مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد

فرداد پرواز

1اسفند1395


دبیر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران گفت: در اولین گفتمان گردشگری آسان به بحث تاسیس نهاد جهانی توریسم اسلامی به عنوان یک فرصت ویژه در چشم‌انداز مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام پرداخته شد و مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد.

فرید جواهرزاده در حاشیه اولین گفتمان گردشگری آسان، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای برگزاری سلسله گفتمان‌های گردشگری آسان اولین محور با اکوتوریسم و توسعه پایدار برگزار شد.

دبیر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران افزود: هدف از برگزاری این گفتمان ارائه نقطه نظراتی در حوزه طبیعت‌گردی به معنای گردشگری آسان و گردشگری برای همه و فارغ از مشکلات بوده است و در گردشگری آسان باید تسهیلات، اقامت، حمل‌ونقل، اوقات فراغت و‌ همه‌چیز مرتبط با این موضوع به شکلی شایسته فراهم باشد.

جواهرزاده با بیان اینکه این گفتمان در ۴ بخش نمایشگاهی، تخصصی، کارگاهی و همایشی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این گفتمان انتقال تجارب فرانسه را به عنوان مقصد اول گردشگری جهان داشتیم و در بخش پایانی این گفتمان نیز به بحث تاسیس نهاد جهانی توریسم اسلامی به عنوان یک فرصت ویژه در چشم‌انداز مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام پرداخته شد و مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد.

دبیر علمی اولین گفتمان گردشگری آسان گفت: اولین گفتمان گردشگری آسان با خروجی و اثرپذیری بسیار خوبی همراه بود و در نظرسنجی صورت‌گرفته رضایت‌مندی بالای ۹۰ درصدی را شاهد بودیم.


http://tnews.ir