محبوب ترین مقصد های توریستی در آسیا

محبوب ترین مقصد های توریستی در آسیا

بزرگ ترین و پر جمیعیت ترین قاره ی دنیا زیبایی های طبیعی شگفت انگیزی دارد. معماری چشم گیر، فرهنگ غنی و آشپزی فوق العاده باعث شده این قاره پذیرای توریست های فراوانی باشد. اگر هنوز قاره ی آسیا را به خوبی نگشته اید و بهترین مقاصد توریستی این قاره را ندیده اید، سفر به قاره های دیگر را فراموش کنید. آسیا همه چیز دارد و سفر به نقاط مختلف این قاره خاطراتی فراموش نشدنی رقم می زند. با 2Safar همراه باشید.

توکیو

شهری بین المللی، تمیز و بسیار دیدنی که نمادی از یک زندگی شهری فوق العاده است. ترکیبی از آسمان خراش های سر به فلک کشیده، قصر های امپراطوری و معابد باستانیاز این شهر بهشتی برای توریست ها ساخته اند. در سفر به توکیو می توانید در موزه های عالی اش گردش کنید، به مکان های تاریخی بروید و فرهنگ غنی مردم این کشور را از نزدیک نظاره گر باشید. آواز خواندن در بارهای کارائوکه را فراموش نکنید. توکیو یک شهر خوشمزه با انواع رستوران های وسوسه انگیز است. دوستداران سوشی و نودل در این شهر بهترین اوقات را خواهند داشت.

2safar

بانکوک

صنعت توریسم تایلند با بیش از بیست میلیون توریست در سال 2017 دورانی طلایی را سپری می کند. شهر بانکوک ابرشهری دیدنی با معابد مجلل، قصر های طلایی و بازارهای شناور بر روی آب است. از اغذیه فروشی های خیابانی گرفته تا رستوران های لوکس غذاهای معروف تایلندی را به توریست های مشتاق عرضه می کنند. وقتی خورشید در بانکوک غروب می کند، تازه شور زندگی آغار می شود. زندگی شبانه در بانکوک بسیار زنده و فعال است. بانکوک شهر ارزانی محسوب می شود این ارزانی در کنار تمام محاسنی که ذکر شد، این شهر را در فهرست یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی آسیا قرار می دهد.

2safar

سنگاپور

سنگاپور قطب اقتصادی آسیا و یکی از تمیز ترین و شیک ترین شهرهای جهان است. ساکنین این شهر بسیار مؤدب هستند و کمپین های ضد سیگار، نیروی پلیس سختگیر و جریمه های سنگین از دیگر مشخصات این شهر محسوب می شود. باغ های گل سنگاپور خیال انگیز هستند و مراکز خرید در جاده ی ارکید توریست ها را به سوی خود می کشانند. برای کسانی که چشم انداز شهر در ارتفاع را دوست دارند سکوی دیده بانی در سندز اسکای پارک منظره ای خارق العاده را به بینندگان عرضه می دارد. برای پیدا کردن رستوران خوب در سنگاپور نیازی به تلاش ندارید. هر گوشه ی این شهر رستورانی عالی با غذایی لذیذ شما را به خود می خواند.

2safar

پکن

پکن یکی از پر جمعیت ترین مناطق شهری جهان است. پایتخت چین بیش از بیست و یک میلیون نفر جمعیت دارد و حداقل هفت مکان ثبت شده در یونسکو در این شهر واقع است. شهر ممنوعه، معبد بهشت، قصر تابستانی، آرامگاه مینگ، زوکودیا، دیوار چین و کانال بزرگ از جاذبه های پکن محسوب می شوند. در مرکز شهر میدان تیان من قرار دارد که بسیاری از تظاهرات و اعتراضات سیاسی در طول تاریخ در این میدان به وقوع پیوسته است. موزه ی ملی چین نیز در این مکان قرار دارد. فرودگاه پکن دومین فرودگاه پر ترافیک جهان به شمار می رود.

2safar

کوآلالامپور

این شهر به خاطر برج های دوقلوی پتروناس شهرتی جهانی دارد. اما این برج ها تنها جاذبه ی این شهر زنده و پر تکاپو نیستند. یادگاری های دوران استعمار مانند ایستگاه قطار و ساختمان سلطان عبدل صمد از بزرگ ترین جاذبه های توریستی قاره ی آسیا محسوب می شوند. قدیمی ترین معبد هندو در دنیا نیز در این شهر وجود دارد و دوستداران تاریخ به این معبد عشق می ورزند. غذا در کوآلالامپور با آشپزخانه های معاصر و غرفه های عرصه ی غذا یکی از تفریحات توریست ها محسوب می شود. ضمناً در این شهر مدرن انواع فروشگاه های برند و شیک به چشم می خورد و طرفداران مد از دور و نزدیک برای خرید به پایتخت مالزی می روند.

2safar

کیوتو

این شهر خواهر بزرگ تر و خوش اخلاق تر توکیو به شما می آید. کیوتو معابد بیشتری نسبت به توکیو دارد. آرامگاه های شینتو، جاذبه های فرهنگی همچون بازار هلو نیشی و محله ی گیشا نیز کیوتو را تبدیل به یکی از شهرهای دیدنی قاره ی آسیا کرده اند. در سفر به کیوتو نباید فقط به بازدید از نقاط توریستی شهر بپردازید بلکه برای مدتی خود را در این شهر غرق کنید تا روح منحصر به فردش را دریابید. برای اقامت نیز به جای هتل، مهمانسراهای ژاپنی مانند ماتوشی هانکان یا یادویا مانجیرو توصیه می شود.

2safar

سئول

شهر سئول و به طور کلی کره ی جنوبی یادآور قصه ی قهرمانی است. در دهه ی 1960 کره ی جنوبی وضعیتی مانند فقیر ترین کشورهای آفریقایی داشت و امروزه این کشور یازدهمین اقتصاد برتر دنیا است و پایتختش سئول شهری با شکوه و خانه ی آسمان خراش های سر به فلک ساییده، اختراعات تکنولوژی و کی پاپ به شمار می رود. در کنار فضای مدرن شهر، سنت های رنگارنگ تاریخی وجود دارند و معابد و قصرهای قدیمی و همچنین معماری چشم گیر این شهر را بسیار پر جاذبه ساخته اند.

2safar

هوشه مین سیتی

اگر به دنبال یکی از جذاب ترین مستعمره های سابق فرانسه در قاره ی آسیا هستید هوشه مین سیتی که در گذشته سایگون نام داشته است، در کشور ویتنام، انتظارات شما را بر آورده می سازد. کلیسای نتردام و اداره ی پست مرکزی مربوط به قرن نوزده از یادگاری های فرانسه در این کشور هستند. بازار بن تان پر از غذا، صنایع دستی و یادگاری های دوست داشتنی است و از مکان های محبوب توریست ها به شمار می رود. کاخ اپراطور جید، موزه ی جنگی رمننتز، کاح ریونیفیکیشن و معبد ژیاک لام از مکان هایی محسوب می شود که حتماً باید مورد بازدید قرار گیرند. بدون بازدید از باغستان های میوه و مزارع برنج این شهر دلربا را ترک نکنید.

2safar

ماکائو

این شهر به لاس وگاس چین معروف است و به خاطر قمار خانه های بین المللی اش شهرت دارد. با این وجود اگر به قمار و شرط بندی علاقه ای ندارید، باز هم حوصله تان در ماکائو سر نخواهد رفت. این شهر پر از شور زندگی است و جشن و خوش گذرانی و زندگی شبانه اش در آسیا بی رقیب است. هتل های ماکائو بسیار عظیم و باشکوه هستند و آسمان خراش هایش شهری مدرن را به تصویر می کشند. ماکائو ترکیبی از معماری چینی با معبد های باستانی و باغ ها و خیابان های سنگفرش و همچنین ساختمان های یادگار دوران استعمار است. این شهر نوزده رستوران برتر دنیا را در خود جای داده است پس به لحاظ غذا هرگز مشکلی نخواهید داشت.

2safar

هانوی

سفر به هانوی مانند شرکت در جشنی از احساسات مختلف است. جشنی که در معابد چشم نواز و پاگوداها و بازار های شلوغ و پر هیاهو برگزار می شود. اگرچه پیشرفت های امروزی را در این شهر به خوبی می توان مشاهده کرد، اما هنوز رد پای تاریخ در گوشه گوشه ی هانوی به چشم می خورد. در قسمت قدیمی شهر کوچه های باریکی برای قدم زدن وجود دارد که گویا زمان در آن ها متوقف شده است. زندان هائو لو که امروزه تبدیل به موزه شده است از نقاط دیدنی شهر است. معبد ادبیات این شهر نیز گذشته ی سنتی ویتنام را به نمایش می گذارد. در سفر به هانوی یکی از بعد از ظهر های خود را خالی کرده، از شهر فاصله بگیرید و به تماشای آب های زمردی رنگ جزیره ی ها لانگ بی بروید.

2safar

هنگ کنگ

هنگ کنگ به خاطر آسمان خراش ها و ساختمان های مدرن و باشکوهش شهرت یافته است. از بزرگ ترین جاذبه های این شهر قله ی ویکتوریا، معبد من مو و کلیسای پو لین هستند. در مورد غذا به هیچ وجه نگران نباشید. از بازار ساحلی کازوی تا بازار شب تمپلمملو از غرفه های غذا است. اگر می خواهید به خرید درمانی بپردازید بهترین نقطه را انتخاب کرده اید چون هنگ کنگ پر از بازارها و مال های عالی برای خرید است.

2safar

سری لانکا

دلایل سفر به سر ی لانکا غیر قابل شمارش هستند. اگر بخواهیم فقط به چند مورد کوتاه اشاره کنیم باید از سواحل سفید رنگ و رؤیایی و مزارع سرسبز چای نام ببریم. حیاط وحش این جزیره ی استوایی نیز در نوع خود بی نظیر است. فیل، پلنگ، تنبل و بوفالو به وفور در سری لانکا یافت می شوند. پارک های ملی زیبای این کشور و هتل های لوکس اش از دیگر نکات درخشانی هستند که باید به آن ها اشاره کرد. در مورد غذا باید بدانید در کشوری که یک وزارت خانه مخصوص خرچنگ وجود دارد هرگز گرسنه نخواهید ماند!

2safar