معرفی شهر سامارا میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهر سامارا میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

سامارا مرکز ادارای منطقه ی سامارا است که از مرکزیت اقتصادی ، فرهنگی و قطب حمل و نقلی حوزه ی ولگا نیز برخوردار است.سامارا بر روی رود سامارا در سال 1586 به عنوان یک قلعه ساخته شد،که به ولگا متصل می گردید.

2safar

درباره ی شهر سامارا

بین سالهای 1935 تا 1991 با نام کوبیشف شهرت داشت.در خلال جنگ جهانی دوم که در دوران شوروی جنگ میهن پرستانه بزرگ نامیده می شد، کوبیشف (سامارای امروزی) پایتخت جایگزین یا پشتیبان اتحاد جماهیر شوروی به شمار می رفت.

2safar

حکومت، دیپلمات های خارجی و بسیاری از شرکت های صنعتی به کوبیشف انتقال داده شدند. پس از جنگ، این شهر به مرکز فعالیت های موشکی های بالستیک و مرکز هوا فضای شوروی بدل شد. اولین ماهواره و اولین سفینه ی فضایی که توسط یوری گاگارین به فضا فرستاده شد، در شهر کوبیشف طراحی و ساخته شده بود.

2safar

سامارا که در کناره ی چپ ولگا قرار گرفته، با مساحتی بیش از 380 کیلومتر مربع دارای 9 منطقه است. در سرشماری صورت گرفته در سال 2016 جمعیت شهری سامارا بالغ بر 1.17 میلیون نفر عنوان شده است.

بخش مرکزی شهر سامارا از اوکتیابرسکی، لنینسکی، سامارسکی، سووتسکی و ژِلِزنودوروژنی (Zheleznodorozhnyi) تشکیل می شود. تجارت، امور اقتصادی و زندگی فرهنگی سامارا در مرکز شهر تب و تاب بیشتری دارد. سیستم مترو مرکز شهر را تحت پوشش قرار می دهد. قسمت جنوبی سامارا هم به واسطه ی رود سامارا از مرکز شهر جدا شده و تنها به منطقه ی صنعتی و مسکونی کوبیشفسکی متصل است. منطقه پرومیشلنی(صنعتی) در کنار مرکز شهر در شمال و شرق شهر کشیده شده است و برخلاف نام اش تمام منطقه از محله های صنعتی تشکیل نشده است. در حقیقت، منطقه ی سووتسکی بیشتر مناطق صنعتی سامارا را در می گیرد و منطقه ی پرومیشلنی از بخش های وسیع و مهمی از محله های مسکونی شهر تشکیل می شود.

2safar

بزرگترین منطقه ی شهر منطقه ی وسیع کروفسکی است که شما در قسمت های جنوبی اش کارخانه های شهر و پارک های پراکنده و مناظر جنگلی وسیعی را خواهید دید که از طریق جاده از آنها دیدن خواهید کرد. محله های مسکونی منطقه هم در قسمت مرکزی و شمالی قرار دارند. ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 با نام سامارا آرنا هم در منطقه ی کروفسکی شهر سامارا است.

2safar

مردم محلی و گردشگران این شهر از بازدید و از گذران اوقات خود در کناره رود سامارا و سراسر منطقه بسیار لذت می برند وگردشگاه کناره رود با مساحتی به وسعت 5 کیلمترمربع یکی از مناطق محبوب و شناخته در روسیه یه شمار می رود. این گردشگاه در فصل تابستان، ویترین اصلی و زیبای فرهنگ بومی منطقه است.

یکی از جاذبه های دیدنی شهر سامارا سواحل شنی ولگا است که هزاران نفر از مردم بومی و گردشگران برای شنا و استفاده از نور خورشید در ساحل شنی به آنجا می روند. بهترین لذت برای گردشگران در این ناحیه شنا در رودخانه و دیدن مناظر دیدنی شهر برروی قایق های ولگا ست

2safar

در فصل زمستان هم یکی از نقاط مورد علاقه برای مسابقه سورتمه سواری، رقابت ماهیگیری و اسکیت روی یخ بر روی رودخانه است.

2safar

در شهر سامارا شما موزه های متعددی را خواهید دید. از برجسته ترین موزه های این شهر می توان به موزه تاریخ بومی با مجموعه ی بی نظیری از یافته های باستان شناسی و سکه ها اشاره کرد. موزه ی هنر هم مجموعه ی بزرگی از تندیس ها و آثار روسی و هنر آوانگارد و پیشرو روسیه را در خود جای داده است.علاوه بر این موارد شما می توانید از خانه های یادبود تولستوی و ایلیا رپین (در روستای شیریائف در شمال شهر ) دیدن کنید. موزه پناهگاه استالین(Stalin’s Bunker) که بزرگترین پناهگاه های جهان به شمار می رود هم در معرض بازدید گردشگران در سامارا خواهد بود.

2safar

در سال 2001 سامارا چهل و پنجمین جشن سالیانه صنعت مهندسی هواو فضا را با افتتاح موزه و مرکز نمایشگاه جدید هوا و فضای خود آغاز کرد.این موزه تنها با یک موشک شتاب دهنده ی سایوز(Soyuz) طراحی شده است. 14ژوئن 2017 دقیقایک سال پیش از آغاز مهمترین اتفاق فوتبالی دنیا ،این موزه میزبان نمایشگاه "بال هایی برای فردا" بود که به آماده سازی سامارا برای جام جهانی اختصاص داده شده بود.

2safar

موزه ی فوتبال سامارا اولین موزه ی فوتبال عمومی در روسیه به شمار می رود. بیشتر بخش های موزه به باشگاه فوتبال کریلیا سویتوف(KrylyaSovetov) تعلق دارد. در این موزه صدها هدیه ی اهدایی از طرف هواداران، پیشکسوتان، مربیان و فوتبالیست های دیگر باشگاه ها را به نمایش گذاشته اند.

2safar

باشگاه فوتبال کریلیا سویتوف در سال 1942 در خلال جنگ جهانی دوم تاسیس شد و در سال 2017 هفتادو پنجمین سالگرد تاسیس را جشن گرفت. استادیوم متالورگ سامارا ورزشگاه خانگی این باشگاه محسوب می شود که در سال 2004 به عنوان بهترین استادیوم اروپای شرقی شناخته شد.

باشگاه کریلیا سویتوف در جام قهرمانی شوروی ، بیش از 45 سال در رده های بالای فوتبال روسیه قرار داشت. این باشگاه دو بار در سال های 1953 و 1964 در فینال جام اتحادیه حضور داشت و یک بار به مقام سوم مسابقات قهرمانی روسیه دست پیدا کرد. در سال 2004 در فینال جام حذفی روسیه حضور پیدا کرد و در جام یوفا اروپا در سال 2005 هم حاضر شد و در لیگ اروپا هم در سال 2009 بازی کرد.

آب و هوای سامارا

میانگین دمای هوای سامار در طول روز 20+ در جه ی سانیگراد در ماه ژوئن است و در ماه ژوئیه هم به 22+ درجه سانتیگراد خواهد رسید. البته در تابستان دمای هوا در پاره ای از اوقات با افزایش نسبی رو به روست. اما در آب و هوای آفتابی روزهای بارانی نیز خواهید داشت.2safar به شما توصیه می کند تا به همراه کلاه و عینک آفتابی یک چتر نیز به همراه داشته باشید البته باید به دستور العمل های امنیتی در استادیوم هم توجه کنید.

2safar

تلفن های اضطراری

شماره ی 112 به عنوان شماره مخصوص کمک های اضطراری در جهان در اختیار شما قرار دارد که شما از طریق این شماره تلفن در موقعیت های اضطراری می توانید با مرکزی های فوریت های اضطراری تماس برقرار کنید.(شما از هر باجه تلفن و یا تلفن همراه امکان برقراری تماس با این مرکز را خواهید داشت حتی اگر در تلفن شما سیم کارت تلفن وجود نداشته باشد و یا در حساب کاربری تان موجوی کافی را نداشته باشد و حتی در صورتی که صفحه کلید گوشی همراهتان هم قفل باشد، باز هم امکان برقراری تماس از طریق این شماره برای شما وجود دارد).

همچنین شما از طریق تماس با شمارهی +7(846)338-9636می توانید با مرکز مدیریت بحران بخش سامارا تماس بگیرید که این مرکز با وزارت خانه مربوطه کشور روسیه در ارتباط است.شماره ی +7(846)337-7282 نیز شماره ی ارتباطی موقعیت های بحرانی در شهر سامارا می باشد.

2safar

مراکز اطلاع رسانی شهر نیژنی نووگورود

تنها مرکز اطلاعات مسافران در شهر سامارا ، در منطقه تاریخی قسمت قدیمی شهر قرار دارد که فاصله کوتاهی با ساختمان های معروف چون خانه ی الکسی تولستوی، موزه ی هنر، آموزشکده ی تئاتر دراماتیک ماکسیم گورکی، پارک استروکفسکی و پارک پوشکین دارد. همچنین این مرکز در نزدیکی رود خانه قرار گرفته است.

مرکز اطلاع رسانی مسافران در مرکز بخش توریستی شهر واقع شده که به صورت پیاده از مناطق مختلف مورد نظر تور های گردشگری در دسترش گردشگران قرار خواهد داشت. شما با دسترسی آسان به این مرکز می توانید گردش کامل شهر را برای خود برنامه ریزی کنید و از مکان های مورد نظرتان بازید کنید.

علاوه بر این مرکز، غرفه های اطلاع رسانی مسافران در ایستگاه هایراه آهن و فرودگاه بین المللی کروومچ برای خدمت رسانی به مسافران فعال هستند و از طریق بروشور ها، نقشه ها و راهنما های شهری به چندین زبان اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می دهند.

آدرس مرکز اطلاعات مسافران منطقه ی سامارا، خیابان اولیتسا فرونزه 140(Ulitsa Frunze 140) طبقه ی 1، سامارا 443010 است که با شماره های +7(846)207-0738 و +7(846)207-0739 می توانید تماس بگیرید.