کوهی از آدمها در یک فستیوال عجیب و خطرناک در اسپانیا

فرداد پرواز

2 مرداد 1396


در سراسر دنیا و در هر شهر و دیاری، سنت هایی وجود دارند که پس از گذشت چندین سال هنوز هم پا برجا هستند و مردم هر ساله آن ها را با شور و اشتیاق بیشتری بر پا می کنند. گاهی برای برگزاری سنت ها، جشن ها و یا مسابقاتی تدارک می بینند که خود هیجان بیشتری به تمامی افراد شرکت کننده می دهد. مثال جالبی از این موضوع را می توان در اسپانیا لمس کرد. در این کشور در طی یک سنت جالب، انسان ها بر روی یک دیگر می ایستند و برج هایی تا ۱۰ طبقه از جنس انسان را تشکیل می دهند. این سنت مربوط به منطقه ی کاتالان اسپانیاست و قدمتش به قرن هجدهم باز می گردد و اولین برج ثبت شده ی تاریخ، در سال ۱۷۱۲ تشکیل شده است. برخی از منابع معتقدند که قدمت این سنت به رقص های مردمی قرن ۱۵ باز می گردد.

در سال ۱۹۷۹ برای اولین بار گروه مینیونز د تراسا (Minyons de Terrassa) زنان را استخدام کرد و از دهه ی ۱۹۸۰ به بعد، زنان هم پا به عرصه گذاشتند و در ساخت برج های انسانی شرکت کردند.

همه ساله در شهر های مختلف اسپانیا فستیوال و مسابقاتی در این رابطه برگزار می شود و در این مسابقات گروهی برنده و پیروز میدان می شود که برج بلندتری بسازد و بدون این که کسی به پایین بیافتد، برج را خراب کنند. جالب تر این که در سال ۲۰۱۰ برج های انسانی به‌ عنوان یکی از شاهکارهای شفاهی و ناملموس میراث بشری توسط یونسکو به ثبت رسید

۱- آماده شرکت در مسابقه

۲- کودکان، آخرین مهره برای ساخت برج

۳- دست در دست هم برای رسیده به هدف

۴- همه ی کار ها با نظم و ترتیب انجام می شود

۵- این همه تللاش استحقاق تشویق چند هزار نفری را دارد

۶- برج هایی با ارتفاع چندین متر

۷- برج کم کم شکل می گیرد

۸- سقوط افراد پس از تکمیل برج

۹- جشن و شادی اعضای تیم پس از تکمیل برج

۱۰- زاویه ای خیره کننده از یک برج انسانی

۱۱- آماده برای ساخت برج

۱۲- همه با هم برای رسیدن به هدف تلاش می کنند

۱۳- اعضای گروه یکی پس از دیگری برج را کامل تر می کنند


http://www.karnaval.ir