قزوین در میزبانی از راهنمایان گردشگران جهان موفق عمل کرد

فرداد پرواز

13بهمن1395


حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت:قزوین در میزبانی از راهنمایان گردشگری جهان موفق عمل کرد و تجربه ارزشمندی کسب شد که امیدواریم به مقصد گردشگری تبدیل شود.

وی افزود: این تجربه موفق نشان داد اگر به بخش خصوصی اعتماد کنیم و از محدوده نگاه دولتی خارج شویم اتفاقات بزرگی می تواند شکل بگیرد و توانمندی بخش های مختلف جامعه نیز نمایان شود.

حضرتی تصریح کرد: مذاکرات هسته ای در پذیرش میزبانی راهنمایان گردشگری جهان بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده بود و دیپلماسی دولت هم موثر بود و افکار عمومی نیز بخوبی با این موضوع همراهی کرد و توانستیم توانمندی خود را بخوبی نشان دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: فرصت مناسبی برای حمایت از دوستداران میراث فرهنگی و مشارکت بخش خصوصی در فعالیتها فراهم شده و ما نیز تلاش کردیم به جای مطرح کردن نام خود ظرفیت جوانان علاقمند این حوزه را نشان دهیم تا اعتنماد به نفس بیشتری برای ادامه کار پیدا کنند.

حضرتی اظهارداشت: خوشبختانه میزان رضایت راهنمایان گردشگری از میزبانی قزوین بسیار خوب بود و همراهی همه دست اندرکاران بویژه استاندار محترم، دستگاههای اجرایی، نیروی انتظامی و رسانه ها موجب موفقیت در کار شدوی گفت: همه دست به دست هم دادند تا میزبانی در سطح خوبی صورت گیرد و استقبال مردمی و ترافیک روان در عبور خودروی گردشگران و برخورد توام با صمیمت موجب شد برنامه ها با نظم بسیار خوبی در قزوین اجرا شود.

حضرتی تصریح کرد: خوشبختانه رسانه های گروهی استان اعم از صدا و سیما، خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب قبل و حین سفر بسیار خوب بود و جای تشکر دارد.

در ادامه رضا حاج ابوطالب نماینده کانون راهنمایان گردشگری استان هم با تشکر از همراهی همه دستگاههای اجرایی و رسانه ها گفت: ۵۰ راهنمای گردشگری در قزوین توانستند میزبان شایسته ای برای این رویداد باشند و تامین امنیت، اسکورت شایسته و هدایای سنتی توانست رضایت راهنمایان گردشگری جهان را فراهم کند.

در ادامه از دست اندرکاران میزبانی راهنمایان گردشگران جهان تقدیر شد.


http://tnews.ir