مطالب مفید سفر

فرداد پرواز

مسیر را دقیق بشناسید و اطلاعات هواشناسی را نقطه به نقطه کنترل کنید. اینترنت می‌تواند منبعی فوق‌العاده برای بررسی وضعیت هوا باشد. اطلاعات راهداری را هرگز فراموش نکنید.


قبل از عزیمت به فرودگاه

لطفاً با توجه به وضعیت آب و هوای کشورهای مقصد، کفش و لباس مناسب سفر و داروهای ضروری را همراه داشته باشید.

همراه داشتن داروی كدئین در برخی از كشورها ممنوع است.

بهتر است از همراه داشتن سکه، طلا، جواهر و و قیمتی بپرهیزید تا آسوده خاطر سفر کنید.

از همراه داشتن هر نوع اشیاء غیرمجاز مانند باطری و اشیاء برنده و نوک تیز در داخل جیب و یا کیف دستی پرهیز كنند. این قبیل اشیاء را باید در چمدان خود قرار داد تا به قسمت بار تحویل گردد.

در فرودگاه، مجاز به حمل مواد غذایی كنسرو شده نخواهید بود.

مقدار بار مجاز در بلیت قید شده است. هر مسافر به جز اطفال زیر 2 سال معمولاً مجاز به حمل 20 کیلو بار مجانی هستند و برای مازاد آن باید در داخل و خارج از کشور اضافه بار پرداخت نمایند.

حداکثر می توان مبلغ 500.000 ریال وجه نقد همراه داشت و مازاد آن را به بانک مستقر در فرودگاه سپرد.

نام و محل فرودگاه را کنترل فرمایید و حداقل سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.

پیش از ترك خانه یك نسخه فتوكپی از گذرنامه خود تهیه كرده و آن را همراهتان داشته باشید و در جایی غیر از محل گذرنامه نگهداری كنید.

4 عدد عكس مخصوص گذرنامه كه طی شش ماه گذشته گرفته اید همچنین عكس و كپی شناسنامه تان را با خود همراه داشته باشید. همراه داشتن این مدارك در صورت مفقود شدن گذرنامه مراحل قانونی كار را سرعت می بخشد.

گذرنامه خود را در چمدان ها و كیف های بازرسی شده نگذارید (اما یك كپی از گذرنامه در چمدان خود قرار دهید.)


در فرودگاه

- مراجعه به قسمت های مختلف گذرنامه، گمرک و شرکت های هواپیمایی واقع در فرودگاه و انجام تشریفات مربوط به تحویل بار و گرفتن کارت سوار شدن به هواپیما و یا همان کارت پرواز به صورت فردی انجام می شود.

- کلیه امور مربوط به شرکت هواپیمایی در فرودگاه های خارج نیز از قبیل تحویل بار، پرداخت یا عدم پرداخت اضافه بار احتمالی، کارت پرواز و غیره نیز طبق مقررات شرکت هواپیمایی به عهده مسافر می باشد.

- در فرودگاه ها، بنادر و ایستگاه های قطار، حمل بار مسافران محترم شامل ساک ها و چمدان ها به وسیله خود مسافر انجام می شود.

- مسافران محترم پس از دریافت کارت سوار شدن به هواپیما، راهنمای تور را در سالن ترانزیت فرودگاه بیابند وحضور خود را به وی اعلام کنند.

- در صورت نیاز به پرداخت عوارض گمرکی به هنگام بازگشت، از خانواده خود بخواهید که هنگام استقبال، پول کافی همراه داشته باشند و یا قبل از پرواز از تهران مبلغ مورد نظر را به بانک مستقر در فرودگاه سپرده و در بازگشت دریافت نمایید.

- در صورت جا ماندن از پرواز یا ممنوع الخروج بودن طبق مفاد قرارداد گشتهای خارج از کشور منعقد شده با مسافر عمل خواهد شد.


عوارض خروج

پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده صاحب گذرنامه است. مسافران محترم می توانند با همراه داشتن گذرنامه خود در یکی از شعبات بانک ملی ایران و یا در شعبه 24 ساعته بانک ملی مستقر در فرودگاه های بین المللی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. عوارض خروج برای اولین یا هر چندمین سفر خارجی در حال حاضر مبلغ 75.000 تومان است.


در طول سفر

پیشرفت های بیشمار در عالم بشریت مدیون سفر و برخورد فرهنگ ها و آموختن آنان از یکدیگر است. عالی ترین تجربیات بشری در سفر اندوخته می شود. حتی اگر به سفر به عنوان دوری جستن از روزمره گی ها بنگریم، بی شک با اندوخته هایی با ارزش که تنها در سایه برخورد با دیگران و آگاهی بیشتر از فرهنگ های دیگر کسب می کنیم هر چه پخته تر از سفر باز خواهیم گشت. سفر گروهی نوعی از سفر است که در آن به واسطه نیاز های متفاوت و شرایط جسمانی و سنی همسفران، نیاز به رعایت موازینی است که بر اساس تجربیات جهانی در عرض نیم قرن گذشته کسب گردیده اند. رعایت این موازین نقش بسزایی در موفقیت تور دارد. از جمله این موازین احساس تعلق گروهی است. در واقع یک گروه به مثابه یک خانواده است که به سفر رفته اند. بی شک رعایت اصول حرکت جمعی لازم الاجرا می باشد که مهمترین این اصول عبارتند از وقت شناسی، دقت کامل به دستورالعمل های مجریان تور، حرکت از یک نقطه به نقطه ای دیگر همانند یک بدنه، عدم اقدام به خرید یا پراکنده شدن در زمان های اختصاص یافته به بازدیدها و حرکت های گروهی، تنظیم زمان برای گرفتن عکس در مکان های مورد بازدید با توجه به زمان بندی حرکت گروه و موارد دیگری که بی شک رعایت آنها به بازدیدی موفق و خاطره انگیز منتهی می گردد.


هتل های محل اقامت

- در هتل ها ساعت تحویل اتاق به مسافران محترم بین ساعت 14 الی 16 و ساعت ترک اتاق حدود 11 صبح می باشد.

- در اغلب هتل ها امکان درخواست ویا استفاده از اتاق تو در تو Inter-connecting Room وجود ندارد.

- اغلب هتل ها در بدو ورود از مسافران مبلغی به عنوان سپرده جهت استفاده احتمالی از امكانات داخل اتاق از قبیل تلفن و غیره دریافت می كنند.

- ارز مسافر فقط در بانک و مراکز رسمی و قانونی تبدیل شود زیرا تبدیل ارز توسط افراد متفرقه عواقب نامطلوب و نامعلومی در بر دارد.

- گذرنامه، بلیت مسافرت و وجوه نقدی در صندوق امانات هتل نگهداری شود و از حمل آن خودداری گردد.

- پخت و پز در اتاق های كلیه هتل ها و استفاده از كتری برقی، اتو، زودپز و غیره اكیدأ ممنوع است.

- رعایت نظافت اتاق هتل الزامی است. جریمه های احتمالی مربوط به عدم رعایت نظافت به عهده مسافر است.

- از كشیدن سیگار داخل اتوبوس، تاكسی و آسانسورها جداً بپرهیزید و از انداختن ته سیگار روی زمین خودداری فرمایید.

- به محض ورود به هتل، كارت آدرس هتل را دریافت و در اختیار همراهان نیز قرار دهید.

- لطفأ از حضور در لابی هتل با لباس نامناسب بپرهیزید.

- لطفأ كوچكترها را از ایجاد سر و صدا در لابی هتل و بازی كردن با آسانسور منع فرمایید.


بازدیدهای گروهی

معمولاً در هر شهر یك یا دو گشت نیم روز و گاهی تمام روز برای دیدار و آشنایی با شهر در برنامه تور منظور شده و مبلغ آن همراه قیمت تور دریافت گردیده است. باقی گشت ها به صورت اختیاری است كه توسط راهنمای تور به اطلاع خواهد رسید و در صورت تمایل مسافران محترم، اقدام به اجرای گشت مورد نظر خواهد شد. پرداخت هزینه این گشت ها به عهده مسافران متقاضی آنها خواهد بود.

دلیل آنکه تمام گشتها در برنامه تور منظور نشده بشرح زیر است:

اولاً منظور کردن کلیه گشت ها در برنامه تور، قیمت را فوق العاده گران خواهد کرد. ثانیاً سلیقه مسافران محترم و نیاز ها و شرایط جسمانی و سنی ایشان متفاوت است و احتمال اینکه مسافری علاقمند به شرکت در برنامه خاصی نباشد وجود دارد و این به زیان مسافری است که در برنامه ای شرکت نکند ولی پول آنرا قبلاً پرداخت کرده باشد. لازم است در مورد گشت های اختیاری این نکته را نیز یادآوری نمائیم که معمولاً مبلغی که آژانس محلی برای اجرای یک گشت از مسافر دریافت میکند بیشتر از مبلغی خواهد بود که همان گشت توسط خود مسافر انجام شود.

برای مثال: مبلغی که در پاریس بابت تور اختیاری یک روزه دیسنی لند توسط آژانس محلی از مسافران محترم دریافت میشود حدود 120 یورو است در حالی که اگر خود مسافر شخصاً این بازدید را انجام دهد حدود 70 یورو هزینه دارد. این مثال برای اکثر تورهای اختیاری صادق است. بدیهی است در تور اختیاری دیسنی لند آژانس محلی با استفاده از اتوبوس اختصاصی به همراه راهنمای محلی شما را از جلوی درب هتل سوار و جلوی دیسنی لند پیاده خواهد کرد، بلیط ورودی نیز از قبل آماده شده است و در پایان روز نیز همان اتوبوس شما را به هتل باز میگرداند، در حالی که اجرای این گشت توسط خود شما مستلزم تعویض چند خط مترو در هنگام رفت و برگشت، معطل شدن در صف طولانی تهیه بلیط و غیره میباشد. لذا دلیل تفاوت قیمت هزینه اتوبوس اختصاصی، هزینه راهنما و سودآژانس محلی است. در صورت تمایل مسافران در اجرای گشت های اختیاری با آژانس محلی، راهنمای تور تماس و ارتباط مسافر با آژانس محلی را برقرار خواهد نمود.

از آنجا كه تمام تلاش ما بر اینست كه همراهان گرامیمان از تمام بخش های سفر لذت ببرند شایسته است مسافران محترم عزیزی كه ناراحتی جسمانی خاصی دارند در مورد انتخاب تورها با مشاورین ما مشورت نمایند. لازم به ذكر است در صورت بروز هر گونه مشكل جسمانی كه در مورد آن پیشتر مشورت نشده باشد مسئولیت عواقب بر عهده مسافر می باشد.


شرایط جسمانی

ناهار و شام

معمولاً ناهار و شام در برنامه تور منظور نمی شود زیرا تجربه نشان می دهد که به دلیل سلیقه و عادات غذایی مختلف، اعتقادات مذهبی و شرایط خاص مسافران محترم، موظف کردن مسافران محترم جهت حضور در ساعت و محل مقرر برای صرف ناهار و شام موجب اتلاف وقت و نارضایتی ایشان می گردد.

آب آشامیدنی

در اکثر کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته، آب آشامیدنی قابل شرب است ولی از آنجایی که آب مناطق مختلف با هم فرق دارند و ممکن است باعث ناراحتی گردد، توصیه می شود که در تمام سفرها چه سفرهای داخلی و چه خارجی از آب معدنی بهداشتی در بطری های پلاستیکی استفاده شود.

انعام

در همه جای دنیا از جمله در کشور خودمان پرداخت انعام توسط مسافران محترم به راهنمای محلی و راننده اتوبوس مرسوم است. معمولاً در هر شهر یکی از مسافران محترم این مبلغ را جمع آوری و با آگاهی راهنمای تور بین راهنمای محلی و راننده اتوبوس تقسیم می كند.


توصیه های ایمنی

در همه جای دنیا افراد ناصالحی وجود دارند که به عناوین و روش های مختلف در صدد سوء استفاده از توریست ها می باشند و برای رسیدن به این مقصود دام های گوناگونی گسترده اند، لذا توصیه می کنیم:

- در طول سفر با افراد ناباب ارتباط برقرار نگردد.

- به مکان های نامناسب و ناشناخته مراجعه نشود.

- هرگز غریبه ای به داخل اتاق برده نشود.

- شماره اتاق، اسم مسافر و نام هتل محل اقامت به افراد ناشناس گفته نشود.

از حمل اصل گذرنامه و مدارك سفر در مواقع غیر ضروری مانند گشتها و خرید خودداری گردد.


مالیات ارزش افزوده

توریست ها هر ساله میلیون ها دلار صرف خرید اجناسی می كنند كه مالیات آن ها قابل برگشت است. اگر در هنگام سفر كالایی خریده اید كه مشمول استرداد مالیات ارزش افزوده Value Added Tax) VAT) شده است می توانید هنگام ترك آن كشور با همراه داشتن مدارك خرید از سوی فروشنده و همچنین همراه داشتن كالای مورد نظر در فرودگاه، مالیاتی را كه پرداخته اید پس بگیرید. قوانین استرداد مالیات در هر كشور مطابق قوانین همان كشور است با این حال نكاتی وجود دارد كه دانستنشان هنگام خرید كالا ضروری است:

بیشتر فروشگاه هایی كه توریست ها از آن خرید می كنند در قوانین استرداد مالیات ارزش افزوده شركت دارند. معمولاً این فروشگاه ها علامتی روی شیشه خود نصب می كنند یا در فاكتور فروششان قید می كنند كه در این قوانین شركت دارند. در غیر این صورت باید از فروشنده سؤال كنید. در بعضی از این فروشگاه ها می توان با ارائه کپی گذرنامه و مدارك سفر مالیات را از قیمت كالا كم كرد.

کالاهای خریداری شده تنها در صورتی مشمول دریافت مالیات ارزش افزوده خود خواهند بود که میزان خرید از یك فروشگاه در یك روز هم به حد نصاب لازم برسد و هم در یك فاكتور ثبت گردد. به عنوان مثال، در هنگام خروج از اکثر کشورهای اروپائی، کالاهایی قابل ارائه به باجه استرداد مالیات Tax Refund فرودگاه جهت استرداد مالیات ارزش افزوده می باشند که فاکتور خرید آنها از یك فروشگاه در یك روز صادر شده باشد و جمع ارزش آنها حداقل 175 یورو باشد.

فقط اجناسی مشمول برگشت مالیات هستند كه آن ها را هنگام خروج از كشور مقصد همراه داشته باشید. از این رو نشان دادن كالا به صورت مصرف نشده (بستگی به قوانین كشور مورد نظر دارد) در فرودگاه ضروری است. برای انجام كارهای گمركی لازم است زودتر از موعد در فرودگاه حاضر باشید. پس از مهر شدن فاکتور خرید توسط مأمور باجه استرداد مالیات مستقر در فرودگاه، لازم است فرم مذكور را به بانک یا نماینده وی در فرودگاه ارائه دهید و مبلغ مالیات را مطابق قوانین آن كشور دریافت نمائید.

تمام اطلاعات فوق کلی بوده و صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارد. لازم به تأكید است كه مراحل فوق نسبت به قوانین هر كشور متغیر می باشد. از این رو پیش از خرید هر كالایی این احتمال را در نظر بگیرید كه ممكن است نتوانید مالیات آن را پس بگیرید.


مفقود شدن گذرنامه

گذرنامه مهم ترین مدركی است كه هنگام سفر همراه دارید. از این رو به خاطر سپردن نكات زیر ضروری است:

- در صورت امكان گذرنامه خود را به صندوق امانات هتل بسپارید. هرگز همه گذرنامه ها و مدارك را دست یك نفر در گروه ندهید.

- هرگز گذرنامه خود را به دیگری قرض ندهید و از كسی نخواهید آن را برای شما حمل كند.

- به محض این كه متوجه شدید گذرنامه تان گم شده است مراتب را از طریق راهنمای تور به نزدیك ترین مركز پلیس، سفارت یا كنسولگری ایران اطلاع دهید.


توصیه های انتظامی

مسافرين محترم خارج از كشور حتما” به نكات ذيل توجه فرمائيد:

در صورت بروز هرگونه مشكل در خارج از كشور مطمئن ترين مكان براي مراجعه سفارت ايران در آن كشور مي باشد.

به هنگام ترك محل اقامت مدارك شناسايي، نشاني و شماره تلفن محل اقامت خود را به همراه داشته باشيد.

نشاني و شماره تلفن سفارت ايران در هر كشوري كه قصد مسافرت را داريد بهمراه داشته باشيد.

از پذيرفتن اشياء و وسايل افراديكه با آنها آشنايي نداريد خودداري نمائيد.

از همراه داشتن داروهاي كدئين دار و مسكن هاي قوي در سفر به كشورهاي حوزه خليج فارس خودداري كنيد در صورت لزوم حتما” نسخه پزشك معالج خود را همراه داشته باشيد.

به اشخاص نا آشنا كه در فرودگاهها و اطراف سفارتخانه ها قصد طرح دوستي با شما دارند اعتماد ننماييد.

با آرزوی سلامتی و سفری خوش برای شما

اطلاعات پلیس

محدودیتهای قانونی به هنگام خروج از كشور

1- رعایت حجاب اسلامی الزامی است.

2- خروج ارز از کشور برابر مصوبات ابلاغی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج هزار دلار برای هر مسافر ممنوع می باشد.

3- بهمراه داشتن وجه رایج کشور بیش از پانصد هزار ریال ممنوع می باشد.

4- بهمراه داشتن هرگونه ترشیجات – سرکه- الکل ممنوع می باشد.

5- بهمراه داشتن هر گونه اسپری قابل احتراق که دارای بر چسب اشتعال میباشد ممنوع است.

6- خروج هر گونه مواد مخدر و مشتقات آن ممنوع بوده و فرد حامل تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

7- خروج هر گونه مشروبات الکلی بهمراه مسافر ممنوع و حامل آن تحت پیگرد قضایی قرار میگیرد.

8- همراه داشتن سگ فقط با اوراق شناسایی و حمل در سبد مخصوص حیوانات و با اخذ مجوز از سوی واحد قرنطینه فرودگاه می باشد.

9- خروج هر گونه سکه های طلا که پشتوانه ارزی کشور می باشد ممنوع می باشد.

10- خروج خاویار از فرودگاه بیش از 250 گرم به همراه مسافر ممنوع می باشد.

11- خروج فرش دستبافت بیش از 24 متر مربع برای هر مسافر ممنوع می باشد.

12- خروج هر گونه مواد محترقه – کپسول گاز ممنوع می باشد.

13-خروج هر گونه سلاح و مهمات که فاقد مجوز لازم می باشند ممنوع می باشد.


نشانی و تلفن دفاتر پلیس +10

22236183 - 22236186 ابتدای خ پاسداران-ساختمان اداره پست – جنب سالن مرکزی

22016950 - 22016953 الهیه- افریقای شمالی-نبش مریم شرقی-پ2

22098416 - 22129789 سعادت آباد – میدان سرو- ضلع شمالغربی- روبروی بانک سپه – ابتدای خ شبنم- پلاک 21 طبقه اول

22214461 چیذر- میدان امامزاده علی اکبر – کوچه رحیمی ساختمان تجاری 47 ط 1

22216157 - 22239815 خ شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه کارامیان پلاک 1759

22227780 - 22905348 میرداماد- میدان مادر (محسنی)- به طرف شریعتی- نبش خیابان رودبار غربی- شماره 14 طبقه اول

22301406 آدرس جدید :شمس آباد- خ استاد حسن بنا- بالاتر از میدان ملت- پیچ شمس آباد- پشت بانک ملت- کوچه نعمتی- پ1

22301406 - 22304490 شمس آباد- خ استاد حسن بنا- بالاتر از میدان ملت- پیچ شمس آباد- پشت بانک ملت- کوچه نعمتی- پ1

22319344 - 22530945 رسالت مجیدیه شمالی خیابان استاد حسن بنا نبش 4 راه پرتوی بین خ ابن علی و جانسپار پ 535 ط 1

22438170 - 22434473 خ شهید فلاحی (زعفرانیه) خ شهید اعجازی (آصف) پلاک 33 طبقه اول

22496030 - 22496028 انتهای اقدسیه -باند شمالی بزرگراه ارتش نرسیده به مینی سیتی جنب بانک پاسارگاد -پلاک 113-ط1

22636028 - 22636028 شریعتی – بالاتر از یخچال – روبروی مسجد جامع قلهک کوچه شیرین

22650466 خ ولیعصر روبروی درب اصلی پارک ملت ک شناسا پ 3 واحد 1

22757388 - 22757380 تجریش خ ش لواسانی پ 99

22759216 خ شریعتی نرسیده به م قدس جنب بیمه تامین اجتماعی بن بست اختصاصی پلاک 1 واحد1

22763876 پاسداران – 200 متر پائین تر از چهارراه پاسداران – جنب فروشگاه تعاونی 06 – داخل پارکینگ 06

22782055 شریعتی خ دولت -چهارراه قنات- ابتدای خ آقا میری نبش بن بست هاشمیان ساختمان مسعود پلاک 16 ط اول واحد 2

22804857 - 22804857 اقدسیه روبروی مسجد امام جعفرصادق(ع) پلاک 20

22885045 - 22867050 زیر پل سید خندان بین جلفا و شریعتی نبش کوچه شقاقی ساختمان هزار بلوک 2 واحد 7

22891619 - 22891620 خیابان پاسداران-روبروی دانشکده علوم بانکداری(سه راه ضرابخانه)-جنب تالار محمد-پلاک96 طبقه همکف

22930154 - 22930982 میدان هروی – خیابان وفامنش ، مجتمع ایران زمین ، طبقه اول ، واحد 204

22934602 م هروی جنب بانک شهر پ 3

26125550 نیاوران خ پور ابتهاج ایستگاه کاشانک پلاک308

26532592 انتهای جاده لشگرک -ابتدای رودبارقصران – زردبند – جنب مسجد حضرت علی(ع) – پلاک 140 – طبقه اول

33075458 پیروزی بلوارابوذرخ ائمه اطهار شرقی بین پل2و اتوبان افسریه روبروی رستوران حاج دائی پ 9 ط اول

33081530 - 33081532 اتوبان شهید محلاتی-ضلع شمالی میدان شهید محلاتی-نبش خیابان شریفی-بالای آژانس هواپیمایی-پ28

33134876 - 33134876 م شهدا خیابان خ مجاهدین اسلام جنب بیمارستان شفا یحیائیان نبش خیابان آقاجانلو – پ 236 جدید – ط همکف

33135579 میدان بهارستان اول دیالمه پاسا‍ژ تات ط اول

33174064 33187309 پیروزی خ نبرد شمالی خ ائمه اطهار بعداز چهارراه پرستار پ252

33318969 خیابان پیروزی – سه راه سلیمانیه – چهارراه پرواز-نبش زینتی افخم پلاک370 طبقه1

33393970 - 33394224 شهر ری -خ فدائیان اسلام -بعد از پل سیمان روبروی اداره برق منگل -پلاک 349 ط 1ول

33490549 - 33863612 خاوران مشیریه میدان آقانور خیابان مزینانی( 30متری صالحی) کوچه 5 غربی پلاک 2 طبقه اول

33523438 - 33523436 خ شهید مصطفی خمینی بعد از 4 راه سرچشمه نبش کوچه افشار پلاک 477

33540078 - 33547554 خ 17 شهریور پایین تر از شهدا پلاک 1342 نبش چهارراه ورزشگاه روبروی بانک ملی پ1342 ط اول

33559564 - 33559574 میدان خراسان خیابان خراسان پ 9

33655193 - 33655303 افسریه – بلوار قصر فیروزه – اول 20 متری قائم – نبش کوچه شهید عطایی یکم – پلاک 249

33657134 - 33657136 سه راه افسریه – خیابان خاوران – روبروی پایانه مسافری – پلاک 162

33752541 - 33389144 شهرری دولت آباد میدان شهید بروجردی جاده سوم تقاطع بلوار قدس نبش مجتمع تجاری سپاهان پلاک 314

33812370 - 33153556 20متری افسریه- بین 15 متری سوم وچهارم – پ 337- ط اول

44055558 - 44055558 بلوار فردوس بین ستاری و ابراهیمی جنوبی – روبروی آموزش و پرورش منطقه 5 – پلاک 431 طبقه اول طبقه فوقانی بانک سامان

44061495 فلکه دوم صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب پمپ بنزین پ37 طبقه همکف

44140729 آیت اله کاشانی-سه راه جنت آباد-روبروی مسجد نظام مافی – پلاک 10 طبقه اول

44191070 ویلاشهر کیلومتر15 جاده مخصوص-خ انصار -خ شانزدهم پلاک 1

44241740 - 44241740 بین فلکه اول و دوم صادقیه -روبروی پاساژ کیمیا – جنب پاساژ شب تاب – پلاک 751- طبقه اول – روی همکف – واحد4

44246452 - 44246452 شهرک ژاندارمری – خیابان ایثار – جنب مسجد امیر المومنین طبقه 1 انتهای سالن

44301934 - 44325983 اتوبان همت بعد از 4 راه جنت آباد ورودی شهران بلوار شهران نبش خیابان خدادادپلاک 50 طقه همکف

44401388 میدان پونک- بلوار میرزا بابایی – بین تقاطع عدل و سردار جنگل – نبش بن بست گلبرگ شمالی – پ 96- طبقه اول

44492500 - 44492502 بلوار اشرفی اصفهانی جنب پارکینگ طبقاتی مرکز خرید تیراژه پ2 ط 2

44546661 - 44546664 تهرانسر – بلوار گلها – بلوار نیلوفر – چهارراه صدف – پلاک 45

44567363 - 44567364 تهرانسر – بلوار لاله – بعداز خیابان طهماسبی – روبروی قنادی مولائی – پلاک 146

44618980 - 44405559 جنت آباد مرکزی نبش کوچه هفتم مخابرات طبقه فوقانی داروخانه جنت

44631347 - 44631351 شهرک اکباتان فاز1 خ نفیسی ساختمان وانان پ7 واحد 3

44631347 - 44631350 اکباتان-ورودی از طرف جاده مخصوص – ابتدای بلوار اصلی-ساختمان وانان-پلاک 7 طبقه همکف واحد 3

44740855 - 44741575 شهرک راه اهن خ 24 متری هوانیروز جنب مجتمع نیلوفر خ دنای غربی مرکز تجاری نیلوفر ط 2

44765091 - 44765093 ضلع شمال غربی میدان المپیک

44837905 - 44832412 انتهای خیابان اشرفی اصفهانی – ساختمان طبرستان – طبقه فوقانی بانک تجارت – واحد 2

44956078 - 44055098 بلوار ش اشرفی اصفهانی خ عباسعلی ناطق نوری خ قانع 20 متری ش خجسته پور کوچه شاهدروبروی مسجد حضرت اباعبداله پ 4

55006066 خانی آباد نو – نبش سه راه شریعتی – ابتدای خ مهران – ساختمان تاج- پلاک 7ط اول

55041220 خیابان شوش شرقی – بین ارج و شقاقی – جنب درمانگاه رازی – پلاک 174 – طبقه اول

55041220 - 55064090 خیابان شوش شرقی-نرسیده به خیابان ارج-جنب درمانگاه رازی پلاک174

55055449 - 55339800 خ ش رجایی ایستگاه ورزشگاه – مقابل در مانگاه اطمینان – پلاک 367

55142830 - 55142833 میدان ابوذر 20متری ابوذر مقابل مسجد جامع ابوذر پ534

55142830 - 55142833 تهران بزرگ- میدان ابوذر- روبروی مسجد جامع ابوذر پ534

55165183 - 55627183 خیام جنوبی – مختاری شرقی – پلاک 138

55169556 تهران بزرگ – چهارراه ابوسعید – به سمت شمال – خیابان وحدت اسلامی – پلاک 807

55189093 - 55189094 فلکه اول خزانه خ ش فراهانی پلاک 4 ط اول

55208220 باقرشهر- خیابان امام خمینی(ره) -16متری ولیعصر(عج) جنب مسجد جامع ولیعصر (عج) پ63

55335640 - 55081451 نازی آباد – خ مدائن – خ یاسری – پلاک 5

55462701 - 55462703 میدان راه آهن-جوادیه -ابتدای 20 متری-روبروی بانک پاسارگاد-نبش کوچه شهید عباس اوغلی-پلاک 16-طبقه اول

55583830 - 55583831 خ 15 خرداد روبروی اداره پست پلاک 450

55657563 - 55657563 میدان راه آهن خ هلال احمر جنب داروخانه شلمچه

55670271 - 2155657563 م گمرک خ هلال احمر بین درمانگاه استخر و داروخانه شلمچه بن بست1 پ2 ط همکف

55788241 - 55788243 خیابان قزوین-دوراهی قپان – پلاک949 (طبقه فوقانی بانک مسکن )

55970444 - 55970446 شهرری – میدان شهرری – خیابان قم-نرسیده به مخابرات-پلاک 179

66065640 - 66065640 میدان آزادی – ابتدای خ آزادی – روبروی ایران فیلم -نبش ک نورگاه- پلاک 1 واحد 3

66184429 جاده قدیم کرج – ابتدای خلیج فارس روبرو اورژانس بیمارستان فیاض بخش(شماره 2) ساختمان پاسارگاد پلاک 407 طبقه اول

66195202 - 21 متری جی – نرسیده به 4 راه طوس – روبروی بانک ملی – پ 159 همکف

66244307 - 66323256 یافت آباد- بلوار الغدیر – بلوار معلم – نرسیده به چهارراه قهوه خانه – پلاک 413

66257650 - 66257650 بزرگراه فتح ، جاده قدیم کرج خ خلیج فارس روبروی بیمارستان فیاض بخش (شماره2) ، ساختمان پاسارگاد ، پ 405 ط اول

66321849 - 66218004 شهرک ولیعصر-خیابان حیدری شمالی- نبش خیابان شهیدان بهرامی ( یاران) پلاک 247

66322981 - 66240267 بزرگراه آیت اله سعیدی – پایین تر از چهارراه یافت آباد بعد از آتش نشانی نبش ک ش نقدی پ 1058 ط اول

66478002 م انقلاب خ 12 فروردین خ وحید نظری پ 130 واحد 4 ط 2

66488562 - 66488563 خیابان کارگر جنوبی – بین میدان حر و چهارراه لشگر – نبش کوچه قدیانی – پلاک 875 – طبقه اول

66550873 - 66550874 خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی -بلوار سیادت – روبروی مجتمع تجاری مفید- پ 40 واحد 1

66551295 - 66551298 ستارخان – تهران ویلا – نبش خ توحیدی – جنب مسجد المهدی – پ6 – ساختمان تهران ویلا(مشکی رنگ) – واحد 4

66553173 - 66553174 ستارخان – روبروی باقرخان بالای بانک ملی پلاک 136 واحد 2

66568942 - 66568942 خ جمهوری خیابان گلشن نبش اذربایجان پ 28 ط همکف

66689390 مهرآباد جنوبی خ شمشیری خ دانشگاه هوایی جنوبی

66746650 - 66748662 خیابان جمهوری- بین حافظ و چهارراه استانبول- نبش کوچه گوهرشاد- پلاک 1 واحد 1

66749569 - 66716513 خیابان انقلاب بعد از پارک دانشجو نرسیده به خیابان خارک پلاک 980 طبقه 1

66842178 - 66842179 خ آزادی چهارراه خوش جنب ایستگاه اتوبوس – پ248 طبقه همکف روبروی روزنامه همشهری

66849632 خ جیحون بین خ مرتضوی و خ کمیل پ 139طبقه اول

66891379 - 66891352 خیابان امام خمینی بین نواب و چهار راه رودکی پ 447 طبقه اول

77057964 - 77072686 تهرانپارس قنات کوثر بلوار مطهری بین خ دوم و چهارم شرقی (کندرو ش باقری) پ310

77113181 خ استخر نبش 230شرقی پلاک 71

77196665 - 77220610 رسالت خ هنگام م الغدیر جنب بانک مسکن پ 264

77202584 - 77805881 میدان رسالت، بالاتر از مسجدالرسول، جنب موسسه قوامین پلاک6

77295051 - 77294946 تهرانپارس بین فلکه اول و سه راه تهرانپارس جنب بانک ملی پلاک 18 طبقه اول

77299778 - 77072169 تهرانپارس بین فلکه سوم و چهارم نبش 208 شرقی طبقه فوقانی بانک ملت

77311964 - 77311160 تهرانپارس – حکیمیه – بلوار بهار – جنب بانک پاسارگاد – پ 149

77405006 خ پیروزی – خ 5 نیروی هوایی – بالای فلکه 2 نیروی هوایی – پ 243- جنب 5/35

77427169 خیابان سی متری نیروی هوایی نبش خ احمدزاده پلاک 357

77516653 - 77607130 خ شریعتی نرسیده به سه راه طالقانی ، روبروی بیمارستان پاسارگاد ، پلاک 141

77553288 - 88734576 خ اجاره دار ت شیخ صفی و اجاره دار

77593076 میدان امام حسین(ع) -ابتدای خ دماوند- روبروی ایستگاه BRT فرودگاه- ساختمان الهادی

77647642 خ انقلاب اسلامی ایستگاه درختی روبروی بانک مسکن (نرسیده به پل چوبی ) ساختمان پلاک 266

77797735 - 77963007 تهرانپارس خ ش ناهیدی(جشنواره) م اشراق خ ش زهدی(امین) چهارراه تپه 45 متری شریعتی پلاک 174

77806172 - 77720493 نارمک،خیابان دردشت،تقاطع جانبازان شرقی(گلبرگ) پلاک 388

77814001 - 77694114 چهارراه نظام آباد تقاطع شهید مدنی و سبلان جنب سینما شاهد نزدیک مترو سبلان پلاک 349 همکف

77924580 ضلع جنوب غربی میدان هفت حوض جنب بانک تجارت پلاک2 واحد2

77939848 خ دماوند ایستگاه پل خ پدرثانی (افشاری) پ 1 ط 1

77952458 - 77952458 بزرگراه رسالت -خیابان دردشت -جنب پارک شقایق – پ1

77983645 - 77983645 خیابان تهران نو – تقاطع 30متری نارمک- پائین تر از میدان امامت (وثوق)- نبش خیابان عبدالعظیمی – طبقه فوقانی بانک صادرات – پ 135

88044006 - 88213923 خ ملا صدرا خ شیخ بهایی شمالی بعد ار صائب تبریزی جنب برج صبا طبقه 1 واحد11

88278979 - 88277989 گیشا- بین خ اول و سوم پلاک 20طبقه اول واحد3

88333443 - 88333443 خیابان کارگر شمالی پایین‌تر از بیمارستان قلب پلاک 1416 طبقه اول

88342891 خ انقلاب -روبروی لاله زارنو = نبش کوچه شهیدکریمی پلاک497 طبقه اول

88405746 خیابان مطهری – بعد از تقاطع سهروردی -نبش ک حکمی-پ 1 واحد2

88472902 - 88472902 خیابان گلبرگ غربی – روبروی 16 متری اول – پلاک 402

88544353 ضلع جنوب غربی پل سید خندان خیابان میر مطهری نرسیده به خیابان سهروردی پلاک88

88549286 - 88549283 میدان آرژانتین – بلوار بیهقی – انتهای بلوار – نبش خیابان 8 غربی – پلاک 4 – طبقه اول

88572270 - 88572272 سعادت آباد، پل مدیریت، بعد از چهار راه سعادت آباد (چهار راه مسجد قدس) ابتدای بلوار دریا پلاک 191 قدیم 30 جدید طبقه بالای داروخانه دریا

88578851 - 88578851 بلوار شهید دادمان – نرسیده به پل یادگار امام – بعد از خ معراج- پ 147

88582485 بلوار سعادت آباد نبش کوچه 32 ساختمان خانه سبز طبقه اول

88606027 یوسف آباد- خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی-نبش خ40 پ 292 ط اول-واحد4

88784002 - 88784003 خ ولیعصر بالاتر از پارک ساعی روبروی بیمارستان مهرگان نبش کوچه همسایگان پ 2 واحد 3

88825094 - 88822810 ضلع شمالی میدان هفت تیر نبش کوچه شاهرخ – پ 30 طبقه اول

88882244 - 88878499 خیابان ولیعصر 200 متر بالاتر از میدان ونک خیابان برادران شریفی بعد از کلانتری 103 گاندی پلاک 10 طبقه همکف واحد 2

88888888 تهران رهگشا

88945347 - 88935526 خ ولیعصر(عج) بالاتر از زرتشت مقابل پمپ بنزین نبش کوچه نوربخش ساختمان بهرام پلاک1 طبقه1 واحد 1

88974222 - 88974223 خیابان فاطمی – روبروی وزارت کشور- نبش کوچه چهارم -پ 66 ط 1

3822430021 خ امام بلوار ساحلی شرقی روبروی پل دانش

3822623307 خ انقلاب روبروی ادره پست

3826224491 - 3826224491 خیابان شهید باهنر _پایین تر از فنی و حرفه ای

3880532522 بلوار ش کلانتری روبروی شبکه بهداشت و درمان