معرفی جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال کشور

فرداد پرواز

20 آبان 1396


خبرگزاری شبستان: استاندارهرمزگان، گردشگری حلال را از معروف های برجسته اسلامی دانست وگفت: با نهادینه شدن این نوع گردشگری عدالت در استفاده از ظرفیت های گردشگری نیز برقرار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی استانداری، دکتر فریدون همتی، در آئین معرفی جزیره قشم ،به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مبانی دینی و قرآنی گردشگری حلال، اظهار داشت: گردشگری حلال به معنای رسیدن به استاندارد اسلامی در این عرصه است و باید محیط متناسب و لوازم مورد نیاز این کار را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: امروز کشورهای اسلامی به این باور و یقین رسیده اند که حلال بودن محصولات و موارد مختلف برای جسم و روح انسان بهترین است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هشت کشور اسلامی در چرخه گردشگری حلال قرار دارند، تصریح کرد: درآمدهاى حاصل از این گردشگری 151 میلیارد دلار بوده که تنها سه در صد این بازار سهم ایران است و باید تلاش کنیم این سهم افزایش یابد.

همتی بیان داشت: معرفی جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال در ایران سرآغاز خوبی است تا این نوع از گردشگری در کشور توسعه یابد و بتوانیم در این شبکه اقتصادی سهم بیشتری داشته باشیم و نقش فعالی در این زمینه ایفا کنیم.

وی ظرفیت های گردشگری سرزمین اصلی و جزایر هرمزگان را منحصر به فرد دانست و اضافه کرد: ظرفیت های گردشگری هرمزگان به خوبی معرفی نشده است که باید تلاش بیشتری در این راستا صورت گیرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه گردشگری حلال از معروف های برجسته اسلامی است، خاطرنشان کرد: تمامی آحاد جامعه و علاقه مندان گردشگری را باید با این نوع از گردشگری آشنا کنیم و با این نوع گردشگری عدالت در استفاده از ظرفیت های گردشگری نیز، برقرار می شود.


tnews.ir