مسکو در یک نگاه

فرداد پرواز

مسکو، پایتخت بین المللی کشور روسیه است.


مسکو Moscow، پایتخت روسیه

مسکو، در رودخانه مسکوا Moskva River در غرب روسیه، پایتخت بین المللی کشور روسیه است. در هسته تاریخی آن، کرملین Kremlin، مجتمعی است که خانه ی رئیس جمهوری و گنجینه های تزار در موزه ی کرملین را تشکیل می دهد. در خارج از دیوارهای آن، میدان سرخ Red Square، مرکز نمادین روسیه، با آرامگاه لنین Lenin’s Mausoleum، مجموعه جامع موزه ملی تاریخی دولت و کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil’s Cathedral، که به خاطر گنبد های رنگارنگ و پیازی شکل، شناخته شده می باشد، قرار دارد.

منطقه گاردن رینگ Garden Ring متشکل از بار ها، کلاب های شبانه و موزه هایی مانند موزه هنر های زیبای پوشکین Pushkin State Museum، با بسیاری از آثار امپرسیونیستی و گالری ترتیاکوف Tretyakov Gallery، متخصص در هنر روسی است. در همین نزدیکی تئاتر بولشوی Bolshoi Theatre، شناخته شده برای باله و اپرا و Tretyakovsky Proyezd، یک خیابان برای خرید با مغازه های لوکس قرار دارد. به سمت شمال، برج تلویزیونی استانکینو Ostankino TV Tower، نمایی پانوراما از شهر را ارائه می دهد. در زمستان، اسکی روی یخ در پارک گورکی Gorky Park، جشنواره زمستانی روسیه شامل موسیقی و رقص برگزار می شود. به سمت جنوب از مرکز شهر، موزه معماری کولومنسکویه Kolomenskoye درفضای باز طیف گسترده ای از انواع ساختمان ها را نشان می دهد.

@val3


زمان مناسب برای سفر به مسکو

برخی از مسافران مایلند در طول تابستان معتدل در ماه های ژوئن تا سپتامبر از روسیه بازدید کنند. زمستان (در ماه های دسامبر تا مارس)، با دمای زیر صفر، طولانی و برفی است.


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از مسکو

جشنواره ماسلنیستا Festival Maslenitsa (تاریخ آن متفاوت است فوریه/مارس) که با پنکیک ها و برنامه رویدادهای سبک کارناوال به بهار خوش آمد می گویند.

جشنواره گلدن ماسک Golden Mask Festival (در ماه های مارس تا آوریل) نمایشی از تئاتر، اپرا، رقص و خیمه شب بازی می باشد.

روز پیروزی Victory Day (نه ماه می) پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم همراه با رژه نظامی در میدان سرخ است.

جشنواره بزرگ زمستانی (در ماه های دسامبر تا ژانویه) شامل اسکیت بازی در فضای باز در پارک گورکی و بازارهای کریسمس می باشد.