فوکوک در یک نگاه

فرداد پرواز

فوکوک Phu Quoc بزرگترین جزیره ویتنامی است که برای سواحل سفید شن و ماسه و ریزورت هایش شناخته شده است.


فوکوک Phu Quoc، جزیره ای در ویتنام

فوکوک Phu Quoc بزرگترین جزیره ویتنامی است که در ساحل کامبوج در خلیج تایلند قرار دارد. فوکوک برای سواحل سفید شن و ماسه و ریزورت هایش شناخته شده است، که بیشترشان در امتداد سواحل نخل جنوب غربی قرار دارند. بیش از نیمی از جزیره بخشی از پارک ملی فوکوک Phu Quoc است که دارای کوه ها، جنگل های متراکم استوایی، مسیرهای پیاده روی و حیات وحش است. دوئونگ دونگ Duong Dong بزرگترین شهر فوکوک است، با بازارهای روز و شب که صنایع دستی، تولیدی و ماهی می فروشند.

در جنوب دوئونگ دونگ Duong Dong، لانگ بیچ Long Beach (دو ساحل شمال و جنوب)، با بیش از 12 مایل امتداد، سواحل آرام و خلوت و اقامتگاه های ساحلی قرار دارند. فروشندگان کلاه مخروطی، آناناس، میوه اژدها و نارگیل را به کسانیکه مشغول آفتاب گرفتن هستند می فروشند. فوکوک برای غروب هایش معروف است و در ساعت طلایی مردم محلی و بازدید کنندگان برای آب بازی، نوشیدن آبجوی خنک، فوتبال بازی کردن و شنا و باربکیو در شب به لانگ بیچ می آیند. سواحل سائو Sao و دام Dam در ساحل جنوب شرقی کمتر توسعه یافته اند.

سایت های تاریخی شامل زندان Coconut Tree، توسط دولت استعماری فرانسه ساخته شد و بعد از آن برای زندانیان ویت کونگ Viet Cong در طول جنگ ویتنام مورد استفاده قرار گرفت. صخره های مرجانی و جزایر، فوکوک را به مکانی مناسب برای غواصی scuba diving، اسنورکل snorkeling و قایقرانی دریایی sea kayaking تبدیل کرده است. Phú Quốc همچنین به عنوان تولید کننده سس ماهی توسط کارخانه Nuoc Mam Hung Thanh مشهور است.


زمان مناسب برای سفر به فوکوک

اوج سفر در ماه های دسامبر تا فوریه است. فصل باران موسمی در ماه های می تا اکتبر و فصل خشک در ماه های نوامبر تا آوریل است. آب و هوای گرمسیری در طول سال گرم است و گرمترین ماه ها در آوریل تا می است.


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از فوکوک

تعطیلات مهم شامل Tet، یا سال نو ویتنامی ( در ماه های ژانویه/فوریه، تاریخ آن متفاوت است)؛

روز ملی (2سپتامبر)؛

جشنواره ماه کامل/اواسط پاییز (پاییز، تاریخ آن متفاوت است).