معرفی استادیوم های یکاترینبورگ آرنا میزبان رقابت های بازی های جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم های یکاترینبورگ آرنا میزبان رقابت های بازی های جام جهانی روسیه 2018

یکاترینبورگ آرنا

چهار مسابقه ی مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه در ورزشگاه مرکزی یکاترینبورگ برگزار می شود که در طی این مسابقات یکاترینبورگ آرنا نامیده می شود. این استادیوم بزرگترین ورزشگاه پایتخت اورال به شمار می رود و همچنین استادیوم خانگی باشگاه فوتبال اورال نیز به حساب می آید.

2safar

استادیوم در بخش مرکزی شهر، در منطقه ی ورخ- ایزتسکی میان خیابان های رپین و پیرروگف (الیتسا)واقع شده است. Ploschad 1905 Goda نزدیکترین ایستگاه مترو به استادیوم است که از آن ایستگاه به استادیوم چهارخط اتوبوس وجود دارند (اتوبوس شماره 2، واگن های برقی 3،7و17 که در میدان مالیشوا توقف می کنند و اتوبوس شماره 19 که در خروجی مترو وجود دارد). در طرف مقابل اُلیتسارِپینا نیز کلیسای جامع سنت جان باپتیس وجود دارد که در سال 1860 ساخته شده است.

2safar

استادیوم مرکزی یکاترینبورگ در سال 1953-1957 ساخته شده است که نمای بیرونی آن سبک نئو کلاسیسم شوروی را به نمایش می گذارد و به نوعی یک میراث فرهنگی است. ورودی های غربی و شرقی با ستون هایی برش خورده و منقش به مجسمه های ورزشکاران مختلف با مشعل فولادی تزئین شده است. ساختمان های باجه های بلیط نیزشبیه برج ساخته شده اند.

با توجه به طرح پروژه بازسازی،نمای تاریخی این سازه حفظ خواهد شد. علاوه براین، معماری جدید آنهم بی طرفانه طراحی شده است که طرح های قدیمی با تاکید بر عناصر تاریخی مطلوب به یک پس زمینه تبدیل می شوند. اواخر سال 2017 ساخت و ساز به پایان رسید و ظرفیت یکاترینبورگ آرنا به 35 هزار تماشاگر رسید.

زمین های تمرین

مجتمع ورزشی ایست یکاترینبورگ(که نامش برگرفته از اورال است) در طول مسابقات جام جهانی 2018 به عنوان محل تمرینی مورد استفاده قرا می گیرد.ایست در قسمت شمال شرقی شهر قرار دارد که تا نزدیکترین ایستگاه مترو یعنی اوال اسکایا چهار کیلومتر فاصله دارد، بااین وجودایستگاه های اتوبوس 5،10و166 در نزدیکی آن وجود دارد.این مجتمع ورزشی از سال 1970 فعال است و در حال حاضر نیز تجهیز و مدرنیزه شده است.

2safar

از دیگر مکان هایی که برای تمرینات تیم ها در خلال مسابقات در نظر گرفته شده مجتمع ورزشی کالینینس است که در سال 1970 ساخته شده و این مجموعه شاهد ظهور ورزشکاران برجسته ای بوده است. مجمتع ورزشی کالینینس در شمال شرقی یکارتینبورگ واقع شده است که با اتوبوس شماره ی 8 از ایستگاه مترو اورالماش یا بوسیله مارشروتکاهای شماری 9 از ایستگاه متروی ProspektKosmonavtov می توان به آنجا رسید. این مجموعه نیز تحت برنامه بازسازی جام جهانی 2018 قرار گرفت.

2safar

استادیوم اورال ماش سومین محل تمرینی در نظر گرفته شده در یکاترینبورگ است. در طول مدتی که استادیوم اصلی یکاترینبورگ در دست بازسازی بود، اورال ماش ورزشگاه خانگی تیم فوتبال اورال به شمار می رفت. اورال ماش در سال 1934 ساخته شد و در سالهای 2014-2015 نیز بازسازی شد.اورال ماش در شمال شهر قرار دارد، که با واگن های برقی شماره ی 10 یا مارشروتکا های شماره ی 64 از ایستگاه مترو ProspektKosmonavtov و یا مارشروتکا های شماره ی 33 یا 60 ایستگاه مترو اورال ماش می توان به آن رسید. استادیوم از هر دو ایستگاه 3 کیلومتر فاصله دارد.