مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت پنجم

مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت پنجم

آیا می دانید اصلی ترین مهارت هایی که یک مسافر کوله ای باید از آن ها برخوردار باشد چه هستند؟

مهارت مدیریت مالی

مسافران کوله ای با هزینه ی کم سفر می کنند و با بودجه ای محدود که ما تصورش را هم نمی کنیم بهترین نقاط دنیا را می بینند. اینکه چگونه می توانند بدون اینکه به خودشان بد بگذرانند به چنین سفر های ارزانی بروند، به مهارت ویژه ی آن ها در مدیریت مالی بر می گردد. بسیاری از مسافران کوله ای حرفه ای در دنیا به اندازه ی یک کارشناس اقتصاد اطلاعات دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن هزینه ها را مدیریت کنند. آن ها راه های متعددی برای کاهش هزینه های خود در طول سفر بلد هستند و حتی اگر لازم شد می توانند در طول سفر در آمد زایی کنند. بنابراین وقتی می بینید یک مسافر کوله ای با بودجه ای محدود به سفر می رود تصور نکنید قرار است خیلی به او بد بگذرد. او بلد است که چطور با این میزان بودجه لذت تمام و کمالی از سفرش ببرد که چه بسا از سفر های گران شما نیز با کیفیت تر باشد.

2safar

خوشبینی و مثبت اندیشی

شما به ندرت در میان مسافران کوله ای افراد منفی نگر پیدا می کنید. لازمه ی چنین سفر هایی خوشبین بودن و دیدن نیمه ی پر لیوان است. همان طور که قبلاً اشاره کردیم ریسک و خطر در این نوع سفر ها بیشتر است و اگر فردی بدبین باشید خیلی زود در مواجهه با خطر نا امید می شوید و خود را می بازید. البته خوشبینی و مثبت اندیشی نباید شما را از واقع نگری در سفر دور کند و موجب شود بی جهت به افراد دیگر اعتماد کنید یا خطر ها را نادیده بگیرید. اما لازم است در سفر های کوله ای به وجه مثبت اتفاقات نگاه کنید و اوضاع را سخت نگیرید.

2safar

توانایی انتخاب نقطه ی مناسب جهت اردو زدن

انتخاب محل مناسب جهت برپایی چادر خود یک مهارت است. به خصوص در آب و هوای سرد باید عوامل مختلفی مانند امکان آب گرفتن محل را بررسی کرد. چادر های سبک تر نسبت به چادر های سنگین تر در مقابل برف و باران مقاومت کمتری دارند.. با این وجود مسافران کوله ای همیشه نمی توانند یک چادر سنگین را با خود حمل کنند، پس در نتیجه باید تمرکز خود را بر روی انتخاب محل مناسبی برای چادر زدن بگذارند تا از مشکلات مربوط به آب و هوا مصون باشند. مسئله ی بعدی امکان حمله ی حیوانات وحشی در طبیعت است. مسافران کار آزموده می دانند چادر زدن در چه مکان هایی ایمن تر است.

2safar

انتخاب تغذیه ی مناسب در سفر

هر غذا و ماده ی خوراکی برای سفر های کوله ای مناسب نیست. مسافران کوله ای خوراکی هایی انتخاب می کنند که کم حجم باشند و در عین حال سطح انرژی آن ها در طول سفر بالا نگه دارند. قبل از شروع نخستین سفر کوله ای لازم است اطلاعات زیادی در مورد نحوه ی تغذیه در این سفر ها کسب کنید زیرا توان و قدرت بدنی شما ارتباط مستقیمی با تغذیه تان در طول سفر دارد.

2safar