امنیت هوایی در کنار امنیت سرزمینی، فاکتورهای مهم برای جذب گردشگر

فرداد پرواز

28 دی 1395


سرویس فرهنگی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به لزوم ایمن‌سازی سفر برای گردشگران، تصریح کرد: هر چقدر حمل‌ونقل هوایی، ریلی، دریایی و زمینی کشور بهتر باشد، می‌توان توریست‌ بیشتری جذب کرد.

یوناتن بت‌کلیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خرید ایرباس جدید و تاثیرات آن در امنیت سفر گردشگران گفت: ایران یکی از کشورهای بی‌نظیر دنیاست که میراث فرهنگی فراوان و مکان‌های دیدنی بسیاری دارد؛ کشوری که چهارفصل است و در قسمتی از کشور گردشگران می‌توانند به دریا روند و در جای دیگر اسکی کنند. تمام این مسائل می‌تواند توریست و گردشگری را که اکثراً به دیدار نقاط مختلف می‌روند، جذب کند. اکثر کشورهای جهان نیز درآمدزایی خود را با توریسم پیش می‌برند لذا ما نیز باید قدم‌هایی برداریم که امنیت را به توریست نشان دهیم.

نماینده مردم آشوریان در مجلس شورای اسلامی افزود: اعلام شده بود پروازهای ایرباس جدید داخلی است و در پروازهای داخلی می‌توانیم از آن استفاده کنیم اما صد ایرباس دیگر معامله شده که در آینده وارد کشور می‌شوند قابلیت آن را دارند که در امور گردشگری داخلی و خارجی مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: حضور گسترده مسئولان و مدیرعامل ایرباس و سفرای کشورهای اروپایی در ایران نشان‌دهنده حقانیت کشور ایران است و اینکه به حقی که باید می‌رسیدیم، رسیدیم. با ورود هواپیمای ایرباس به دنیا ثابت کردیم که می‌توانیم حقمان را بگیریم.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری ،مجلس در پایان گفت: تمام مناطق کشور ایران در امنیت، آرامش و آسایش است؛ خواسته و ناخواسته می‌توانیم در این مسیر حرکت‌های خوبی انجام دهیم و هر چقدر حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و زمینی کشور بهتر باشد طبیعتا توریست‌های زیادی را می‌توان جذب کرد و همه دست به دست هم می‌دهند که بتوانیم ایجاد گردشگری ایمن داشته باشیم لذا مجلس نیز باید قوانینی را برای راحتی ورود توریست به کشور و ایجاد امنیت تنظیم کند.


http://tnews.ir