معرفی شهر وولگوگراد میزبان بازی های جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهرهای میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال روسیه 2018

وولگوگراد

آب و هوا

میانگین دمای هوای روز در ماه خرداد 21 درجه سانتی گراد و در تیر ماه 23 درجه می باشد. کمتر دیده شده وولگوگراد در تابستان بارانی باشد، غالباً هوا طی این فصل آفتابی و صاف است. برای رفتن به استادیوم عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب خود را فراموش نکنید.

2safar

پیشینه تاریخی

اولین مدارکشهری که امروزه به نام وولگوگراد شناخته می شود به سال 1589 میلادی باز می گردد. نام کهن شهر تزاریتسین بود که در سال 1920 و در دوران اتحاد جماهیر شوروی به استالینگراد تغییر یافت. نام امروزی ولگوگراد در سال 1961 بر روی این شهر نهاد شد و تا امروز باقی است.

2safar

شهر وولگوگراد به مساحت 860 کیلومتر مربع در کرانه راست رودخانه وولگا واقع شده است. وولگوگراد به 8 منطقه شهری تقسیم شده است که بزرگترین بخش آن سوتسکی نام دارد. بر اساس سرشماری سال 2016 جمعیت شهر در حدود 1 میلیون نفر ثبت شده است.

2safar

از قرن 18 میلادی به بعد وولگوگراد بدل به پایتخت صنعتی منطقه شده است و امروزه نیز صنایع و کارخانه های متعددی در وولگوگراد مدرن مشاهده می شود که نقشی پر رنگ در تاریخ این شهر ایفا کرده اند.

مرکز شهر وولگوگراد محل تجمیع بسیاری از فعالیت های فرهنگی و المان های مهم این شهر نظیر بندرگاه مرکزی، پارک ها، موزه ها، سالن های تئاتر، استادیوم وولگوگراد آرنا و مشهورترین جاذبه شهر یعنی مجسمه معروف 87 متری مام میهن است. این مجسمه عظیم یادبودی است برای نبرد میهن پرستانه استالینگراد در طی جنگ جهانی دوم.

2safar

کانال کشتیرانی وولگا/دن که پیوند دهنده دو رودخانه بزرگ اروپایی وولگا و دن می باشد در سال 1952 افتتاح شد. این کانال مسیر آبی 5 دریا را به یکدیگر تکمیل کرد: دریای خزر، دریای آزوف، دریای بالتیک، دریای سفید و دریای سیاه.

2safar

وولگوگراد محل اکوسیستم های منحصر به فرد طبیعی نیز هست که مهم ترین آنها جزیره سارپینسکی می باشد. سارپینسکی که بزرگترین جزیره رودخانه وولگا می باشد یکی از مناطق حفاظت شده کشور روسیه است. این جزیره که دریاچه های متعددی دارد زیستگاه گونه های متنوعی از پرندگان، ماهی ها و سایر اشکال حیات جانوری نادر مانند لاکپشت دریایی و سمور آبی است. امکان سفر به جزیره با قایق های تفریحی وجود دارد و در زمستان که رودخانه کاملاً یخ می زند می توانید پیاده به آنجا برسید!

2safar

وولگوگراد در میان شهرهای فوتبالی پیشتاز روسیه جای دارد. اولین تیم ورزشی تزاریتسین یعنی تیم فوتبال شهر در سال 1909 و توسط کارگران فولاد سازی و شرکت های نفتی پایه گذاری شد. تیم فوتبال شهر وولگوگراد یعنی اف سی روتور که درسال 1929 تأسیس شد جام های منطقه ای و ملی متعددی را برای شهروندان وولگوگراد به ارمغان آورده است.

زمین های تمرین فوتبال در شهر وولگوگراد

2safar

یکی از بهترین زمین های تمرین فوتبال در محل آکادمی ملی تناسب اندام وولگوگراد در فاصله 200 متری استادیوم وولگوگراد آرنا تأسیس خواهد شد. پس از بازسازی نهایی که در سال 2017 به پایان رسید این مرکز یک زمین فوتبال به وسعت 9300 متر مربع با سیستم آبیاری و زهکشی حرفه ای در اختیار دارد.

2safar

زمین تمرین دیگری که برای آماده سازی تیم های شرکت کننده در رقابت های جام جهانی فوتبال پیش بینی شده است استادیوم زنیت، یکی از قدیمی ترین استادیوم های ورزشی شهر (تأسیس 1927) می باشد. این زمین در بخش شمالی شهر و به فاصله 9 ایستگاه ترموا از ورزشگاه وولگوگراد آرنا قرار گرفته است. هنگامی که در سال 2014، استادیوم مرکزی تخریب شد تا بنای فعلی وولگوگراد آرنا در آن ساخته شود، استادیوم زنیت به عنوان خانه تیم فوتبال شهر وولگوگراد یعنی اف سی روتور تعیین شد. مراحل ساخت وولگوگراد آرنا اینک به پایان رسیده است و این استادیوم زیبا پس از پایان رقابت های جام جهانی 2018 به تیم اف سی روتور داده خواهد شد تا بازی های خانگی خود در چارچوب لیگ برتر فوتبال روسیه را در آن میزبانی کند.

2safar

استادیوم المپیک که به عنوان سومین زمین تمرین فوتبال برای جام جهانی در نظر گرفته شده است در قسمت شمال غربی منطقه زرژینسکی شهر وولگوگراد واقع شده است. این زمین به سادگی با وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است و چندین ایستگاه اتوبوس و تراموا در نزدیکی آن وجود دارد. این استادیوم در سال 1999 با سبک معماری آلمانی احداث شد و در هنگام بازسازی آن برای جام جهانی 2018 برای رسیدن به استانداردهای روز دنیا بیش از 80% تغییرات زیرساختی بر روی آن صورت پذیرفت. مراحل تعمیرات این ورزشگاه در سال 2017 به پایان رسید و هم اینک آماده میزبانی جام جهانی 2018 است. در ادامه آدرس این زمین های تمرین ارائه می گردد:

• Volgograd State Academy of Physical Culture (Prospektim. V.I. Lenina 78, Volgograd)

• Zenit Stadium (UlitsaTarashchantsev 72, Volgograd)

• Olympia Stadium (Ulitsa 51-y GvardeiskoyDivizii 6, Volgograd)

2safar

شماره های ضروری در وولگوگراد

مانند سراسر جهان شماره 3 رقمی 112 در شهر وولگوگراد از هر تلفن همراهی بدون داشتن حتی شارژ پولی و یا سیمکارت قابل تماس است. این شماره به مرکز مدیریت بحران و امور اورژانسی شهر متصل می شود. در ادامه سایر شماره ضروری نیز معرفی می گردد:

089- مرکز نجات اصظراری وولگوگراد

101- آتش نشانی شهر

102- پلیس

103- آمبولانس