مسکو و سنت پترزبورگ جزو ۱۰۰ شهر برتر گردشگری

فرداد پرواز

20 آبان 1396


موسسه یورو مونیتور اینترنشنال اعلام کرد، تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی ،۴.۶۳ میلیون گردشگر خارجی از مسکو و ۲.۸۶ میلیون گردشگر خارجی از سنت پترزبورگ، دیدن خواهند کرد و به این ترتیب این دو شهر در رتبه ۴۹ و ۷۳ شهرهای پرطرفدار گردشگری جهان، قرار خواهند گرفت.

براین اساس پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۲۰ میلادی شمار گردشگران خارجی در مسکو به ۵ میلیون نفر و سنت پترزبورگ به ۳ میلیون نفر افزایش یابد.

به گفته کارشناسان، کشورهای آسیایی و اقیانوس آرام در حال حاضر بیشترین تاثیرگذاری را در صنعت گردشگری جهانی دارند و شهرهای اتحادیه اروپا علی‌رغم جاذبه‌های فراوان به دلیل بحران یورو، مشکلات زیاد امنیتی ناشی از تروریسم و هجوم پناهجویان خارجی موقعیت گردشگری خود را از دست داده‌اند.

از سوی دیگر بیشترین شمار گردشگران در حال رشد، شهروندان چینی هستند که سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون بازدیدکننده در دیگر کشورها داشته اند، از این رو تمامی اطلاعات فرودگاهی ،تابلوهای راهنمایی در پایانه های مسافربری ،مراکز اقامتی ،تفریحی و فروشگاه های روسیه علاوه بر زبان روسی و انگلیسی به زبان چینی نیز تعبیه شده است تا گردشگران چینی به راحتی امکان استفاده از تمامی خدمات لازم اقامتی را داشته باشند.

همچنین لغو روادید گروهی برای گردشگران چینی ،ازعواملی است که باعث ورود انبوه گردشگران از این کشور به روسیه شده است.

براساس آمار منتشرشده شهرهای هنگ کنگ (۲۶.۶ میلیون گردشگر)، بانکوک (۲۱.۲ میلیون)، لندن (۱۹.۲ میلیون)، سنگاپور (۱۶.۶ میلیون)،ماکائو (۱۵.۴ میلیون)، دبی (۱۴.۹ میلیون)، پاریس (۱۴.۴ میلیون)، نیویورک (۱۲.۷ میلیون)، شنژن (۱۲.۶ میلیون) و کوالالامپور (۱۲.۳ میلیون) ۱۰ شهر برتر در میان گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۷ میلادی هستند.


http://tnews.ir