غرفه گردشگری ایران در نمایشگاه گردشگری راه ابریشم در تاجیکستان

فرداد پرواز

19 شهریور 1396


تهران - ایرنا - نمایشگاه گردشگری راه ابریشم با حضور ایران ،سازمانها و دفاتر مرتبط با گردشگری در تاجیکستان، استانهای این کشور و سفارتخانه ها و موسسات خارجی مقیم دوشنبه در محل پارک ارم (بوتانیکی) این شهربرگزار شد .

به گزارش روز چهارشنبه بخش دیپلماسی عمومی و رسانه ای،سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه،سفارت کشورمان در تاجیکستان نیز اقدام به ایجاد غرفه گردشگری ایران در این نمایشگاه کرد که با استقبال مواجه شد.

در این نمایشگاه یک روزه که مورد بازدید مقامات کشور میزبان، سفرای کشورهای شرکت کننده و مردم تاجیکستان قرار گرفت، غرفه نمایشگاهی جمهوری اسلامی ایران با ارائه مجموعه متنوعی از صنایع دستی و فرش، آثار فرهنگی، غذاهای ملی، اجرای موسیقی زنده سنتی و معرفی جاذبه های گردشگری مورد استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان بویژه جوانان قرار گرفت.

بخش غذاهای ایرانی این غرفه با عنوان 'سفره ایرانی' که حاصل دستپخت بانوان دیپلماتهای کشورمان در دوشنبه بود با جلوه ای دلپذیر و متنوع پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه بود و توانست،توجه آنان را به خود جلب نماید.

این نمایشگاه در حاشیه کنفرانس دو روزه ای تحت عنوان' تاجیکستان سرزمین گردشگری' با مدیریت کمیته گردشگری و سیاحی تاجیکستان و با حضور شرکت کنندگانی از این کشور و دیگر کشورها برگزار شد.


http://www.irna.ir