معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری :شرایط سفر از کشور عمان به قشم با خودروی شخصی فراهم شد

فرداد پرواز

22 خرداد ماه


فرزین حقدل عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اسکله تخلیه و بارگیری خودروی بندر بهمن آماده سازی شده و مردم عمان پس از ماه مبارک رمضان در صورت تمایل برای سفر به جزیره قشم می توانند با خودروی شخصی 2 روز در هفته از مسیر دریا اقدام کنند.

وی با اشاره به سفر 66 تن از عمان در مردادماه 1395 به قشم برای نخستین بار افزود: انتقال خودروهای عمانی از بندر خصب به بندر بهمن با پلاک ترانزیتی با هماهنگی اداره کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم و اداره شماره گذاری این سازمان در کمترین زمان ممکن امکان پذیر شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: خط مسافری و باری دریایی دایمی قشم و عمان در صورت استقبال بیشتر مسافران ایرانی و عمانی قابل افزایش است و مسافران عمانی می توانند از مزیت سفر به نقاط مختلف کشور نیز با دریافت ویزای سه ماهه در بندر بهمن، فرودگاه بین المللی قشم و دفتر نمایندگی وزارت خارجه استفاده کنند.

راه اندازی خط دریایی ایران به عمان (قشم- خصب) از وعده های سفر رییس جمهوری به این جزیره در نوروز 94 بود که با توافق های صورت گرفته توسط مسوولان دو کشور و صدور ویزای دو هفته ای در مبادی برای مسافران محقق شده است.


www.irna.ir