معرفی شهر سوچی میزبان جام جهانی روسیه 2018

شهر ساحلی/ کوهستانی سوچی یکی دیگر از شهرهای میزبان بازی های جام جهانی فوتبال 2018 در کشور روسیه خواهد بود. مسابقات حساسی مانند پرتقال – اسپانیا، استرالیا – پرو، آلمان – سوئد و بلژیک – پاناما در ورزشگاه این شهر برگزار خواهد شد.

2safar

درباره سوچی

سوچی تنها یک شهر نیست بلکه منطقه ای بسیار وسیع است که از ترکیب خط ساحلی و دهکده های کوهستانی به طول 145 کیلومتر در کنار دریای سیاه از ماگری تا رودخانه پزو در مرز آبخازیا کشیده شده است. سوچی بزرگ شامل 4 بخش است: لازارفسکی، بخش مرکزی، خوستینسکی و آدلر. بر اساس سرشمار سال 2016 بیش از 400.000 نفر در سوچی زندگی می کنند.

2safar

در طی چند سال گذشته زیرساخت های در شهر سوچی رشد چشمگیری داشته اند. از سال 2009 به این طرف صدها کیلومتر جاده، تعداد بیشماری ایستگاه حمل و نقل عمومی، فرودگاه، سالن کنسرت، موزه و هتل در این شهر ساخته و یا باز سازی شده اند.

در سال 2014 شهر سوچی میزبان بازی های المپیک زمستانی بود، رویدادی بزرگ که تمام کشور به مدت 7 سال در حال آماده سازی برای اجرای آن بودند. تیمی بزرگ از داوطلبین شکل گرفت و تأسیسات ورزشی متعددی ساخته شد که استادیوم مشهور سوچی معروف به استادیوم ماهی از آن جمله است. این استادیوم در رقابت های جام جهانی فوتبال 2018 روسیه نیز میزبان بازی هاست.

در همان سال 2014 سوچی برای اولین بار میزبان مسابقات فرمول 1 شد و در فوریه 2017 نیز سومین دوره مسابقات ارتش های جهان را میزبانی کرد. در طی 3 سال گذشته شهر زیبای سوچی بیش از 324 رویداد ورزشی تابستانی و زمستانی را میزبانی کرده است.

2safar

به لطف سیستم قدرتمند حمل و نقل عمومی، جا به جایی در منطقه بزرگ سوچی بسیار ساده است. در سفر به سوچی نباید تعداد زیاد کافه ها و رستوران های این شهر که انواع غذا و نوشیدنی خوشمزه منطقه قفقاز را به میهمانان ارائه می کنند نادیده گرفت.

آب و هوا

شهر سوچی در زیر مجموعه مناطق آب و هوایی شبه گرمسیری قرار می گیرد. میانگین دمای هوا در ماه های خرداد و تیر در شهر سوچی بین 21 تا 25 درجه سانتی گراد برای قسمت ساحلی و حدود 13 درجه سانتی گراد برای منطقه کوهستانی می باشد. در فصل تابستان احتمال بارش نیز وجود دارد. توصیه می شود عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و یک لباس گرم هم برای روزهای ابری و طوفانی احتمالی با خود همراه داشته باشید.

2safar