات هستند. موزه ی دریایی اقیانوس جهانی در کالینینگراد نیز که به تاریخ دریانوردی جهان می پردازد از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر به شمار می رود.

2safar

بالتیکا نیز باشگاه فوتبال کالینینگراد است که در سال 1954 تاسیس شده است که یکی از تیم های حاضر در لیگ دسته یک فوتبال روسیه است.

آب و هوای کالینینگراد

میانگین دمای کالینینگراد در روز و در ماه ژوئن 15 درجه سانتیگراد بالای صفر و در ماه ژوئیه 18 درجه سانتیگراد بالای صفر است.

2safar

کالینینگراد روزهای گرم با درجه هوای 25 در جه سانتیگراد را نیز تجربه می کند هرچند که به ندرت این اتفاق می افتد. اغلب اوقات هوای کالینینگراد ابری همراه با وزش باد است و بارندگی فراوانی را نیز شاهد هستند. همراه داشتن یک ژاکت نازک و یک چتر ایده مناسبی برای گردش در کالینینگراد خواهد بود. البته در خصوص همراه داشتن چتر، مطمئن شوید که دستورالعمل های امنیتی ورزشگاه را رعایت کنید.

2safar

اطلاعات ضروری در کالینینگراد

شماره ی 112 تلفن خط اضطراری جهانی برای برقراری ارتباط با مرکز فوریت هاست که می توانید از هر تلفن همراه و در هر زمان اضطراری از آن استفاده کنید(توجه داشته باشید که از طریق این شماره بدون داشتن سیم کارت و هرگونه هزینه مالی می توانید با مراکز اورژانس ارتباط برقرار کنید)

شماره 089 شماره ی مربوط به خدمات نجات اضطراری ولگوگراد است. شماره ی تماس 101 مربوط به اداره آتش نشانی (قابل تماس از طریق تلفن های ثابت و همراه) است. شماره 102 هم در صورت نیاز به پلیس از طریق تلفن های ثابت و همراه به شما کمک خواهد کرد و شماره ی 103 هم مربوط به فوریت های آمبولانس است که از طریق تلفن های همراه و ثابت در دسترس شما خواهد بود.

2safar

مراکز اطلاعات در کالینینگراد

در کالینینگراد سه مرکز اطلاعات و خبر رسانی به مسافران وجود دارد که بطور رایگان اطلاعات مختلف از طریق بروشورها، نقشه ها و راهنماهای شهری را در چند زبان در اختیار شما قرار خواهد داد.

کارکنان این مراکز با تسلط به چندین زبان، به راحتی شما را در مورد رویداد های محلی، مسیر ها، وسایل حمل و نقل عمومی، موزه ها و سایر مکان ها و تسهیلات مورد نیازتان مطلع می کنند و می توانید در مورد مسائل اورژانسی هم از آنها کمک بگیرید. 2safar برای آسودگی بیشتر شما دو مرکز اطلاع رسانی را به شما معرفی می کند:

- مرکز اطلاع رسانی مسافرتی منطقه در کالینینگراد، خیابان میرا پروسپکت

، +7(4012)555-200 - http://visit-kaliningrad.ru/

- مرکز اطلاع رسانی مسافران در موزه ی بانکر(Bunker) به آدرس کالینینگراد خیابان اولیتسا یونیورسیتسکایا 2A

+7(4012)536-593 - -koihm@mail.ru - westrussia.org/bunke