مرکز خرید " دبی مال "

فرداد پرواز

دبی مال از بزرگ ترین مراکز خرید خاورمیانه می باشد. در این مرکز خرید بزرگ ۱۲۰۰ فروشگاه وجود دارد و مساحت زیر بنای آن ۱،۱۲۴،۰۰۰ متر مربع می باشد، سال ساخت این مرکز خرید عظیم به سال ۲۰۰۸ میلادی باز می گردد، که بسیار هم مورد استقبال عموم قرار گرفت.

از افتخارات مرکز خرید دبی مال ،می توان به کسب جایزه ی بهترین مرکز خرید جهان در سال ۲۰۱۰ میلادی و دارا بودن بزرگ ترین شیرینی فروشی جهان ( با مساحت ۹۳۰ متر ) اشاره نمود.این ابر مرکز خرید در خود یک هتل لوکس جای داده است که ۲۵۰ اتاق دارد. ۲۲ عدد سینمای اسکرین پلاس و ۱۲۰ رستوران و کافه که یکی از جذابیت های این مرکز خرید به حساب می آیند .

۳ پارکینگ بزرگ در قسمت های مختلف این مرکز خرید ساخته شده است که گنجایش بیش از ۱۴۰۰۰ ماشین را دارند و همگی به سیستم بلیت هوشمند مجهز هستند .

این مرکز خرید 4 طبقه حدود ۱۲۰۰ مغازه از برند های مختلف بین المللی در این مرکز خرید فعالیت می کنند و تمام برند ها را در این مکان می توانید ببینید. از برند های موجود در مرکز خرید می توان به ورساچه ، بربری ، گوچی ، دلچه و گابانا ، لویی ویتون ، شانل ، کریستین دیور و جرجیو آرمانی اشاره کرد .طبق بررسی هایی که در مورد این مرکز خرید انجام شده مشخص شده که دبی مال توانسته گوی رقابت را از هم نوعان خودش در شهرهایی مثل نیویورک و لس آنجلس برباید و بازدیدکنندگان بیشتری در مقایسه با مراکز خرید این شهر ها داشته باشد .


بخش های مختلف مرکز خرید :

قسمت مد: ۷۰ فروشگاه عرضه کننده ی پوشاک

بازار طلا: ۲۰۰ فروشگاه طلا و جواهر

آکواریوم: آکواریومی تونل شکل و بزرگ که دارای ۳۳۰۰۰ گونه ی مختلف آبزی است.

باغ وحش

زمین اسکیت روی یخ

آبنمای دبی

رستوران های گوناگون

سینما: دارای ۲۲ سالن سینما است.


نشانی :

امارات متحد عربی، دبی، مرکز دبی، خیابان فایننشیال سنتر