معرفی بهترین و بدترین هتل های زنجیره ای جهان - قسمت پنجم

معرفی بهترین و بدترین هتل های زنجیره ای جهان - قسمت پنجم

در این مقاله به معرفی بهترین و بدترین هتل های زنجیره ای جهان خواهیم پرداخت و موارد بهترین و بدترین را یک در میان ذکر خواهیم کرد که معیاری برای مقایسه داشته باشید.

بدترین: متل میکروتل

به دلایلی عجیب، این متل زنجیره ای بعد از ساعت 2 بعد از ظهر حاضر به تمیز کردن اتاق ها نیست. در واقع اگر شما تا ظهر نخواهید اتاق را ترک کنید، در طول بعد از ظهر هیچ کس برای تمیز کردن اتاقتان نخواهد آمد که این قطعاً یک امتیاز منفی برای هتل محسوب می شود.

یکی از مهمانان هتل مدعی شده است که به خاطر مشکلات بهداشتی اتاقش با اداره ی بهداشت تماس گرفته و آن ها آثاری از کرم و شپش در اتاق پیدا کرده اند. برای هتلی زنجیره ای که به مجموعه هتل های ویندهام (یک هتل زنجیره ای خوشنام) تعلق دارد چنین گزارش ها و اعتراضاتی شرم آور است.

2safar

بهترین: هتل سنت رجیس

این هتل نیز مانند ریتز از هتل های لوکس محسوب می شود و همه دوست دارند شانس اقامت در این هتل را پیدا کنند، فقط مشکل اینجاست که هزینه ی آن واقعاً زیاد است. البته گرانی هتل سنت رجیس بی حکمت نیست و دلایل متعددی دارد. اولاً این هتل همیشه در بهترین نقطه ی ممکن برای توریست ها قرار دارد. از مالدیو گرفته تا منهتن نیویورک یا پاریس، همه جا این هتل در ایده آل ترین مکان ساخته شده است. به علاوه همه ی مهمانان هتل از خدمات شخصی و ویژه ای برخوردار خواهند شد و با یکایک مهمانان در شرایط VIP برخورد می شود. از بدو ورود خدمتکاری در اختیار آن ها قرار می گیرد و در باز کردن چمدان تا تهیه ی قهوه ای از برند مورد علاقه شان به مهمانان کمک خواهد کرد.

2safar

بدترین: متل کوآلیتی

ما به شما توصیه می کنیم هرگز هتلی را از روی اسمش قضاوت نکنید! یک نمونه ی مسلم اسم های غلط انداز متل کوآلیتی یا متل با کیفیت است. از روی امتیازی که مهمانان این متل به آن داده اند مشخص می شود آن ها چندان اعتقادی به کیفیت این هتل نداشته اند. از نظر آن ها کارمندان هتل بی ادب هستند، اتاق ها نم زده است و در کل فضایی غیر قابل تحمل دارد. همچنین در صورت بروز هر مشکل و اتفاقی نیز به هیچ وجه نباید به باز پس گرفتن پول از این هتل امید بست. این کار غیر ممکن است!

2safar

بهترین: هتل چهار فصل

بیش از پنجاه سال است که هتل چهار فصل به عنوان یک هتل لوکس می درخشد و نگاه ها را به خود خیره می سازد. چه برای سفر های کاری و چه برای تعطیلات لوکس این هتل در صدر گزینه های انتخابی قرار می گیرد. یکی از بزرگ ترین جاذبه های هتل دیزاین داخلی آن متناسب با شرایط مقصد است که موجب شده هر کدام از شعبه های چهار فصل در نوع خود خاص و منحصر به فرد باشد. به تصدیق مهمانان هتل، اتاق ها بزرگ و بسیار دلباز هستند، کارمندان رفتاری بسیار دوستانه دارند و چشم انداز هتل زیبا است. اگر با بودجه ی کافی سفر می کنید، حداقل یک بار اقامت در این هتل را تجربه کنید. به احتمال قوی عاشقش خواهید شد.

2safar