مدیریت «سازمان میراث فرهنگی» یا صندلی انتظار!

فرداد پرواز

04 خرداد 1396


طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه در یک محفل دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه که چندی پیش طرح یک فوریتی آن توسط نمایندگان مجلس تصویب شد، با حضور اساتید دانشگاه و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، عصر روز گذشته دوم خرداد ماه در سالن اجتماعات پردیس دانشگاه علامه طباطبایی، برگزار شد.

در این جلسه با وجود اینکه به رسانه ها اعلام شده بود چند تن از نمایندگان مجلس حضور خواهند داشت اما هیچ یک از آن ها در این برنامه نبودند همچنین به گفته حاضران، این نشست به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی که مخالف این طرح هست، برگزار شد. همچنین اعلام شد که این اولین نشست برای بررسی طرح نمایندگان بوده و قرار نیست در ابتدا نتیجه گیری شود.

در این برنامه سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه تصور نمی کنم این طرح پشتوانه مطالعاتی قوی داشته باشد، گفت: قطعا در این اتفاق مزایا و منافعی در کار است و یا برعکس. نگاه سازمان میراث فرهنگی نسبت به آن صفر و 100 نیست که بگوییم قطعا یا مخالف هستیم یا موافق. اصلی ترین دلیل نمایندگان مجلس این است که سازمان میراث فرهنگی فعلی چون زیرمجموعه ریاست جمهوری قرار داد در مقابل مجلس به لحاظ رسمی پاسخگو نیست.

وی اظهار کرد: آن چیزی که در طرح نمایندگان مجلس وجود دارد، فقط یک ماده واحده است و می گوید که این سازمان به همین شکل باقی بماند و تنها نامش وزارتخانه باشد.


http://www.donyayesafar.com