محور قدیم پلدختر جاذبه گردشگری می شود

فرداد پرواز

01 خرداد 1396


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: برای تبدیل شدن محور قدیم پلدختر به جاذبه گردشگری نیازمند تأمین اعتبار هستیم.

غلامرضا سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: لرستان با آب و هوایی چهار فصل یکی از استان های بی نظیر کشور در بحث جایگاه آثار باستانی و تاریخی است که به فراوانی این آثار در آن یافت می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا قرار است محور قدیم پلدختر و شهرستان ازنا به عنوان جاذبه های گردشگری معرفی شوند که تا این لحظه پروژه ازنا عقد قرارداد شده و مشاور در حال بررسی آن برای امکان سنجی محیط است.

سلیمانی اضافه کرد: همچنین جاده دسترسی، شناسایی مسیرهای فرعی و اصلی، جاذبه ها، مدیریت منطقه، رفع موانع، شناسایی زیرساخت ها، رفع کمبودها و فرصت ها و تهدیدهای آن در دست بررسی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به محور قدیم پلدختر گفت: مدیریت ارشد استان تأکید ویژه ای روی معرفی این محور به عنوان مسیر گردشگری دارد ،که این جاده در صورت تأمین اعتبار، عقد قرارداد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با احداث آزادراه خرم زال عمدتا مشاغل خدماتی محور قدیم پلدختر از بین رفتند که با تعریف این محور قصد احیای آن ها و رونق منطقه را داریم.

سلیمانی افزود: تحقق این موضوع در گرو تأمین اعتبار و تعامل بین سایر دستگاه های اجرایی است که امیدواریم هر چه سریع تر به وقوع بپیوندد.


http://www.donyayesafar.com