مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت اول

مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت اول

سفر به دور دنیا مثل قدم زدن در پارک نیست و به مهارت های فراوانی احتیاج دارد. امروزه با رواج سفر های بک پکی یا کوله ای بیشتر ما تصور می کنیم که می توانیم به راحتی وسایل خود را در یک کوله بگذاریم و عازم سفر های دور ودراز شویم. بار ها پیش آمده است که با نگاه به عکس های مسافران کوله ای در پینترست یا ایسنتاگرام و زندگی به ظاهر رؤیایی این افراد، زیر لب به خود می گوییم: خوش به حالشان، چرا ما به چنین سفر هایی نمی رویم؟ از آن جا که این سفر ها هزینه ی خیلی کمتری نسبت به سایر انواع سفر دارند، وسوسه انگیز تر نیز هستند.

2safar

در این جا لازم است خاطر نشان کنیم سفر کوله ای نه تنها آسان و مناسب همه نیست بلکه ویژگی ها و مهارت های زیادی می طلبد. مهم ترین ویژگی یک مسافر کوله ای انگیزه ی بسیار بالا برای کشف و دیدن دنیا و همچنین برخورداری از صبر و حوصله ی زیاد است. علاوه بر این ویژگی ها اگر می خواهید سفر های کوله ای خود را آغاز کنید لازم است مهارت هایی را از قبل بیاموزید.

2safar

در این مقاله به اصلی ترین مهارت هایی که یک مسافر کوله ای باید بداند اشاره می کنیم. بسیاری از مهارت ها لازم است قبل از نخستین سفر آموخته شوند و برخی دیگر در اثر تجربه به دست می آیند. با 2Safar همراه باشید.

استراتژی و مهارت برنامه ریزی

اگر تصور می کنید برنامه ریزی برای یک سفر کوله ای آسان است سخت در اشتباه هستید. در چنین سفر ها شما صفر تا صد سفر را خودتان برنامه ریزی می کنید و از این نظر لازم است نه تنها قبل از سفر اطلاعات زیادی کسب کنید، بلکه بتوانید برنامه ای با کلیه ی جزئیات تدارک ببینید و به قول معروف نقشه ی راه داشته باشید. برای یک سفر کوله ایِ فرضاً یک ماهه حدود شش ماه تحقیق و برنامه ریزی لازم است. شاید تصور می کنید مسافران کوله ای یک شبه تصمیم می گیرند به سفر دور اروپا بروند و فردایش کوله هایشان را می بندند و عازم می شوند. اما در واقعیت آن ها مدتی طولانی را به سرچ در اینترنت می پردازند، با افرادی که قبلاً تجربیات مشابه داشته اند مشورت می کنند و نقشه ی سفرشان را مرحله به مرحله تدارک می بینند.

2safar

مهارت مدیریت بحران

شما در سفر های کوله ای باید برای مواجه شدن با هر موقعیتی آماده باشید. این سفر ها همان اندازه که رهایی بخش و لذت آفرین هستند، درد سر ها و مشکلات اجتناب ناپذیری دارند. مواجهه با سورپرایز در اینگونه سفر ها همیشه جالب و هیجان انگیز نیست.

مهرات مدیریت بحران فراتر از خونسردی و خوش اخلاق ماندن در جریان مشکلات است. کسانی که از این مهارت برخوردار هستند می دانند در هر شرایط دشواری چگونه باید عمل کرد و از قبل برای سناریو های مختلف آمادگی دارند. چنین مهارتی هم نیاز به آموختن دارد و هم تجربه کردن. اغلب مسافران کوله ایِ با تجربه نه تنها در سفر بلکه در زندگی شخصی خود نیز از این مهارت برخوردار هستند و مدیریت بحران یکی از مهم ترین تفاوت ها بین افراد بی تجربه و گرگ های باران دیده است.

2safar