معرفی استادیوم نیژنی نووگورود میزبان مسابقات جام جهانی 2018

معرفی استادیوم نیژنی نووگورود میزبان مسابقات جام جهانی 2018

چهار بازی مرحله ی گروهی و همچنین یک مسابقه از مرحله یک – هشتم و یک مسابقه از مرحله یک – چهارم نهایی مسابقات جام جهانی 2018 فوتبال روسیه در ورزشگاه شهر نیژنی نووگورود برگزار می شود.

2safar

. این استادیوم در منطقه استرلکا بر روی دماغه رود اوکا و ولگا قرار دارد که شما منظره ی زیبای تلاقی رود ولگا و اوکا را می توانید نظاره گر باشید.

2safar

این استادیوم در نزدیکی کلیسای الکساندر نوسکی نوویارماریچنی (Alexander NevskyNovoyarmarichny) قرار دارد. این کلیسا در سال 1880 ساخته شده و معماری این بنای تاریخی از اهمیت بسیاری برخوردار است. نزدیکی استادیوم نیژنی به ساختمان های تاریخی از آن دست، برای ساخت و مرمت و بازسازی آن الزامات خاصی را ایجاد می کرد. با توجه به این موضوع، سازندگان این استادیوم بدنبال ایجاد و حفظ ارتباط با طبیعت ولگا در ظاهر بیرونی استادیوم با استفاده از تصاویر باد و آب بوده اند.

2safar

در سال 2015 ساخت این استادیوم 45 هزار نفری آغاز و در دسامبر 2017 به پایان رسید. بر اساس برنامه ریزی های اعلام شده این استادیوم پس از مسابقات جام جهانی، به عنوان ورزشگاه چند منظوره مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این استادیوم پس از پایان تورنمنت محل برگزاری مسابقات باشگاه فوتبال الیمپیتس(Olimpiyets) می شود.

ایستگاه مترو استرلکا که تا پیش از شروع مسابقات جام جهانی آماده بهره برداری است، برای شما نزدیکترین ایستگاه به استادیوم خواهد بود. که به صورت پیاده 5 دقیقه تا استادیوم فاصله خواهید داشت.

محل های تمرین جام جهانی 2018 در نیژنی نووگورود

2safar

استادیوم لوکوموتیو یکی از استادیوم های تعیین شده برای تمرینات تیم های حاضر در جام جهانی روسیه در شهر نیژنی است. این استادیوم در منطقه ی کاناوینسکی و در کنار پارک مایا 1 قرار دارد. از سال 2016 هم این استادیوم در اختیار تیم الیمپیتس قرار گرفته است. این استادیوم برای مسابقات جام جهانی فوتبال در حال بازسازی است و انتظار می رود در سه ماهه ی اول سال 2018 روند بازسازی به پایان برسد. شما می توانید برای رفتن به استادیوم از تراموا یا مارشروتکا و از نزدیکترین ایستگاه مترو چکالوسکا(Chkalovskaya) استفاده کنید که تا استادیوم به صورت پیاده 10 دقیقه فاصله دارید.

2safar

دو محل تمرین دیگری که برای مسابقات جام جهانی 2018 در نظر گرفته شده اند، هم در منطقه کاناوینسکی، در خیابان اولیتسا کارل مارکس و نزدیک به دریاچه ی مشچرسکوی (Meshcherskoye) قرار دارند. یکی از این محل های تمرین در اطراف مدرسه ورزشی مشچرا (Meshchera)متعلق به کودکان و نوجوانان شهر نیژنی است و دیگر هم در کنار مرکز سلامت و تناسب اندام مشچرسکی (Meshcherskiy) قرار گرفته است. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته برای جام جهانی 2018، هر دوی این محل های تمرینی در فوریه 2018 آمده خواهند شد. نزدیکترین ایستگاه مترو به این محل های تمرین برای شما هم ایستگاه مسکوفسکایا (Moskovskaya) است و همچنین شما برای رسیدن به این محل های تمرین می توانید از 10 ایستگاه اتوبوس و مارشروتکا هم استفاده کنید. همچنین شما می توانید از مسیر پل بر روی رودخانه مشچرسکوی هم بصورت پیاده استفاده کنید که در حدود 5 دقیقه تا استادیوم فاصله خواهید داشت.