فیلم های الهام بخش سفر

فیلم های الهام بخش سفر

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که با تماشای فیلمی، مقصد سفر بعدی خود را انتخاب کنید؟ جالب است بدانید این اتفاق بسیار رایج است و فیلم های سینمایی حتی از نوع غیر مستند و غیر تبلیغاتی، نقش مهمی در شکل دهی سلیقه ی مردم در سفر دارند. اگر شما تحت تأثیر فیلمی قرار بگیرید، دوست دارید رد پای قهرمان فیلم را تعقیب کرده و به دنیای او سفر کنید. با 2Safar همراه شوید تا تعدادی از لوکیشن های سینمایی که موجب افزایش توریست در آن منطقه شده است بشناسید.

2safar

1. کارولینای شمالی، فیلم بازی گرسنگی، 2012

این فیلم توجه زیادی به سمت ایالت کارولینای شمالی آمریکا جلب کرد. از آن جا که فیلم بازی گرسنگی فروش بالایی داشت و محبوبیت زیادی کسب کرد، لوکیشن آن نیز مورد علاقه ی توریست ها قرار گرفت و مردم با الهام از زندگی کتنیس و پیتا، قهرمانان فیلم، راهی کارولینای شمالی شدند تا لوکیشن این فیلم را از نزدیک ببینند و این ایالت را کشف کنند. جنگل تفریحی دوپانت که بسیاری از صحنه های فیلم در آن فیلم برداری شد، بیش از همه مورد توجه توریست ها قرار گرفت.

2safar

2. غذا، دعا و عشق، بالی، 2010

جزیره ی اسرار آمیز بالی یکی از لوکیشن های فیلم غذا، دعا و عشق با نقش آفرینی جولیا رابرتز بود. جایی که قهرمان فیلم لیز گیلبرت به دنبال طلاق و شکت عاطفی، در جستجوی دوباره یافتن خود و آرامش است. سرانجام در مزارع برنج، قله های آتشفشانی و معبد های آرام بخش بالی با خود آشتی می کند و به صلح درونی می رسد. ضمناً در همین جزیره مجدداً عاشق می شود و زندگی تازه ای را شروع می کند. این فیلم موجب سرازیر شدن موج توریست به جزیره ی بالی شد و به صنعت گردشگری این کشور بسیار رونق بخشید. در واقع ماجرای این فیلم و پیامد های آن مهر تأییدی بر میزان تأثیر صنعت سینما بر صنعت جهانگردی است.

2safar

3. نیمه شب در پاریس، 2011

حتی اگر از قبل عاشق پاریس باشید، با تماشای فیلم نیمه شب در پاریس بیشتر عاشق این شهر خواهید شد. فیلم وودی آلن با بازی اوون ویلسون در نقش گیل، ماجرای نویسنده ای است که در سفرش به پاریس ، دوران خیال انگیز دهه 1920 را مجسم می کند. زمانی که پاریس پاتوق نویسندگان و هنرمندان بود و مهد خلاقیت به شمار می رفت.

تصویر آن دوران موجب نا امیدی گیل از زندگی کنونی خود و همسر سطحی نگرش می شود. لوکیشن های فیلم شامل کاخ ورسای، باغ مونت، موزه ی رودن و همچنین بسیاری از خیابان ها، بارهای جاز و هتل های کلاسیک است. در واقع کل فیلم مثل نوشتن یک نامه ی عاشقانه خطاب به شهر پاریس است.

پاریس همواره محبوب توریست ها بوده است و اگرچه به فیلمی جهت معرفی خود نیاز ندارد، اما شاید ما به این فیلم برای دیدن پاریس از زاویه ای دیگر نیاز داریم. شاید فضای نوستالژیک یک قرن قبل ما را ترغیب و تشویق کند در سفر های آتی خود، پاریس و شاید تمام دنیا را طور دیگری ببینیم و تنها به دیدن مناطق توریستی اکتفا نکنیم. به تماشای فرهنگ و سبک زندگی مردم برویم و نگاهی متفاوت داشته باشیم.

2safar

4. نیوزلند، ارباب حلقه ها

فیلم ارباب حلقه ها که جایزه های فراوانی برده است، به صنعت توریسم در نیوزلند نیز کمک شایان توجهی کرده است. این منطقه ی زیبا و خیال انگیز در فیلم ارباب حلقه ها دل ها را می فریبد و تماشاگران را تشویق می کند به وسط کره ی زمین (لقب کشور نیوزلند) سفر کنند و لوکیشن های فوق العاده ی فیلم را از نزدیک ببینند. تور های ماتاماتا در جزیره ی شمالی و هابیتون همراه با راهنما آماده هستند تا شما را به قلب فیلم ارباب حلقه ها ببرند. پس از سفری با تور به این دو منطقه، می توانید به جنوب کویین تون سفر کنید. حتی این امکان برای شما فراهم است که لباس شخصیت های فیلم را بپوشید و اسلحه های آن ها را به دست بگیرید. تور های محلی آماده هستند تا به علاقه مندان فیلم ارباب حلقه ها خدمت رسانی کنند.

2safar

5. ژاپن ، گم شده در ترجمه، 2003

این فیلم مشهور سوفیا کوپولا به خوبی توانسته است مفاهیمی چون تنهایی، غربت و عشق غیر منتظره و ناگهانی را به تصویر بکشد و شهری که تمام این احساسات در آن به هنرمندی تمام خلق شده اند، توکیو است. اگر شما هم می خواهید مانند باب (بیل موری) و شارلوت (اسکارلت یوهانسون) در هتلپارک هیات توکیو اقامت کرده و در این شهر پرهیاهو و افسانه ای گم شوید، رد پای قرمانان این فیلم را دنبال کنید. همه چیز در توکیو به همان شکلی است که در فیلم می بینید، اسکای لاین فوق العاده، محله ی شیبویا و بارهای کریوکی (آواز خوانی) تماماً این فیلم را برای شما بازسازی می کنند. توکیو فقط لوکیشن فیلم نیست بلکه بخشی از داستان است. شما هم می توانید قسمتی از داستان زندگی خود را در این شهر رقم بزنید.

2safar

6. لندن، هری پاتر

داستان جادویی هری پاتر قلب کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را به تسخیر خود در آورده است. پس از آن که کتاب های هری پاتر در صدر پر فروش ترین کتاب های جهان قرار گرفت، فیلم هایی که با اقتباس از کتاب ساخته شد نیز طرفداران فراوانی یافت. استودیوی هری پاتر در شمال لندن مورد استقبال توریست های فراوانی از سرتاسر جهان است. شما با بازدید از این استودیو به قلب ماجراهای هری پاتر پا می گذارید و می تونید از سالن بزرگ، کلبه ی هاگرید، محوطه ی گروه گرینفدور، و وزارت سحر و جادو بازدید کنید. کوچه ی دیاگون و مغازه ی جادویی اولیوندرز همگی در دسترس شما قرار دارند. می توانید کلاه گروهبندی را به سر بگذارید و ببینید در کدام گروه مدرسه ی علوم و فنون جادوی هاگوارتز قرار می گیرید. سفر به شهر لندن و بازدید از این استدیو برای دوستداران هری پاتر خاطره ای بی نظیر رقم خواهد زد.

2safar