معرفی بهترین سواحل آنتالیا

معرفی بهترین سواحل آنتالیا

یکی از مهم ترین و زیبا ترین شهرهای تابستانی ترکیه، آنتالیا است. آنتالیا سواحل متعددی دارد که سواحل محبوب توریستی و سواحل محلی همراه با خرابه های تاریخی و فضایی آرامش بخش را در بر می گیرد. به دنبال هر چه باشید، هیجان، هیاهو، آرامش، تاریخ و طبیعت می توانید آن را در آنتالیا بیابید.

در این مقاله بهترین سواحل آنتالیا را با ویژگی های منحصر به فردشان به شما معرفی می کنیم. با2Safar همراه باشید.

2safar

ساحل سیرالی

این ساحل که اُلیمپوس نیز نامیده می شود، یکی از دلفریب ترین سواحل آنتالیا است که به لحاظ تاریخی نیز حائز اهمیت می باشد. ویرانه های شهر باستانی لیسیان در این ساحل قرار دارد و دوستداران سفرهای تاریخی و آثار باستانی می توانند علاوه بر بهره مند شدن از تفریحات و زیبایی های ساحلی، به دیدن این اثر تاریخی نیز بپردازند. ساحل پر از هتل ها و مسافرخانه هایی است که توسط خانواده ها اداره می شوند و با هتل های بزرگ زنجیره ای بقیه ی سواحل متفاوت هستند. از این رو مردم محلی زیادی در این ساحل اقامت می کنند. ساحل سیرالی برای کسانی که به دنبال اقامت گاه های مجلل آنتالیا هستند انتخاب خوبی نیست، اما برای کسانی که می خواهند در میان مردم محلی تعطیلات خود را بگذرانند، اصیل تر و دلپذیر تر است و در ضمن منظره ی طبیعی بسیار زیبایی نیز دارد.

2safar

ساحل کانیالتی

این ساحل یکی از پرطرفداران ترین سواحل آنتالیا است و توسط صخره ها و کوهستان بِیداگ لاری احاطه شده است. این کوهستان منظره ای رؤیایی به این ساحل بخشیده است. ساحل کانیالتی طولانی است و فضای زیادی برای لذت بردن از دریا دارد و می توانید قسمتی مخصوص خود بیابید. ضمن اینکه در این ساحل به رستوران های زیاد و دهکده های اطراف نیز دسترسی خواهید داشت. یکی از این دهکده ها سیرالی است که فضایی دیدنی دارد و در آن جا می توانید با مردم محلی معاشرت کنید.

2safar

فاسِلیس

به فاسِلیس، ساحل فیروزه ای نیز می گویند. در این ساحل بهتر است اتومبیلی کرایه کرده تا بتوانید نقاط مختلف این محل را شناسایی کرده و از زیبایی های آن لذت کامل ببرید. خرابه های فاسِلیس که از شهرهای باستانی رُم و یونان باستان است، از نقاط دیدنی های آنتالیا محسوب می شود. ضمن اینکه این ساحل برای شنا نیز بسیار مناسب است و آب تمیز و بسیار شفافی دارد.

2safar

ساحل لارا

اگر هدف شما از سفر به آنتالیا تفریحات ساحلی و ساعت ها صرف وقت در ساحل است، لارا انتخاب خیلی مناسبی است. به علاوه کلوپ های ساحلی، رستوران ها، کافه ها و کلوپ های شبانه، این ساحل را مکانی بسیار مناسب برای خوش گذرانی کرده اند. در واقع لارا ساحلی خلوت برای تعطیلاتی منزوی و آرامش بخش نیست و بیشتر مناسب هیجان و شادی است. در لارا می توانید موج سواری کنید یا به والیبال ساحلی بپردازید. برای جوانان لارا انتخابی ایده آل است، چون می توانند در تمام فعالیت هایی که در این ساحل برای جوانان جریان دارد شرکت کنند و تعطیلاتی فراموش نشدنی داشته باشند.

2safar

ساحل پاتارا

این ساحل طولانی ترین ساحل آنتالیا و کشور ترکیه است و حدود 18 کیلومتر طول دارد. پاتارا نه تنها یکی از بهترین سواحل آنتالیا و کشور ترکیه، بلکه از بهترین سواحل در کل دنیا محسوب می گردد و شن های سفید و گرم آن شهرتی جهانی دارد. کوهستان لیچیان این ساحل را بسیار زیبا ساخته است. کلوپ های ساحلی و رستوران ها نیز به رونق این ساحل افزوده اند. ساحل پاتارا به ندرت خیلی شلوغ می شود چون آنقدر طولانی است که تراکم جمعیت در آن به چشم نمی آید و این موضوع یکی دیگر از حسن های این ساحل محسوب می شود. در ساحل پاتارا می توانید از معبد آپولو بازدید کنید و در واقع گردش در این ساحل هم فال است و هم تماشا و برای توریست های زیادی از سرتاسر دنیا، پاتارایکی از بزرگ ترین جاذبه های آنتالیا به شمار می رود. توجه داشته باشید که ساحل پاتارا محافظت شده است و به علت وجود لاک پشت ها که این ساحل را خانه ی خود می دانند، از ماه می تا اکتبر ساحل پس از غروب آفتاب بسته می شود.

2safar

ساحل کاپوتاس

این ساحل کوچک فضایی اثیری دارد و در واقع بهشتی مخفی در میان صخره های مرتفع است. دریا بسیار آبی و درخشان است و با تماشای منظره ی این ساحل احتمالاً خودتان را نیشگون خواهید گرفت تا مطمئن شوید خواب نیستید و حضورتان در این فضای رؤیایی واقعیت دارد. از آن جا که مردم برای رسیدن به این ساحل باید از پله های شیب داری که در صخره ها تعبیه شده اندکمک بگیرند، از امکانات تفریحی در این ساحل خبری نیست. در ضمن موج های دریا در این قسمت مرتفع هستند. در واقع این ساحل برای یک پیک نیک یک روزه بسیار مناسب است.

2safar

ساحل مرمرلی

مرمرلی نیز مانند کاپوتاس برای اقامتی کوتاه مدت ایده آل است. این ساحل به مرکز شهر نزدیک است و در واقع در میان گشت و گذار در شهر، اگر نیاز به استراحت و نشستن بر روی شن های گرم ساحل را دارید، مرمرلی گزینه ای مناسب است. در این ساحل کافه ها و رستوران های زیادی نیز وجود دارند که می توانید انرژی از دست رفته ی خود را در این مکان ها جبران کنید و دلی از عزا در آورید. ساحل مرمرلی برای شنا نیز مناسب است و در کل برای گذراندن ساعاتی دلپذیر برای استراحت و تفریح ایده آل می باشد.

2safar

سواحل مخفی در پشت صخره ها

علاوه بر سواحلی که نام برده و معرفی کردیم، آنتالیا پر از سواحل مخفی است که بسیاری از توریست ها از وجود آن ها بی خبر هستند. حسن کشف این سواحل، طبیعت بکر و دست نخورده و زیبایی ناب و تمیزی فوق العاده ی آن هاست. توصیه ی ما به شما این است که یک راهنمای محلی استخدام کنید و با او به کشف این سواحل بپردازید. پس از بازدید از چندین محل، ساحل مورد علاقه ی خود را خواهید یافت و پس از آن نیاز به راهنما ندارید و می توانید هر زمان که خواستید در ساحل مورد علاقه ی خود گردش کرده و از انزوای مطبوعی لذت ببرید.

2safar