معرفی شهر کازان میزبان بازی های جام جهانی روسیه 2018

درباره کازان

شهر کازان به عنوان پایتخت جمهوری فدرال تاتارستان یکی از 11 شهر میزبان رقابت های جام جهانی روسیه 2018 می باشد. این شهر در تاریخ 30 خرداد 1397 میزبان مسابقه فوتبال بین تیم های ایران و اسپانیا می باشد. 2safar قصد دارد در این مقاله شما را بیشتر با شهر زیبای کازان آشنا سازد.

2safar

کازان شهری افسانه ای است. زمستان های سرد و تابستان های گرم، مناره های مساجد مسلمانان در کنار برج های صومعه های مسیحیان، سایت های کهن باستانی در کنار شهر فناوری اینوپولیس، جنگل های استپ و امتداد راه ابریشم همه و همه ملغمه ای پدید آوردند که به عنوان پایتخت تاتارستان شناخته می شود. نتیجه این ویژگی های منحصر به فرد شهری است خودکفا و توسعه یافته که سالانه میزبان بیش از 1 میلیون گردشگر از سراسر جهان است.

2safar

شهر 1000 ساله کازان از گذشته های دور همچنان شهری دلفریب باقی مانده است، پایتخت ایالت کهن ولگا-بلغاریا و مرکز خاندان کازان، در حال حاضر بندری بزرگ در کرانه رود ولگا و مرکزی مذهبی، اقتصادی و فرهنگی در مقام سومین پایتخت فدراسیون روسیه به شمار می رود.

2safar

مساحت شهر کازان بالغ بر 420 کیلومتر مربع بوده و بر اساس سرشماری سال 2017 میلادی دارای بیش از 1.230.000 نفر جمعیت می باشد.

شهر کازان تجربه برگزاری رویدادهای ورزشی بزرگی را در سطح بین المللی در کارنامه خود دارد. مسابقات وزنه برداری جام قهرمانان اروپا در سال 2011، مسابقات جهانی ورزشهای داشگاهی در سال 2012، مسابقات جهانی شمشیر بازی در سال 2014 و مسابقات جهانی ورزش های آبی در سال 2015 اما در سال های 2017 و 2018 شهر کازان خود را وقف مسابقات فوتبال کرده است.

کازان یکی از مهم ترین شهرهای چند ملیتی و چند مذهبی در کشور روسیه است. مسلمانان، مسیحیان ارتدوکس و کاتولیک و یهودیان در مجاورت یکدیگر با صلح و صفا زندگی می گذرانند. برای ذکر نمونه می توان اشاره کرد به فاصله کمی از کلیسای مسیحی بشارت، مسجد کال شریف واقع شده است.

غذاهای تاتارها از سنت های آشپزی قوم خزر، تاتار، مغول-تاتار و ملل آسیای مرکزی دنباله روی می کنند. آنان روش های خوشمزه ای برای طبخ گوشت گوساله، گوسفند و اسب ابداع کرده اند و دسر سنتی چک چک که در عروسی ها سرو می شود و ترکیبی از نوعی خمیر سرخ شده و عسل می باشد به سمبلی از آشپزی تاتارها بدل گشته است.

2safar

آب و هوا

میانگین دمای هوای شهر کازان در ماه خرداد 18 و تیر ماه 20 درجه سانتیگراد می باشد. اگر در یک روز آفتابی به تماشای مسابقه فوتبال می روید 2سفر به شما پیشنهاد می کند عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

2safar

شنا در کازان

2safar

فصل شنا در شهر کازان از ابتدای خرداد ماه آغاز می شود. ساحل های اختصاصی برای شنا شامل ساحل لوکوموتیو نزدیک ایستگاه کازان 1، نیژنی زارچی، ساحل دریاچه گلوبوکویا و ساحل دریاچه کومسومولسکایا در نزدیکی دهکده دربیشکی می باشد. سواحل شنای محبوب در میان مردم محلی 2 ساحل دریاچه ایزومرودنایا و دریاچه گلوبویا می باشند.

دمای آب معمولاً ثابت است، 5 تا 7 درجه سانتی گراد در فصل تابستان و 3 تا 4 درجه سانتی گراد در فصل زمستان. مردم کازان معتقدند آب این دریاچه ها دارای خواص شفابخشند.

2safar

رانندگی در کازان

2safar

2 بخش مختلف شهر کازان از طریق دو سد کرفسکایا و کرملیوفسکایا و همچنین 2 پل میلنیوم و پراسپکت یاماشوا به هم متصل شده اند.

ترافیک در بخش مرکزی شهر بین ساعات 80:00 تا 10:00 صبح و 07:00 تا 05:00 بعد از ظهر بسیار سنگین است و شریانهای ترافیکی ممکن است کاملاً مسدود شوند. این شریانها شامل خیابان های پراسپکت فاتیخا آمیرخانا، اولیتسا دکابریتسوف، پراسپکت یاماشوا و پابدی، اسکله بولاک و جاده گورکفسکی می شوند. 2safar به شما پیشنهاد می کند از اپلیکیشن های ترافیکی مانند گوگل برای مشاهده ترافیک مسیر پیش رو و کم ترافیک ترین راه استفاده کنید.شهر کازان در سال 2013 خیابان جدیدی به نام یونیورسیادی را افتتاح کرد که از اولیتسا تیخومیرنوا به مرکز شهر و محله هتل های گورکی می رود. به لطف محدودیت های ترافیکی و احداث خیابان جدید، رانندگی در مرکز شهر کازان بسیار ساده تر شده است. در قلب شهر دو مسیر پیاده روی به نام های بومانا و کایوما ناسیری وجود دارد که مملو از رستوران ها و فروشگاه های مختلف است و به گردشگران توصیه می شود حتماً سری به آنجا بزنند.

2safar

2 مدل مختلف پارکینگ در کازان وجود دارد، پارکینگ های متعلق به شهرداری کازان و پارکینگ های خصوصی. عمده پارکینگ های چند طبقه و پارکینگ های هتل ها و مراکز خرید توسط بخش خصوصی اداره می شود. پارکینگ های کنار خیابان تحت نظر شهرداری اداره می شود که با علامت پارکینگ و سکه پول نشانه گذاری شده اند. برای پرداخت هزینه پارکینگ پول نقد پذیرفته نیست و تنها از طریق کارت بانکی، کارت سفر و یا اپلیکیشن پارکینگ شهر کازان می توان وجه لازم را پرداخت کرد. ساعات کار پارکینگ ها از 07:00 صبح تا 09:00 شب می باشد و در روزهای آخر هفته رایگان هستند. جریمه پارک غیر مجاز در شهر کازان 2500 روبل می باشد.

2safar

دوچرخه سواری در کازان

مانند سایر شهرهای روسیه، دوچرخه سواری در خطوط اتوبوس شهر کازان مجاز است. ممکن است برای افراد تازه وارد دوچرخه سواری در شهر تپه ای کازان کمی دشوار باشد اما با کمی تجربه راه هایی برای دور زدن مسیرهای صعب العبور پیدا می شود.

2safar

تعداد زیادی ایستگاه اجاره دوچرخه در مرکز شهر کازان و سایر نقاط شهر وجود دارد. حلقه کوچک مسیر دوچرخه سواری شهر کازان در سال 2015 ایجاد شد و شامل خیابان های کرملیوفساکایا، چرنیشفسکایا، تئاترالنایا، کاساتکینا، باتورینا، لنینسکی و اسکله کرملین می شود. حلقه بزرگتر که به زودی افتتاح می شود از خیابان های بولشویا کراسنایا، اولیتسا و پارک گورکی عبور خواهد کرد.