معرفی استادیوم های سنت پترزبورگ محل برگزاری مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم های سنت پترزبورگ محل برگزاری مسابقات جام جهانی روسیه 2018

استادیوم زیبای کریستوفسکی آرنا یا همانطور که در گذشته نام داشت زنیت آرنا در سال 2017 و برای میزبانی جام کنفدراسیون ها افتتاح شد. هزینه ساخت بیش از 1 میلیارد دلاری این ورزشگاه را به یکی از گرانقیمت ترین استادیوم های تاریخ فوتبال بدل کرده است.

2safar

در 17 ژوئن سال 2017 افتتاح این استادیوم با بازی بین تیم های فوتبال روسیه و نیوزلند در چارچوب رقابتهای جام کنفدراسیون ها کلید خورد و بازی فینال این رقابتها نیز در 2 جولای همین سال مابین تیم های شیلی و آلمان در همین ورزشگاه برگزار شد.

2safar

استادیوم سنت پترزبورگ

ورزشگاه سنت پترزبورگ در بخش غربی جزیره کریستوفسکی و در محل سابق استادیوم سرگی احداث شده است. موقعیت استادیوم سنت پترزبورگ بسیار ممتاز است و به ویژه با تدابیری که اندیشیده شده از جمله احداث ایستگاه مترو جدید و پل مخصوص عابر پیاده، دسترسی به آن بسیار ساده شده است. این استادیوم که توسط معمار معروف ژاپنی کیشو کوروکاوا طراحی شده است یکی از زیباترین و مدرن ترین استادیوم های قاره اروپاست. معماری استادیوم برگرفته از معماری استادیوم تویوتا در تویوتا سیتی است که توسط همین معمار مشهور ژاپنی طراحی شده است. یکی از بارزه های این استادیوم سقف متحرک آن است که ظرف تنها 15 دقیقه باز یا بسته می شود و همچنین زمین قابل تغییر اندازه آن نیز برای برگزاری انواع رویدادها مناسب است. ظرفیت استادیوم برای مسابقات فوتبال 68.000 نفر و برای کنسرت ها بیش از 80.000 نفر است. مساحت کل ورزشگاه در حدود 288.000 متر مربع می باشد.

2safar

زمین های تمرین

هر 2 زمین تمرین فوتبال سنت پترزبورگ به تیم ملی فوتبال این شهر یعنی زنیت تعلق دارند. یکی استادیوم سمنا (محل تمرینات مدرسه فوتبال زنیت) و دیگری استادیوم پترفسکی (محل بازی های تیم فوتبال زنیت) می باشند.

زمین سومی هم وجود دارد به نام استادیوم توربوسترویتل که در سال 1956 احداث شده است و مدارس فوتبال نوجوانان و جوانان سنت پترزبورگ از آن استفاده می کنند.

• Petrovsky Stadium (PetrovskyOstrov 2, Saint Petersburg)

2safar

• Smena Stadium (ul. Vernosti 21, Saint Petersburg)

2safar

• Turbostroitel Stadium (pr. Metallistov, Estate 1, next to house 14 on ul. Shepetovskaya, Saint Petersburg)

2safar