معرفی بهترین و بدترین هتل های زنجیره ای جهان - قسمت اول

معرفی بهترین و بدترین هتل های زنجیره ای جهان - قسمت اول

در طول سفر پس از ساعت ها خستگی در پرواز یا جاده یا پس از یک روز طولانی در مقصد، استراحت در یک اتاق تمیز و راحت آرزوی هر مسافری است. اتاق هتل برای یک شب هم که شده خانه ی شما می شود، با این تفاوت که بر خلاف خانه ی خودتان شما نیازی به تمیز کردن اتاق ندارید. برای دوش گرفتن همیشه حوله های فراوان و تمیز در دسترس هستند و هر گاه غذا یا نوشیدنی بخواهید با یک تلفن در اختیارتان قرار می گیرد. حتی برای شستن و اتو کشیدن لباس هایتان نیز سرویس لاندری هتل مهیا می باشد.

2safar

انتخاب یک هتل خوب و متناسب با بودجه تان از مهم ترین نکات سفر است. با هر میزان بودجه ای که سفر کنید انتخاب های خوب و بدی برای شما وجود دارد و باید هوشیار عمل کرده و در انتخاب هتل کمی وسواس به خرج دهید. شما که نمی خواهید در جایی با موکت های کثیف، مبل های کهنه و زشت، بوی بد مواد ضد عفونی و چشم اندازی دلگیر موجه شوید؟

در این مقاله به معرفی بهترین و بدترین هتل های زنجیره ای جهان خواهیم پرداخت و موارد بهترین و بدترین را یک در میان ذکر خواهیم کرد که معیاری برای مقایسه داشته باشید.

2safar

بهترین: هتل ماریوت

یک هتل زنجیره ای مناسب و دوست داشتنی که شعبه های متعددی در سرتاسر جهان دارد و از هر نظر قابل اعتماد می باشد. علاوه بر اتاق تمیز و شیکی که در اختیارتان قرار می گیرد، سیستم پاداش بسیار خوبی برای مشتریان هتل وجود دارد که می توانید با ثبت نام در باشگاه مشتریان هتل از مزایای آن برخوردار شوید. امکان آپگرید و حتی اقامت رایگان با این سیستم پاداش دهی مهیا می باشد.

2safar

دلیل اصلی رضایت مهمانان از هتل ماریوت تمیزی و سرویس دهی عالی است. به علاوه امکانات هتل نیز همچون اسپا و غذاهای لذیذ و با کیفیت موجب جلب رضایت مشتریان شده است. هزینه ای که شما برای اقامت در هتل ماریوت می پردازید با توجه به شرایط و امکانات آن کاملاً منطقی و مناسب می باشد و از این نظر خیالتان آسوده خواهد بود. همچنین در سایت های واسطه تخفیف های خوبی برای اقامت در این هتل پپیشنهاد می شود و اگر خوش شانس باشید می توانید با هزینه ای کم اقامت خوش و آسوده ای در هتل ماریوت داشته باشید.

2safar

بدترین: متل کلاریون

مسافر از هتل های زنجیره ای به خصوص هتل هایی که در نقاط مختلف دنیا شعبه دارند حداقل توقعاتی دارد. اما همیشه این توقعات به حق بر آورده نمی شود. در مورد متل کلاریون شکایت های زیادی وجود دارد. افرادی به وجود کپک در حمام اعتراض کرده اند، همچنین شلوغی و سر و صدا در هتل موجب ناراحتی مهمانان است. علاوه بر این ها مشکلات سیستماتیک تری نیز در ارتباط با این هتل زنجیره ای وجود دارد. مثلاً شرایط کنسل کردن رزرو هتل بسیار دشوار است و اغلب پول به شما بازگردانده نمی شود. همچنین با نظرگرفتن هزینه ی متوسط برای اقامت در هتل، همیشه گزینه های بهتری از این هتل برای شما وجود دارد.

2safar