معرفی بهترین رستوران های دبی - قسمت دوم

معرفی بهترین رستوران های دبی - قسمت دوم

دبی شهری ثروتمند است و سر آشپزهای معروف را به خد جذب کرده و مدیریت رستوران هایش را به آن ها سپرده است. رستوران های زنجیره ای معروف نیز اغلب در دبی نمایندگی دارند. با ما همراه باشید تا با بهترین رستوران های دبی آشنا شوید.

رستوران خانه ی کوچک (پُتیت مزون): غذاهای مدیترانه ای

این رستوران غذاهای اصیل شهر جنوا (در جنوب ایتالیا) را سرو می کند. محصولات محلی مانند آرتیشو، کدو سبز، لیمو، زیتون، گوجه فرنگی، فلفل دلمه و پنیر گیرول همراه با غذاهای دریایی، گوشت و پاستا سرو می شوند و بسیار لذیذ و در عین حال سالم هستند.

غذاهای مدیترانه ای این رستوران از اصالت برخوردارند و شما کیلومتر ها دور از دریای مدیترانه غذاهای خوشمزه ی این منطقه را در دبی تجربه خواهید کرد. فضای رستوران نیز شیک است و طراحای داخلی دلچسبی دارد.

2safar

رستوران ال هدهیراه: غذاهای سنتی عربی

حیف است که به یک کشور عربی سفر کنید و اصلاً غذای عربی نخورید. این غذاها با ادویه جات و عطر و طعم منحصر به فرد خود طرفداران زیادی دارند. رستوران ال هدهیراه در اقامتگاه باب الشمس قرار گرفته است و شصت دقیقه با ماشین از فرودگاه دبی فاصله دارد. از آن جا که رستوران با تپه های شنی بیابان های اطراف احاطه شده است حال و هوای واحه ای دور افتاده و خیال انگیز را دارد. در واقع همه چیز برای یک تجربه ی عربی اصیل کاملاً مهیا می باشد. در کنار خوردن غذاهای عربی، نمایش هایی برای سرگرمی مشتریان رستوران مانند حرکات آکروباتیک با اسب، رقص شمشیر یا رقص عربی برگزار می گردد. همچنین هنرمندان روی دست و پای علاقه مندان با حنا نقاشی می کنند. در واقع شام خوردن در این رستوران به معنای یک شب کامل سرشار تفریح و خوشی در دبی است.

2safar

رستوران چنگیز: غذاهای مدرن چینی

این رستوران که جایزه ی بهترین رستوران چینی را به خود اختصاص داده است غذاهای این کشور شرقی را با سبک و سیاق غربی پسند عرضه می کند و طرفداران فراوانی دارد. محل قرار گرفتن رستوران بر روی اسکله در جمیرا، حال و هوایی دوست داشتنی به آن بخشیده است. گویا سادگی اصیل همراه با منظره ی مدرنی از برج العرب دست به دست هم داده اند و نو و کهنه را در هم آمیخته اند.

2safar

رستوران نابو: غذاهای ژاپنی

شاید در زندگی خود قادر به سفر به ژاپن نباشید اما می توانید با غذا خوردن در رستوران های ژاپنی کمی از سبک زندگی و فرهنگ ژاپنی را تجربه کنید. رستوران نابو در هتل آتلانتیس دبی از آن تجربه های ژاپنی ناب است. هر چند مثل سایر رستوران های خارجی در دبی، غذاهای این رستوران نیز از عطر و طعم عربی بی نصیب نمانده اند اما همین عربی شدن غذاها موجب شده که طعم آن ها با ذائقه ی مردم خاور میانه و ایران سازگاری بیشتری بیابد. غذاهای معروف ژاپنی مانند ماهی کاد سیاه با سس میسوی شیرین یا ماهی دم زرد با فلفل هالوپینو از آیتم های پر طرفدار این رستوران هستند که پیشنهاد می شود امتحانشان کنید.

این رستوران یک میز بار مخصوص سوشی نیز دارد که برای دوستداران این غذا وسوسه انگیز است. همچنین فضاهای اختصاصی نیز در رستوران برای دور همی های خصوصی تعبیه شده است.

یکی دیگر از نکات جالب رستوران برگزاری کلاس آشپزی در اولین شنبه ی هر ماه است و علاقه مندان به غذاهای ژاپنی می توانند راز و رمزی که در طبخ این غذاها به کار می رود و همچنین خلاقیت های سر آشپز معروف و جهانی نابو ماتسوهیسا را بیاموزند.

2safar