محصولات پوستی که در تعطیلات احتیاج دارید

محصولات پوستی که در تعطیلات احتیاج دارید

ممکن است در زندگی روتین خود از محصولات پوستی متعددی استفاده کنید اما در طول تعطیلات و سفر نیازی به بردن یک چمدان کرم و محلول های آرایشی بهداشتی نیست و همراه بردن تنها چند محصول کاربردی کفایت می کند. در این مقاله به معرفی محصولات پوستی که در تعطیلات نیاز دارید می پردازیم و شما را با نکات لازم در این رابطه آشنا می سازیم. با 2Safar همراه باشید.

کلینزر یا پاک کننده

پس از یک روز طولانی در سفر پاک کردن کامل آرایش، سلول های مرده، چربی اضافی و تمام آلودگی ها بر روی پوست ضروری است. یک پاک کننده ی ملایم پوست چیزی است که شما به آن احتیاج دارید. بهتر است پاک کننده ای انتخاب کنید که گیاهی و فاقد پارابن بوده ، برای محیط زیست ضرری نداشته باشد و همچنین حاوی آنتی اکسیدان های سم زدای پوست باشد. هنگام استفاده از کلینزر لازم است پوستتان مرطوب بوده و سپس به خوبی آب کشیده شود.

2safar

تونر

تونر از آن محصولات پوستی است که اغلب نادیده گرفته می شود، در حالی که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به خصوص اگر پوست شما دارای منافذ باز، چرب و مستعد جوش زدن است شما حتماً باید از تونر استفاده کرده و این محصول را به وسایل سفر خود نیز اضافه کنید. تونر باید بلافاصله پس از کلینزر استفاده شود تا PH و نسبت رطوبت و چربی پوست شما را متعادل سازد.

2safar

مرطوب کننده

هر نوع پوستی که داشته باشید، نرمال، چرب یا مختلط، عدم آبرسانی کافی به پوست ظاهری پژمرده به پوست شما می دهد. استفاده ی مداوم از کرم مرطوب کننده در سفر از الزامات است. در هواپیما پوست شما بیشتر از حال عادی خشک می شود و در طول سفر نیز احتمالاً فرصت کافی برای رسیدگی به پوست نخواهید داشت و شاید روتین خواب شما به هم بخورد. یک مرطوب کننده ی قوی حاوی آنتی اکسیدان کار چند محصول زیبایی را برای شما انجام خواهد داد. حتی می توانید یک لایه ی ضخیم از کرم مرطوب کننده را بر روی پوست خود به مدت ده دقیقه گذاشته و در واقع تأثیر یک ماسک خوب را تجربه کنید.

2safar

دستمال پاک کننده ی آرایش

اگر چه متخصصان زیبایی استفاده از این دستمال های مرطوب آرایشی را به طور روتین توصیه نمی کنند اما در سفر کاربرد این دستمال ها خیلی زیاد است. از آن جا که شما در سفر به اندازه ی اوقات معمولی فرصت رسیدگی به پوستتان را نخواهید داشت می توانید هر زمان که بخواهید از این دستمال ها برای پاک کردن آرایش، تمیز کردن پوست از گرد و خاک و آلودگی و گرفتن چربی اضافه ی پوست استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید از محصولی استفاده کنید که از مواد طبیعی ساخته شده و رایحه نداشته باشد.

2safar

ضد آفتاب

امروزه کمترین کسی نسبت به اهمیت کرم ضد آفتاب نا آگاه است و به ندرت در کیف یا چمدان سفر مردم چنین محصولی پیدا نمی شود. نکته ی با اهمیت انتخاب نوع ضد آفتاب است که نه تنها SPF مناسبی داشته باشد، بلکه دارای خاصیت broad-spectrum نیز باشد تا بتواند پوست را در مقابل اشعه های UVA/UVB خورشید محافظت کند. حتی اگر قصد آفتاب گرفتن و برنزه کرده پوست در طول سفر را ندارید، باز هم از همراه بردن یک کرم ضد آفتاب خوب غافل نشوید و هر سه ساعت کرم خود را تجدید نمایید.

2safar

اسپری فیکس کننده ی آرایش

اگر نمی خواهید آرایش چهره تان بعد از گذشت چند ساعت حالتی شلخته و به هم ریخته پیدا کند از این اسپری های تثبیت کننده ی آرایش غافل نشوید. جالب است بدانید شما به این اسپری ها در سفر بیشتر از زندگی روزمره ی خود احتیاج دارید زیرا در این زمان احتمال اینکه صبح از اقامتگاه خود خارج شده و شب بازگردید زیاد است. این اسپری ها آرایش شما را تا 16 ساعت تثبیت می کنند و ظاهری قبراق و مرتب به شما می دهند. فراموش نکنید در هوای مرطوب آرایش زودتر خراب می شود، پس در سفر به شهرهای ساحلی و کنار دریا چنین محصولی را حتماً در چک لیست سفر خود جای بدهید. ضمناً در هوای گرم که پوست زود عرق می کند یا در هوای پر از باد و طوفانی نیز آرایش زود به هم می ریزد. هنگام استفاده از این اسپری ها آن را 8 تا 10 اینچ فاصله از صورت خود گرفته و سپس به صورت حرف ایکس یا تی انگلیسی اسپری کنید .

2safar

اسپری آبرسان صورت

همان طور که گفتیم مرطوب نگه داشتن پوست در طول سفر که احتمال خستگی و کم خوابی بیشتر است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین توصیه می شود به جز کرم مطوب کننده که به طور روزانه استفاده می کنید، یک اسپری آبرسان نیز در سفر به همراه داشته باشید. استفاده از این آبرسان ها آسان است و به علاوه رایحه ی خوب آن ها احساس خوبی به شما می دهد. مثلاً این آبرسان که به شما معرفی می کنیم رایحه ی گل رز دارد و همچنین حاوی آلوورا است که تأثیر بسیار خوبی بر روی پوست به جا می گذارد.

2safar

اسپری ها و دستمال های آنتی باکرتیال

به هیچ وجه از این محصولات در سفر غافل نشوید چون شما در مسافرت بیشتر از زندگی روزمره ی خود در معرض آلودگی قرار خواهید داشت. از هر فرصتی برای تمیز کردن دست های خود با این دستمال ها استفاده کنید. به ویژه در هواپیما ضد عفونی کردن دست ها یک ضرورت است.

2safar