قوانین خنده دار بین المللی

قوانین خنده دار بین المللی

یکی از چیزهایی که قبل از سفر به کشورهای خارجی لازم است درباره اش تحقیق کرده و آن ها را به خاطربسپارید، قوانین اجتماعی آن کشورها است. برخی رفتارها در کشورهای مختلف نه تنها بی ادبانه که جرم محسوب می شوند. این قوانین ممکن است از نظر شما بامزه و غیر منطقی باشند. با2Safar همراه شوید تا برخی از رفتارهایی که در نقاط مختلف جرم تلقی می شوند را به شما معرفی کنیم.

چیزی خوردن روی پله های کلیسا یا ساختمان های عمومی در ایتالیا ممنوع است.

وقتی در ایتالیا پس از گردشی دلپذیر در شهر، گرسنه می شوید و یک میان وعده ی لذیذ و خوشمزه می خورید، مرقب باشید برای استراحت و گاز زدن به ساندویچتان روی پله های یک کلیسا که در هر کوچه پس کوچه ای در این کشور یافت می شوند ننشینید. حتی نوشیدن یک پاکت آبمیوه هم روی پله های کلیساها در ایتالیا ممنوع است و بی احترامی به مقدسات تلقی می شود. این ممنوعیت در مورد ساختمان های عمومی نیز صدق می کند. لازم است بدانید این خوراکی خوردن منجر به جریمه ی مالی خواهد شد بنابراین جدی اش بگیرید.

2safar

غذا دادن به کبوتر ها در سانفرانسیسکو خلاف قانون است.

سان فرانسیسکو شهری پر از کبوتر است. این کبوتر های اهلی همه جا به چشم می خورند و در خیابان ها یا در سواحل در کنار مردم گردش می کنند. حال اگر با دیدن این کبوتر های دوست داشتنی به وجد بیایید و بخواهید به آن ها غذا بدهید، بهتر است یک لحظه مکث کنید و به یاد بیاورید غذا دادن به این پرنده ها به خاطر احتمال انتشار بیماری ممنوع است. اگر کسی ببیند شما به کبوتر ها غذا می دهید ممکن است کار شما را به پلیس گزارش دهد.

2safar

در قزاقستان عکس گرفتن در فرودگاه و ساختمان های اداری ممنوع است.

اگر از آن افرادی هستید که لحظه به لحظه ی سفرتان را در شبکه های اجتماعی گزارش دهید و در فرودگاه ها عکس می اندازید تا به دوستان خود بگویید در کدام نقطه ی این کره ی این خاکی هستید، حواستان باشد حداقل در قراقستان عکس نگیرید. عکسبرداری در اطراف و داخل فرودگاه در این کشور ممنوع است. علاوه بر فرودگاه، عکس برداری از ساختمان های اداری نیز ممنوع است.

2safar

همراه داشتن یک دستگاه نفس سنج در اتومبیل در فرانسه الزامی است.

اگر این دستگاه را داخل ماشین نداشته باشید بلافاصله یازه یورو جریمه خواهید شد. اگر قصد دارید در فرانسه رانندگی کنید و ماشین اجاره کنید، پس خریدن یک دستگاه نفس سنج را فراموش نکنید.

2safar

ابراز احساسات در امارات متحده بی ادبانه تلقی می شود.

اگر با عشقتان به دبی یا ابوظبی سفر می کنید و در یک غروب دل انگیز دچار احساسات شده و مایلید دست همسرتان را بگیرید یا او را ببوسید، به یاد بیاورید که این کار در امارات متحده ی عربی ممنوع است و حتی ممکن است موجب دستگیری و زندانی شدن شما شود. ابراز احساسات را برای خلوت بگذارید و فراموش نکنید این کشور علیرغم تمام آزادای هایش، قوانین سختگیرانه ی خودش را دارد که باید رعایت شوند.

2safar

در سنگاپور مراقب سیگار کشیدن وآدامس جویدن باشید.

قوانین مربوط به کشیدن سیگار در سنگاپور سخت گیرانه تر ازسایر کشورها است. مثلاً شما حق سیگار کشیدن در فضاهای عمومی، رستوران ها، خیابان و یا پارک را ندارید. در غیر این صورت جریمه ی نقدی در انتظار شما خواهد بود. ضمناً آدامس جویدن در وسایل حمل و نقل عمومی سنگاپور ممنوع است و بی احترامی تلقی می شود. این کار نیز مانند سیگار کشیدن جریمه ی نقدی در پی خواهد داشت.

2safar

استفاده از پول خورد به صورت سکه در کانادا محدودیت دارد.

جالب است بدانید هنگام خرید در کانادا شما مجاز به پرداخت مبلغ بالایی با سکه های پول خورد خود نیستید و فروشگاه ها به خاطر منع قانونی این کار، از پذیرفتن تعداد زیادی سکه خودداری می کنند. مثلاً نمی توانید 25 سکه ی یک سنتی را به جای دو ونیم دلار به صندوق دار بدهید.

2safar

دوچرخه سواری در مکزیک مانند رانندگی قانون مند است.

شاید در مورد قوانین سفت و سخت رانندگی در بسیاری از کشورها چیزهایی شنیده باشید اما جالب است بدانید حتی دوچرخه سواری نیز در برخی کشورها دارای قانون و مقررات خاصی است. مثلاً در مکزیک شما حق ندارید پای خود را از روی پدال دوچرخه بردارید چون احتمال از دست دادن کنترل و تصادف وجود دارد. پلیس همان گونه که اتومبیل ها را بابت تخلفاترانندگی جریمه می کند، حواسش به دوچرخه سوارها نیز هست.

2safar

پوشیدن کفش پاشنه بلند در بناهای تاریخی یونان ممنوع است.

این شاید یکی از بامزه ترین قانون هایی باشد که در این مقاله به آن پرداخته ایم. دلیل این قانون عجیب احتمال آسیب زدن به بناهای تاریخی است. ضمن اینکه بد نیست بدانید خوردن و آشامیدن نیز در بناهای باستانی یونان ممنوع می باشد. کارگران یونانی سال ها قبل حدود 30 کیلو آدامس جویده شده از زیر صندلی های آمفی تئاتری تاریخی که قدمتش به 161 سال قبل از میلاد باز می گشت پیدا کردند و از آن پس خوردن و آشامیدن توریست ها در آن مکان و اماکن مشابه ممنوع اعلام شد.

2safar

در تایلند باید پول را محترم شمرد و بی احترامی به آن جرم است.

منظور اینجا عاقلانه خرج کردن و ارزش قائل شدن برای پول نیست بلکه خود اسکناس در تایلند احترام خاصی دارد. لگد کردن واحد پول این کشور زیر پا جرم است زیرا عکس خانواده ی سلطنتی این کشور بر روی آن درج شده است. در واقع بی احترامی به اسکناس تایلندی در این کشور منجر به زندانی شدن فرد خطاکار می شود.

2safar

استفاده از تفنگ های آب پاش مخصوص آب بازی در کلمبیا جرم است.

ساکنان شهر فوم پن که پایتخت کشور کلمبیا محسوب می شود آنقدر در استفاده از تفنگ های آب پاش زیاده روی کرده اند و به قول معروف شورش را در آورده اند که در سال 2001 نه تنها استفاده که خرید و فروش و واردات این تفنگ ها ممنوع اعلام شد، زیرا آمار تصادفات و حوادثی که این تفنگ ها بار آورده بودند، قابل توجه بود. امروزه استفاده از تفنگ آبی در کلمبیا منع قانونی دارد و اختلال در نظم و امنیت عمومی تلقی می شود.

2safar