قبل از آنکه رژیم بگیرید، به این کشورها سفر کنید

اگر تصمیم دارید در آینده ای نزدیک رژیم بگیرید، قبل از آن سفر کرده و تعدادی از غذاهای بسیار لذیذ در دنیا را تجربه کنید. شرکت در جشنواره های غذا و خوردن غذاهای خیابانی یک ماجراجویی هیجان انگیز است. واقعاً حیف است که از خیر نانکروسان فرانسوی و جوجه ی سرخ شده تُرد بگذرید. با 2Safarهمراه باشید تا تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا و زادگاه آن ها را به شما معرفی کنیم. شاید بر این اساس مقصد سفر آینده ی خود را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

هانوی، ویتنام

خیابان های پایتخت ویتنام مانند کندویی از جنب و جوش، هیاهو و شلوغی است. عطر غریب غذا در میان کوچه پس کوچه های شهر به مشام می رسد و دل انسان را آب می کند. شاید بخواهید یک ساندویچ بان می را امتحان کنید. بان می نسخه ی ویتنامی نان باگت فرانسوی است که داخل آن با گوشت، خیار، گشنیز و ترشی هویج پر می شود. غذای دیگری که جوانه ی چشایی شما را به بازی خواهد گرفت سوپ نودل و گوشت گاو است که معمولاً به عنوان صبحانه مصرف می شود اما هر ساعتی از روز می توان این سوپ خوشمزه را امتحان کرد.

2safar

ونکوور، کانادا

کلبه های اسنک در جای جای خیابان های ونکوور به چشم می خورد و با قدم زدم در این خیابان ها می توانید از خود با غذاهای متنوع پذیرایی کنید. معروف ترین غذای ونکوور، دیم سوم است که نوعی دلمه ی چینی است. جمعیت چینی زیادی در ونکوور ساکن هستند و غذاهای معروف خود را به مردم عرضه می کنند. دیم سوم غذایی متشکل از گوشت، ماهی یا سبزیجات پیچیده شده در لایه های خمیر بخار پز است. اگر بودجه ی محدودی دارید برای امتحان دیم سوم به خیابان ویکتوریا یا خیابان چهل و یک بروید و در آن جا از خوردن دیم سوم ارزان و خوشمزه لذت ببرید.

2safar

گالوی، ایرلند

امکان ندارد مسافری به ایرلند غربی سفر کند و بدون امتحان لذیذ ترین صدف دنیا این کشور را ترک کند مگر آن که به طور کلی به غذای دریایی بی علاقه باشد. در این کشور صدف تازه با نان قهوه ای خانگی در بازار های روباز سرو شده و رهگذران را وسوسه به خوردن می کند. مردم محلی به محصولات و غذای خود افتخار می کنند. در ایرلند باید حتماً یک روز را در بازار گالوی سپری کنید و در غرفه های غذای این بازار، سبزیجات تازه، مرباهای خوشمزه ی خانگی و پنیرهای محلی را امتحان کرده و حساب کتاب کالری های دریافتی را کنار بگذارید.

2safar

نیو اورلئان، لوییزیانا، آمریکا

اگر به این شهر غریب سفر می کنید، کلیه ی قوانین مربوط به سالم خوری، رژیم غذایی و غیره را کنار بگذارید چون نیو اورلئانجشنی برای قوه ی چشایی شما محسوب می شود. غذاهای سرخ شده و چرب و در عین حال لذیذ در این شهر فراوان است. باید هر طور شده خرچنگ معروف این شهر را که همراه با ذرت و سیب زمینی کبابی فراوان سرو می شود امتحان کنید. بستنی قیفی با شیره ی مخصوص را به عنوان دسر فراموش نکنید!

2safar

ایستریا، کرواسی

هنر آشپزی در کرواسی تحسین برانگیز است. ایستریا و مناطق اطرافش به نوعی مهد غذا و آشپزی محسوب می شود و غذاهای متنوع و بسیار لذیذی برای توریست ها در این منطقه وجود دارد. آشپزهای این منطقه، برنج ریزوتوی ایتالیایی را که از کشور همسایه ی خود الهام گرفته اند با کاپسانت-غذایی شامل حلزون تازه که از سواحل کرواسی سید می شود- ترکیب کرده و شام بسیار خوشمزه ای درست می کنند.

2safar

یورکشایر، انگلستان

صدها دوچرخه سوار در تور معروف دوچرخه سواری "تور دو فرانس"در تابستان سال های گذشته از یورکشایر سفرخود را آغاز می کنند اما شهرت این شهر فقط به خاطر این تور نیست. غذاهای این شهر نیز معروف هستند. برای امتحان غذاهای اصیل بریتانیایی، یورکشایر بهترین مقصد است. از سال 2011 یورکشایر خود را به عنوان پایتخت غذای معروف کاریمعرفی کرده است. کافه کراچی در یورکشایر قدیمی ترین کافه مخصوص سرو کاری در این شهر است و قیمت کاملاً مناسبی دارد. شاید خوراک کاری یک غذای کاملاً بریتانیایی محسوب نشود اما از غذاهای خیلی محبوب در این کشور است. اگر روزی به انگلستان و شهر یورکشایر سفر کردید امتحان خوراک کاری محبوب را از یاد نبرید.

2safar

ساردینیا

غذاهای ایتالیایی در سراسر دنیا شهرت دارد و ساردینیا به نوعی زادگاه آشپزی ایتالیایی به حساب می آید. در این جزیره ی مدیترانه ای می توانید انواع غذاهای لذیذی چون راویولی، پاستا و اسپاگتی را دراصیل ترین شکل آن امتحان کنید. پاستای ایتالیایی با سیب زمینی، پنیر، سیر و پیاز براستی که بی نظیر است.

2safar

منطقه ی باسک، اسپانیا

بعضی از رستوران های این منطقه در فهرست بهترین رستوران های جهان قرار دارند. در رستوران های باسک سینی مزه سفارش دهید و انواع غذاهای این منطقه را کشف کنید. ماهی کاد با فلفل پیکیلو از غذاهای معروف منطقه ی باسک است. می توانید به رستوران کاکوتزا بروید که مواد اولیه ی غذاهایش تماماً محلی و اورگانیک است و از نظر سرآشپز معروف، فران آدریا به عنوان یکی از بهترین رستوران های سراسر دنیا معرفی شده است.

2safar

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کیپ تاون به خاطر تاکستان های فراوان و وسیعش در دنیا شهرت دارد. می توانید در این شهر در کافه ای با چشم انداز خلیج کمپس روی کاناپه ای راحت بنشینید و غذای دریایی نوش جان کنید. ماهی و خرچنگ مناسب ترین انتخاب خواهند بود زیرا کاملا تازه و روزانه از دریا صید می شوند و نوع طبخ آن ها نیز ویژه و لذیذ است.