معرفی استادیوم های سوچی محل برگزاری مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم های سوچی محل برگزاری مسابقات جام جهانی روسیه 2018

استادیوم فیشت

استادیوم فیشت آرنا سوچی برای مسابقات المپیک زمستانی 2014 تأسیس شد و میزبان مراسم افتتاحیه و اختتامیه این رقابت ها بود. پس از انتخاب این استادیوم به عنوان میزبان بازی های جام جهانی 2018 تغییراتی در آن داده شد. از جمله آنکه سقف بسته ورزشگاه روباز شد و 6000 صندلی به ظرفیت آن افزوده شد. در طی مسابقات جام جهانی 2018 چهار بازی مرحله گروهی، یک بازی 16/1 نهایی و یک بازی 4/1 نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

2safar

نام این ورزشگاه از قله ای در بخش غربی سلسله کوه های قفقاز برگرفته شده است. فیشت در زبان مردمان قفقاز به معنای سپید سر می باشد. این استادیوم فوق العاده به گونه ای طراحی شده که از یک طرف منظره دریا را پیش چشمان تماشاچی ها قرار می دهد و از طرف دیگر نمای زیبای کوهستان. استادیوم فیشت 40.000 نفر ظرفیت دارد.

2safar

چگونه به استادیوم فیشت برویم

استادیوم سوچی در شهر آدلر در جنوبی ترین بخش سوچی بزرگ و در ساحل جورجیان در کناره دریای سیاه واقع شده است. فرودگاه بین المللی سوچی نیز در شهر آدلر قرار دارد و این شهر دارای ایستگاه قطار اصلی می باشد. استادیوم فیشت 12 کیلومتر با فرودگاه و 11 کیلومتر با ایستگاه قطار فاصله دارد. اتوبوس خط 57 ک فرودگاه را به استادیوم متصل می سازد و خط 57 نیز مابین ایستگاه قطار و استادیوم تردد می کند. قطارهای روزانه نیز که سوچی را به سایر شهرهای روسیه متصل می سازند در ایستگاه دهکده المپیک سوچی توقف دارند که فاصله پیاده روی اندکی با استادیوم دارد.

2safar

زمین های تمرین در سوچی

تمامی زمین های تمرین پیش از مسابقه در سوچی در سالهای اخیر تأسیس شده اند. 2 زمین از میان آنها یعنی آدلر 1 و آدلر 2 عملاً در ساحل دریا قرار گرفته اند. سومین زمین یعنی پارک آرنا که در محل دهکده المپیک قرار دارد در سال 2016 مورد تأیید فیفا قرار گرفت. در مهرماه امسال هر سه زمین زیر کشت چمن رفته اند تا برای مسابقات جام جهانی 2018 در بهترین شرایط ممکن باشند. این زمین ها پس از پایان جام جهانی مورد استفاده مدارس فوتبال محلی قرار خواهند گرفت.

2safar

• Training sites Adler-1 and Adler-2 (UlitsaLenina and UlitsaGogolya, Sochi)

• Training site (NagornyTupik, Adlersky District, Sochi)