معرفی شهر سنت پترزبورگ میزبان بازی های جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهر سنت پترزبورگ میزبان بازی های جام جهانی روسیه 2018

شهر افسانه ای سنت پترزبورگ به عنوان دومین شهر بزرگ کشور روسیه در دهانه خلیج فنلاند قرار گرفته است. این شهر به عنوان نماد حضور روسیه در دریای بالتیک تحت قالب حکومتی فدرال اداره می شود. این شهر در ماه می 1703 توسط تزار وقت ملقب به پتر کبیر پایه گذاری شد. در سال 1914 نام شهر به پتروگراد تغییر یافت و 1924 و در دوره اتحاد جماهیر شوروی به نام لنینگراد خوانده شد تا پاسداشتی باشد برای بزرگداشت رهبر کمونیست شوروی ولادمیر لنین. سر انجام پس از فروپاشی شوروی و در سال 1991 بود که این شهر زیبا نام اصیل خود یعنی سنت پترزبورگ را بازیافت.

2safar

سنت پترزبورگ حدفاصل سالهای 1732 تا 1918 میلادی پایتخت امپراتوری تزاری روسیه بوده است تا اینکه در سال 1918 حکومت مرکزی شوروی به مسکو منتقل شد و این شهر لقب پایتختی پهناورترین کشور جهان را از آن خود ساخت. سنت پترزبورگ یکی از مدرن ترین شهرهای روسیه بوده و پایتخت فرهنگی آن نیز به شمار می رود به ویژه آنکه ثبت تمامی بافت تاریخی شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو آن را بدل به موزه ای زیر آسمان ساخته است. از آنجا که یکی از مهم ترین دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابتهای جام جهانی 2018 روسیه در این شهر برگزار خواهد شد 2safar تلاش می کند شما را با تمامی جنبه های این عروس شهرهای جهان آشنا سازد.

سنت پترزبورگ

2safar

سنت پترزبورگ که به عروس شهرهای شمالی نیز معروف است با تمامی دیگر شهرهای دنیا متفاوت است. تاریخ، اساطیر و معماری با یکدیگر تلفیق شده اند تا با ترکیب زیبایی های شهرهای شمالی جهان و زندگی روزانه مردمان روسیه، یکی از منحصر به فرد ترین شهرهای جهان را ایجاد کنند.

نام این شهر رؤیایی در طول یکصد سال گذشته 4 بار تغییر یافته است؛ ابتدا نام های پتروگراد و لنینگراد را بر خود داشته است و سپس به نام سنت پترزبورگ رسیده است که از ریشه زبان آلمانی می آید، اما اهالی این شهر ترجیح می دهند آن را پیتر بنامند.

2safar

درباره سنت پترزبورگ

امروزه شهر سنت پترزبورگ واقع در خلیج فنلاند و دهانه رود بزرگ نوا، مساحتی بالغ بر 1403 کیلومتر مربع دارد و از 18 ناحیه تشکیل می شود. بر اساس سرشماری سال 2017 شهر سنت پترزبورگ بیش از 5.200.000 نفر جمعیت را در خود جای داده است.

سنت پترزبورگ قهرمان اروپا در داشتن بیش ترین تعداد پل و نایب قهرمان این قاره در تعداد کانال و جزیره است. در این شهر 64 رودخانه، 48 کانال، 34 نهر، 160 کیلومتر اسکله و 800 پل وجود دارد.

هیچ شهر دیگری در دنیا یافت نمی شود که این تعداد وسیع از الِمان های معماری نئوکلاسیک، پست مدرن، مدرن و دیگر انواع سبک های معماری را در خود جای داده باشد. در سنت پترزبورگ بیش از 15.000 ساختمان با معماری سنگی پیش از انقلاب اکتبر وجود دارد. تمامی شهر موزه ای زیر آسمان است. از کانال اوبودنی تا رود بولشویا نوکا و از خیابان الکساندر نفسکی تا بندر فروشندگان، شهر تمامی هویت تاریخی مربوط به سالهای ماقبل انقلاب 1917 را حفظ کرده است.

2safar

سنت پترزبورگ اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه نیز شناخته می شود. مرکز تاریخی شهر در فهرست سایت های میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. از میان مشهورترین جاذبه های توریستی می توان به موزه هرمیتاژ، تئاتر مارینسکی، موزه مردم شناسی کونستکامرا، قلعه پتر و پاول، کلیسای جامع اسحاق و ... اشاره کرد. بیش از 200 موزه، 70 سالن تئاتر، 50 سینما و 1100 کتابخانه در این شهر فعالیت می کنند. 2safar به شما پیشنهاد می کند در بازدید از این شهر سری هم به قصر پترگف و یا دهکده پوشکین بزنید تا در دوران اشرافی خاندان تزارها غوطه ور گردید.

بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری، در سال 2016 شهر سنت پترزبورگ مقام نخست جذابترین مقصد گردشگری اروپا را از آن خود کرد.

2safar

آب و هوا

میانگین دمای هوای سنت پترزبورگ در ماه خرداد طی روز 20 درجه سانتی گراد و در طول شب 11 درجه و در تیرماه به ترتیب 22 و 13 درجه سانتی گراد می باشد. آب و هوای شهر در طی تابستان هم متغیر و دارای تغییرات زیاد است پس همزمان کرم ضد آفتاب و ژاکت خود را به همراه داشته باشید. در صورت بارندگی که زیاد هم پیش می آید می توانید از هتل محل اقامت خود چتر به امانت بگیرید.

2safar

شماره های ضروری

شماره 112 به گزارش تمامی انواع حوادث غیر مترقبه و اضطراری تعلق دارد. این شماره از طریق تلفن همراه حتی بدون داشتن شارژ پولی و یا سیم کارت نیز قابل تماس است.

شماره های مراکز راهنمای گردشگران

8 800 303 05 55 (mobile calls)

+7 812 303 05 55 (landline calls)

شماره تلفن ستاد حوادث غیر مترقبه منطقه لنینگراد:

+7 (812) 640 21 60

شماره تلفن ستاد مدیریت بحران:

+7 (812) 579 99 99

2safar

مراکز راهنمای توریست ها

11 مرکز اطلاع رسانی به گردشگران در شهر سنت پترزبورگ پیش بینی شده است که همگی در نزدیکی جاذبه های اصلی شهر قرار گرفته اند. در این مراکز اطلاعات مورد نیاز، نقشه و کتاب های راهنمای گردشگری به زبان های مختلف و به رایگان در اختیار توریست ها قرار می گیرد.

پرسنل چند زبانه مراکز راهنمای گردشگران در سنت پترزبورگ شما را در خصوص رویدادهای شهر، مسیرهای گردشگری، تورها، جاذبه های توریستی، موزه ها، سیستم حمل و نقل عمومی و هر آنچه نیاز داشته باشید راهنمایی خواهند کرد.

2safar