غذاهای بین المللی که باید امتحان کنید

غذاهای بین المللی که باید امتحان کنید

سفر کردن یک ماجراجویی همه جانبه است. اگر اهل امتحان چیزهای جدید باشید، با خوردن غذاهای جدید بین المللی، تجربیات شما غنی تر خواهد شد و با هر سفر در جشنی از مزه های جدید شرکت خواهید کرد. در امتحان غذاهای معروف کشور های مختلف تردید نکنید و ریسک پذیر باشید. خیلی حیف است که خود را از دستور پخت ها، غذاها و مزه های متفاوت فقط چون ناآشنا و جدید هستند محروم کنید. در این مقاله غذاهای معروف بین المللی که باید در سفرهایتان امتحان کنید را از زبان مردم آن کشور به شما معرفی خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

1. پنکیک: نیویورک، آمریکا

"من اهل نیویورک هستم و به توریست ها امتحان پنکیک را توصیه می کنم. پنکیک مورد علاقه ی من ضخیم و پفکی است. در کنار پنکیک می توانید بیکن تُرد و سیراپ استفاده کنید."

2safar

2. پیچانها (استیک گوشت راسته): برزیل

" من اهل جنوب برزیل هستم و امتحان پیچانها که استیک بسیار لذیذی از گوشت راسته ی گاوی است به شما توصیه می کنم. اگر روزی به ریو سفر کردید، حتماً این غذا را سفارش دهید. مزه ی آن را هرگز فراموش نخواهید کرد."

2safar

3. کرپ برتون: فرانسه

"من فرانسوی هستم و در کودکی در بریتانی بزرگ شدم. پدرم که یک ملوان با ذوق بود، مارا با آشپزی سبک بریتانی آشنا کرد و من از همان زمان عاشق کرپ برتون شدم. از نظر من کرپ خوشمزه ترین غذای دنیاست و می توان طعم های مختلفی به آن افزود. کرپ با پنیر، بیکن، سبزیجات، تخم مرغ، انواع مغزها و سالاد می تواند ترکیب شود. خود کرپ با آرد گندم، آب، نمک، تخم مرغ و ماءالشعیر درست می شود. در واقع کرپ ها نسخه ی نازک تر و کم شیرین تر پنکیک ها هستند. باید حتماً کرپ را امتحان کنید و از طعم جادویی آن مست شوید."

2safar

4. هاکین می: سنگاپور

"اگر روزی به سنگاپور سفر کردید، حتماً این غذا را امتحان کنید. این غذا معمولاً در خیابان سرو می شود و از تخم مرغ، نودل، ورمیشل و سوپ میگو تشکیل شده است و غذایی خاص و خوشمزه است."

2safar

5. گوشت قلقلی و کلوچه ی دارچینی: سوئد

"اگر به سوئد سفر می کنید، گوشت قلقلی واقعی را در آنجا تجربه کنید. این گوشت ها با پوره ی سیب زمینی، مربای لینگونبریو آبگوشت سرو می شود. ضمناً سوئد را بدون امتحان کلوچه ی دارچینی مخصوص سوئد ترک نکنید. در استکهلم می توانید این کلوچه ها را در نوع بزرگ آن در کافه ستورنوس سفارس دهید".

2safar

6. سپلینی: لیتوانی

" اگر از کشور من دیدن می کنید، سپلینیرا حتماً امتحان کنید. سپلینی نوعی پودینگ متشکل از سیب زمینی شکم پر همراه با گوشت، خامه ی ترش و بیکن است و غذای سنگینی محسوب می شود، اما طعمی بیاد ماندنی دارد."

2safar

7. موساکا: یونان

"موساکا غذایی معروف است و پایه ی آن بادمجان، گوجه فرنگی و گوشت خُرد شده می باشد. سس سفید خوشمزهی نوع یونانی آن را از بقیه ی انواع آن در سراسر دنیا متمایز می کند."

2safar