معرفی استادیوم های مسکو محل برگزاری مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم های مسکو محل برگزاری مسابقات جام جهانی روسیه 2018

استادیوم اسپارتاک

باشگاه فوتبال شماره 1 مسکو یعنی تیم اسپارتاک 80 سال انتظار کشیده است تا استادیوم خودش را داشته باشد. این باشگاه ورزشی با پیراهن های سرخ سفید که در سال 1935 تأسیس شده است برای دهه های متوالی ناچار بوده است در استادیوم های دیگر مسکو مانند لوژینکی، دینامو، لوکوموتیو و استرلتسوف بازی های خود را برگزار کند که هیچ کدام زمین اختصاصی خود نبوده است. مدیریت باشگاه پس از فروپاشی شوروی و از سال 1991 مدام در تلاش بوده است تا زمین فوتبال اختصاصی خود را داشته باشد اما این مهم زودتر از 2006 محقق نشده است.

2safar

این استادیوم 45000 نفری در سال 2014 به بهره برداری رسید و در 5 سپتامبر با برگزاری یک مسابقه فوتبال افتتاحیه رسمی خود را جشن گرفت. ایستگاه مترو اسپارتا نیز همزمان با افتتاح ورزشگاه ساخته شد با هدف ارائه خدمات مناسب حمل و نقل عمومی به طرفداران فوتبال.

ویژگی مهم استادیوم اسپارتاک آرنا مجسمه های متعدد آن است. این گلادیاتورهای 24 متری در بیرون ورزشگاه به طرفداران فوتبال خوش آمد می گویند. بنای یادبودی که درست در کناره زمین ایجاد شده است ادای دینی است به 4 برادر خانواده استاروتسین که بنیانگذاران تیم اسپارتاک بودند: نیکلای، آندری، الکساندر و پیوتر. بنای یادبود دیگری بهافتخارفدورچرنکوف،بازیکنفوتبالافسانهایاسپارتاک،درسال 2015 درنزدیکیاستادیومافتتاحشد.

2safar

برنامه ای برای افزودن یک مجتمع ورزشی کوچکتر در مجاورت اسپارتاک آرنا وجود دارد. این سازه ورزشگاهی چهار فصل و چند منظوره خواهد بود که برای تمامی انواع رویدادها مانند کنسرت ها و نمایشگاه های هنری نیز قابل استفاده است. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پیش بینی می شود ورزشگاه بزرگ و کوچک در کنار هم سالانه پذیرای بیش از 250 رویداد مختلف باشند.

2safar

زمین های تمرین فوتبال در مسکو

استادیومCSKA آرنا یکی از مدرن ترین استادیوم های روسیه به عنوان زمین تمرین برای مسابقاتی که در اسپارتاک آرنا برگزار می شود در نظر گرفته شده است. این استادیوم در بخش غربی مسکو واقع شده است و از طریق 3 ایستگاه مترو قابل دسترسی است.

زمین تمرین دیگر که محل برگزاری تمرینات تیم فوتبال اسپارتاک است درست در نزدیکی استادیوم اسپارتاک آرنا قرار گرفته است.

در سال 2017 و برای میزبانی جام کنفدراسیون ها زمین تمرین جدید در خیابان اولیتسا واسیلیا بوتیلوا و در مجاورت ایستگاه مترو احداث شد که فاصله نزدیکی از استادیوم اسپارتاک آرنا دارد. این زمین محل برگزاری مسابقات فوتبال تیم استروژینو است که در لیگ دسته 2 روسیه بازی می کند.

• CSKA Stadium (ul. 3-ya Pesochnaya, Estate 2, Moscow)

• FC Strogino stadium (ul. VasiliyaBotyleva, Estate 41-43, Moscow)

• Spartak Stadium, training base No. 1 (VolokolamskoeShosse, Estate 67, Moscow)

2safar