کی‌روش: قانون نباید برای رونالدو و مسی متفاوت باشد/ مقابل قهرمان اروپا مساوی کردیم

05 تیر 1397

سرمربی ایران می‌گوید تیمش می‌توانست راهی مرحله بعدی جام‌جهانی شود.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش بعد از تساوی یک بر یک تیمش مقابل پرتغال گفت: به هرحال این انتظار هست که در جام‌جهانی بازی‌ها سخت و فشرده باشد. گل‌های زیاد و درگیری در بازی طبیعی است. در کل بازی خوبی را دیدیم. ما امروز مقابل قهرمان اروپا مساوی کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تیمش در دو بازی قبلی مثل بازی با پرتغال به میدان نرفت، گفت: باید واقعیت را دید. ما مراکش را بردیم و بازی جلو اسپانیا خیلی سخت بود. در آن بازی هم حقمان باخت نبود و می‌شد با یک امتیاز آن دیدار، امروز با ۵ امتیاز راهی مرحله بعدی شویم.

همچنین سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پس از این دیدار هم گفت: این بازی فوتبالی بود که ما به آن افتخار می‌کنیم. ما به جام جهانی شخصیت دادیم. بازی خیلی رقابتی بود. ما در مقابل یکی از بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کردیم. ایران با نظم و شیوه کنترل بازی خیلی خوبی کار کرد. طبیعتا یک برد می‌توانست از این بازی حاصل شود و آن برنده باید ایران باشد. درباره مدیریت بازی، نگرش، رقابت، تصمیمات حمله و ذهنیت بازی ما شایسته بردن بودیم. به پرتغال تبریک می‌گوییم. طبیعتا پرتغال با توجه به نتیجه این بازی می‌تواند به دور بعد برود. من نمی‌توانستم تا به حال از این تیم دفاع کنم اما با حذف ایران، از پرتغال حمایت می کنم.سرمربی تیم ملی ایران درباره اعتراضش به عملکرد انریکه کاسرس در این دیدار گفت: من نظر خیلی روشنی دارم ولی لازم است کلماتم را خیلی با دقت انتخاب کنم چون داوری برعهده فیفا است. باید خیلی با دقت عمل کنم چرا که نباید مشکلی را با نظراتم ایجاد کنم.