معرفی شهر نیژنی نووگورود میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهر نیژنی نووگورود میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

نیژنی نووگورود مرکز اداری منطقه فدرالی ولگا و ناحیه ی نیژنی نووگورود است که در سال 1221 برای حفاظت از مرز های سلطنت ولادیمیر به عنوان یک قلعه مرزی تأسیس شد.طی قرن چهاردهم رقیب سیاسی مسکو به حساب می آمد و به مرکز مستقل منطقه ی نیژنی نووگورود ودوک نشین سوزدال تبدیل شد. در قرون هیجده و نوزده میلادینیژنی نووگورود در نقش مرکز اقتصادی، صنعتی، علمی و آموزشی روسیه درآمد.موقعیت و بازار این شهر این فرصت را برایش مهیا کرد تا حد فاصل و حلقه ی ارتباطی تعیین کننده به لحاظ تجاری میان شرق و غرب امپراتوری روسیه باشد، که نشاندهنده ی موقعیت راهبردی و اقتصادی این شهر در آن دوره است.

2safar

بازار نیژنی نووگورود یکی از بزرگتری بازار های جهان بود که میزان حجم معاملات در آن نشان دهنده ی حجم معاملات کل امپراتوری بود. راه آهن اتصال نیژنی نووگورود و مسکو هم در دهه های 1850 و 1860 ساخته شده است که از اولین خطوط راه آهن روسیه به شمار می رود. نیژنی نووگورود در میان دیگر شهر های میزبان جام جهانی 2018 نزدیکترین شهر به مسکو است.

2safar

طی دوران جماهیر شوروی این شهر را گورکی می نامیدند.GorkovskyAvtomobilnyZavod(GAZ) یا همان کارخانه ی اتومبیل سازی گورکی در سال 1930 تاسیس شد و یکی از پیشگامان حوزه خودرو سازی در اتحاد جماهیر شوروی بود، در روسیه ی جدید هم گروه GAZ جانشین حقوقی آن کارخانه به شمار می رود. از دیگر پتانسیل های صنعتی نیژنی نووگورود می توان به یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت های کشتی سازی در روسیه، مجتمع مهندسی دریایی کراسنویی سورموآ (the KrasnoyeSormovo)، اشاره کرد که در سال 1849 تاسیس شده است. همچنین مجتمع تحقیقاتی، طراحی و تولید فدرال پُلیوت را می توان نام برد که در سال 1960 ایجاد شد، که در حوزه هوا و فضا فعالیت دارد. نیژنی نووگورود یکی از بنیادی ترین مراکز صنایع دفاع شوروی در خلال جنگ جهانی دوم 1941-1945 بود که 40 بار هم مورد حمله نازی ها قرار گرفت.با توجه به شرایط نظامی حاکم بر این شهر بین سال های 1959 تا 1991، ورود اتباع خارجی با محدودیت روبه رو بود. در اواسط دهه ی 1980 آندره ساخاروف پدر بمب اتمی شوروی نیز به این شهر تبعید شد.

2safar

نیژنی نووگورود در قسمت راست ولگا قرار دارد، که رودخانه اوکا هم از آنجا می گذرد. این رودخانه شهر را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم می کند و کل شهر هم حدود 460 کیلومتر مربع وسعت دارد و شامل هشت منطقه می شود. قسمت بالایی شهر که در سمت راست رودخانه اوکا واقع شده از مناطق سویتسکی(Sovetskiy)، نیژِگرودسکی (Nizhegorodskiy) و پریوکسکی (Priokskiy) تشکیل می شود. قسمت پایینی که در سمت چپ رودخانه اوکا قرار گرفته نیز شامل: لنینسکی(Leninskiy)، کاناوینسکی(Kanavinskiy)، مسکوفسکی(Moskovskiy)، سُورموفسکی(Sormovskiy) و آوتوزاودسکی(Avtozavodskiy) می باشد. طبق سرشماری سال 2016 جمعیت نیژنی نووگورود به بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر است و بعد از مسکو و سنت پترزبورگ بزرگترین شهر اروپایی روسیه است.2safar برای راحتی شما در سفر به نیژنی نووگورود در ادامه از این شهر باز هم خواهد گفت.

2safar

کرملین نیژنی نووگورود یکی از نمادهای کلیدی و مطرح شهر است که در اوایل دهه ی 1500ساخته شده است و 13 برج و دیواره ایی به طول دو کیلومتر دارد. در حال حاضر این محل به عنوان سالن اصلی شهر و محل حکومت منطقه ای نیژنی نووگورود مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر بنا های مطرح در اطراف کرملین می توان به کلیسای جامع فرشته میکائیل متعلق به قرن 16(که مقبره قهرمانان ملی نیز در آنجا وجود دارد)، موزه ی هنر (متعلق به اوایل قرن نوزدهم) و فیلارمونیک (Philharmonic) نیژنی نووگورود اشاره کرد.

2safar

درون کرملین نیژنی نووگورود علاوه بر یادبود قهرمانان ملی کوزما منین، شما می توانید یاد بود دیمتری پوژارسکی (Pozharsky)را ببینید او رهبر شبه نظامیان نیژنی نووگورود بود،که در سال 1612 به اشغال مسکو پایان داد.در سال 2005 هم یک کپی از بنای یاد بودمینینِ مسکو و پوژارسکی نیز درPloshchadNarodnogoYedinstva(میدان وحدت ملی) نصب شد. در سمت دیگر کرملین هم مجسمه کوزما مینین وجود دارد، که در سال 1985 ساخته شده است.

2safar

در پای برج سنت جورج کرملین سکویی وجود دارد که شما می توانید بنای یادبود خلبان والری چکالوف را ببینید،که به افتخار این اسطوره ی نیروی هوایی شوروی ساخته شده است. در اینجاست که از طریق پلکان 560 پله ای چکالوف به سمت پایین و نیژن- ولژسکایا(Nizhne-Volzhskaya) خواهید رفت. این پلکان به یادبود نابودی نازی های در جنگ جهانی دوم در سال 1949 ساخته شده است. ساحل ولگا در اطراف پلکان چکالوف و کرملین نیز از دیگر مکان های مورد علاقه مردم شهر برای گردش به شمار می رود. پل کاناوینو(Kanavino) هم از دیگر جاذبه نیژنی نووگورود به شمار می رود.

2safar

خیابان بولشایا پمکروسکایا اُلیتسا (BolshayaPokrovskayaUlitsa) هم از خیابان های اصلی و پر رهگذر نیژنی نووگورود به شمار می رود که در قسمت بالای شهر قرار دارد و در آنجا شما بسیاری از ساختمان های تاریخی، موزه ها، تئاتر ها، کلیساها، پارک ها و ایستگاه تله کابین ولگا را خواهید دید.

2safar

قسمت قابل توجهی از بخش های پایینی شهر به شکل دماغه (خشکی کشیده در دریا) است که دهانه اوکا و رودخانه ولگا قسمت های چپ آن را تشکیل می دهند. در محله استرلکا در کناره ی رود اوکا هم کلیسای سنت الکساندر نوسکی قرار دارد که متعلق به اواخر دهه ی 1800 است. ورزشگاه جام جهانی 2018 ، استادیوم نیژنی نووگورود است که در ساحل ولگا و در نزدیکی کلیسای جامع قرار دارد.

2safar

ساختمان اصلی نمایشگاه نیژنی نووگورود( GlavnyYarmarochny Dom) در ساحل رود اوکا در استرلکا قرار دارد که توسط معمار بزرگ روس آگوستین دوبتانکورت ساخته شده است. بین ساختمان اصلی این نمایشگاه و کلیسایجامع، پارکی به افتخار او نیز نام گذاری شده است. این معمار مدرسه اسب سواری مسکو و ستون الکساندر در سنت پترزبورگ را نیز طراحی کرده است.

2safar

بیشتر قسمت های پایینی شهر را در دوران شوروی ساخته اند که عمدتاً محله های مسکونی، پارک ها و تأسیسات صنعتی را در بر دارد. ایستگاه راه آهن، فرودگاه، بخش عمده ای از مترو و بسیاری از سیستم راه آهن شهری نیز در این قسمت پایینی قرار گرفته اند.

باشگاه فوتبال نیژنی نووگورود به نام FC Olympiets هم به تازگی در سال 2015 تاسیس شده است و در فصل جدید روسیه 2017/2018 شروع به فعالیت خواهد کرد.

شماره تلفن های اضطراری

شماره ی 112 به عنوان شماره مخصوص کمک های اضطراری در جهان در اختیار شما قرار دارد که شما از طریق این شماره تلفن در موقعیت های اضطراری می توانید با مرکزی های فوریت های اضطراری تماس برقرار کنید.(شما از هر باجه تلفن و یا تلفن همراه امکان برقراری تماس با این مرکز را خواهید داشت حتی اگر در تلفن شما سیم کارت تلفن وجود نداشته باشد و یا در حساب کاربری تان موجوی کافی را نداشته باشد و حتی در صورتی که صفحه کلید گوشی همراهتان هم قفل باشد، باز هم امکان برقراری تماس از طریق این شماره برای شما وجود دارد).

همچنین شما از طریق تماس با شمارهی +7(831)469-17-03 می توانید با مرکز مدیریت بحران بخش نیژنی نووگورود تماس بگیرید که این مرکز با وزارت خانه مربوطه در کشور روسیه در ارتباط است.شماره ی +7(831)439-99-99 نیز شماره ی ارتباطی موقعیت های بحرانی در شهر نیژنی نووگورود است.

2safar

مراکز اطلاع رسانی شهر نیژنی نووگورود

مرکز اطلاعات مسافران در شهر نیژنی نووگورود، در منطقه استرلکا در ساحل رود اوکا و در کنار ایستگاه قایقرانی قرا دارد. این مرکز از طریق بروشورها، نقشه ها و راهنما های شهری در چندین زبان به مسافران خدمات خود را عرضه می کند.

2safar

کارکنان این مرکز با تسلط به چندین زبان اطلاعات مورد نیاز، مسیر ها، وسایل حمل و نقل عمومی، راهنمایی در خصوص مکان ها، موقعیت ها، موزه ها و ساختمان های مورد نظرتان را در اختیارتان قرار می دهد. همچنین شما در مورد موقعیت های اضطراری نیز می توانید از آنها راهنمایی بخواهید. آدرس این مرکز هم خیابان نیژن-ولژسکایا نبرژنایا شماره ی 16z است و شماره تماس های این مرکز هم شامل +7(831)230-3038 و +7(831)230-3067 می باشند.